US Army rozpocznie testy nad autonomicznymi ciężarówkami wojskowymi

Kategorie: 

Źródło: U.S. Army
Wygląda na to że w przyszłości dosłownie wszystko zostanie zautomatyzowane a pojazdy zarówno cywilne jak i wojskowe, lądowe oraz powietrzne, staną się autonomiczne. Amerykańska armia przygotowuje się właśnie do testów, w ramach których samojeżdżące ciężarówki wojskowe będą poruszać się po autostradzie.

 

Konwój składający się z pięciu autonomicznych pojazdów będzie przemieszczać się po jednej z autostrad w stanie Michigan. Co ciekawe, podczas eksperymentu jezdnia będzie otwarta dla ruchu innych samochodów. Wzdłuż trasy rozmieszczone zostaną nadajniki radiowe aby samojeżdżące pojazdy podawały informacje między innymi o prędkości i zachowanym dystansie między ciężarówkami. Jednak w każdej maszynie będzie znajdowała się osoba, która w razie konieczności natychmiast przejmie kontrolę nad konwojem i zatrzyma go.

Źródło: U.S. Army

Testy rozpoczną się pod koniec czerwca i po raz pierwszy odbędą się na autostradzie. Technologia ta będzie w przyszłości wykorzystywana w Stanach Zjednoczonych oraz na terenach w których toczy się wojna. Po zamontowaniu zautomatyzowanych wież strzelniczych taki konwój stanie się nie tyle bezpieczny, co zabójczy.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Mąż straszny 44

Wielu ludzi czeka, ze

Wielu ludzi czeka, ze zniecierpliwieniem, na takie pojazdy, bo nie będą musieli mieć prawa jazdy, które eliminuje wielu, choćby ze wzgledu na nietypowe choroby, przynajmniej na to liczą. Gdy pojazdy autonomiczne okażą się na tyle skuteczne to na pewno ustawowo będzie dało się dla pewnych osób np. z padaczką uniknąć wyrabiania takiego dokumentu jak prawo jazdy. Być może będą mogli jeżdzić autem, ale całkowcie autonomicznym pozbawionym np. kierownicy, żeby przypadkowo w sytuacji ataku padaczkowego nie chwyciły za kierownicę. Wiele wody upłynie, może jeszcze 5 lat ( do pełnej komercjalizacji), aż technologia zostanie udoskonalona do tego stopnia, że będzie można zrezygnować z osoby kontrolującej pojazd.

Jeżeli natomiast chodzi o pojazdy militarne, to mamy tutaj prawo być bardzo zaniepokojeni. Konflikty będą toczone przez pojazdy sterowane lub autonomiczne przez ludzi, którzy nie będą ponosić odpowiedzialności także fizycznej, własnym życiem za jakiś atak.  W tej sytuacji, pozostaje nam mieć nadzieję, że to właśnie powstrzyma ludzi od prowadzenia wojny, bo tracić będą maszyny, a konflikt, który przeniesie się na strefę cywilną, szybko pozbawi włądzy takich ludzi. Nikt przecież nie ma zamiaru używać bomby jądrowej, bo ta uderza również w tych co jej użyją. Myślę, że bomby jądrowej do teraz nie użyto właśnie z tego powodu, ale wystarczy niewłaściwy człowiek na niewłaściwym miejscu i nie ma pół planety.

Ale zmierzam do czegoś innego. Mianowicie każdy słyszał o czymś takim jak przepowiednie fatimskie, które dziś wydają się bardzo tajemnicze i nie do końca wiarygodne w kontekście manipulacji nimi KRK. Jest słuszne podejrzenie, że tajemnice fatimskie zostały przeredagowane. Bł. Franciszek Marto żył tylko 11 lat i tylko 2 lata po objawieniu. Bł. Hiacynta Marto żyła tylko 10 lat i zmarła po 3 latach od objawienia. Łucja dos Santos dożyła do 2005 roku od 1907 roku. Dlaczego dwoje dzieci umarło tak wcześnie? Czyżby wiedzieli coś, czego Łucja się wyrzekła przystępując do zakonu w 1925 roku? Dwóch świadków umiera, pozostaje tylko jeden? Kto pamięta przepowiednei fatimskie od razu skojarzy z autonomicznymi pojazdami i wojnę, jednak jeśli głęboko sie zastanowi to dojdzie do wniosku, że tajemnice fatimskie czegoś nie mówią między wierszami. Nie mówią o upadku Kościoła Rzymsko Katolickiego z powodu obnażenia jego kultu bałwochwalczego, który staje się kulą u nogi tej instytucji, ponieważ przez prawie 1700 lat uprawiała nierząd bałwochwalczy (ks. Wyjścia rozdział 20), zdeprawowana władzą, dopuściła się, w swojej bezkarności, różnych doktryn, które dziś uwłaczają godności i rozumowi człowieka. Czy dlatego dwóch świadków tak szybko odeszło, a trzeci, który poddał się wpływom KRK dotrwał do 2005 roku? Dwa miesiące poźniej po śmierci Łucji umiera JPII. Żeby tego było mało, mieliśmy pewne wątpliwości, czy JPII nie zmarł 1 kwietnia w prima aprilis, ale pomińmy ten fakt. O co chodzi z tą tajemnicą fatimską, jeśli KRK po prostu ciągle kłamie? No właśnie. Kłamie. KRK kłamał w sprawie teorii geocentrycznej, palił za to na stosie (Giordano Bruno) to może kłamać nadal. 

Portret użytkownika Taki

Pare informacji dla Mlodych

Pare informacji dla Mlodych Polakow.Pentagon to nie tylko wojska.Oni potrafia Satelitami zagladnoc gleboko pod ziemie.Dlatego PiS na temat Polskich zasobow mineralnych milczy jak zaklety.Potrafia na kolanach przyjmowac rozkazy z ameryki a to jest zdrada.Ameryka rzadza Zydzi i kolko sie zamyka.Ci lepsi czekaja TYLKO na judeopolonie zeby POLSKI Narod zniewolic.Mamy TYLE zasobow Mineralnych ze Wszyscy Polacy beda Zyc jak paczki w masle.Nalezy sie TYLKO pozbyc WSZYSTKICH Partii i wybrac TYLKO Polakow POLAKOW.bo nasi sasiedzi tez maja chrapke na nasze Zlorza.Jutro napisze Co u nas jest pod ziemia.To nie moze zostac Zapomniane