US Army otrzyma nową broń laserową dla pojazdów lądowych

Kategorie: 

Źródło: Lockheed Martin

Koncern zbrojeniowy Lockheed Martin powiadomił o przeprowadzonych testach nowego działa laserowego. Armia Stanów Zjednoczonych powinna otrzymać jeszcze potężniejszą broń laserową już w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

 

W 2014 roku, przy pomocy działa laserowego o mocy 10 kilowatów udało się zniszczyć nadlatujące pociski moździerzowe. Marynarka wojenna posiada obecnie laser, którego moc wynosi 30 kilowatów. Natomiast Lockheed Martin przetestował niedawno 58-kilowatowy laser.

 

Najnowsze działo jest lżejsze i potężniejsze. Posiada dosyć spore rozmiary, ale można je zainstalować na pojazdach opancerzonych. Nie jest to jednak zbyt korzystne rozwiązanie, gdyż broń laserowa potrzebuje ogromnych zapasów energii.

 

Działo tego typu będzie stosowane głównie do zwalczania dronów, małych samolotów lub nadlatujących rakiet. Jest zdecydowanie bardziej przydatne w defensywie niż w ofensywie. Ostatnio doszło do incydentu, w którym tarcza antyrakietowa Patriot, przy pomocy rakiety wartej 3 miliony dolarów, zestrzeliła kilkusetdolarowego drona. Przy tej okazji zasugerowano, że działo laserowe mogłoby zniszczyć bezzałogowca przy znacznie mniejszych kosztach. Dlatego Izrael już od kilku lat korzysta z broni laserowej, która przyjęła postać tarczy antyrakietowej o nazwie Iron Beam (Żelazny Promień).

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Eva11

co to za brednie ?

co to za brednie ?

dobry bog zniszczy swiat ?

a niby dlaczego bog mialby niszczyc swoje stworzenie ?

przeciez nie uczynimy nic poza tym co zostalo nam dane z dniem stworzenia !
wszystko pochodzi od boga ,to dobre i to zle ....jedynie wybor co z tym zrobimy do nas nalezy !
i doskonale widac jakie wybory ludzie dokonuja !

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika drako_tr

Witaj Sceptyyku...mój synu ..

Witaj Sceptyyku...mój synu ... :d ... miałem już nie wracać, ale John skorzystał ze swojej mocy, i zablokował możliwość dobrowolnego usunięcia konta..."demokrata" jeden :d:d no i niestety wszystkie oddziały terapii uzależnienia od ZnZ, są przepełnione, a terminy zajęte do 2031 roku.

Co do Twojego pytania...pozwól, że ja Ci odpowiem, bo "nie prawdziwek" nic nie wie, jego myśli sparaliżował strach.

Otóż Bóg wcale nie jest na urlopie, jest w wielu otwartych na Niego sercach, ale w wielu też sercach jest odsunięty i zapomniany...a w niektórych, wyparty na dobre.

...jak te serca na powrót się otworzą i stopią lód obojętności i nienawiści, nastanie tysiącletni pokój, powróci miłość, dobro, bezpieczeństwo...

 

Portret użytkownika sceptyyk

 :)  :)  Powitak!!!    John

Smile  :)  :)  Powitak!!!   Smile  John,y to stary manipulator   :)  Ten łobuz, wie co robi  :)  Ewcia obsika se mojtochy z radości   Smile                                                                                                              Ale mi namieszałeś w saganie  tym naszym Boziem i adresami jego pobytu...  O.K. Poszukujmy dalej ludzi z BOSKIM pierwiastkiem w serduchach...  :)  Damy rade?   :)    

Strony

Skomentuj