US Army opracowuje egzoszkielet, który poprawi celność podczas strzelania

Kategorie: 

Źródło: Daniel Baechle
Stany Zjednoczone robią wszystko aby amerykańska armia była najbardziej zaawansowaną technologicznie, w porównaniu do innych państw świata. Od dłuższego czasu specjaliści pracują nad egzoszkieletami, które mogą np. zwiększyć siłę i wytrzymałość człowieka. Testowana obecnie maszyna MAXFAS ma poprawić celność żołnierza.

 

Wkrótce większość amerykańskich żołnierzy będzie mogła nawet zrezygnować z ćwiczeń na strzelnicy i wykorzystać możliwości, jakie daje dzisiejsza technologia. Zaawansowany egzoszkielet MAXFAS (Mobile Arm Exoskeleton for Firearm Aim Stabilization) ma przede wszystkim wykrywać i zapobiegać drżeniu rąk a jednocześnie zapewniać swobodę podczas wybierania celu.

 

Egzoszkielet ten zawiera w sobie sensory które wykrywają ruch, akcelerometry, żyroskop oraz mikrochipy i waży zaledwie 300 gramów. Według założeń specjalistów, żołnierz będzie mógł trafiać w cel oddalony nawet o ponad 270 metrów.

 

MAXFAS był eksperymentowany na grupie 15 osób, które w większości nie potrafiły strzelać z broni palnej. Testy na strzelnicy wykazały, że maszyna poprawiła celność u niemal wszystkich uczestników średnio o 27%. Egzoszkielet jest obecnie we wczesnym etapie rozwoju, więc nie wiadomo kiedy technologia może trafić do amerykańskiej armii, ale gdy już do tego dojdzie, z całą pewnością będzie bardzo przydatnym narzędziem w walce.

 

 

Źródło: http://www.popsci.com/army-has-exoskeleton-makes-soldiers-better-shots

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 0przyszłość0

albo globalne uświadomienie

albo globalne uświadomienie ludzi o czynach i skutkach i wogule sensu naszego zycia można inaczej a tak to nikogo na świecie nie stać zeby być przygotowanym na wszystko nikt kużwa bo zaraz coś nowego wymyślą elektro magnetyczny prąd bd przysżłością wiem jak bariere zrobić i to dopiero za rok Smile nie stanie się rewolucja ??????????!

Portret użytkownika ARTUR

Czyli obecnie wystarczy

Czyli obecnie wystarczy zneutralizować elektromechaniczne części aby pozbyć się żołnierzy i robotów . Zapewne niezbędne będą do tego wyrzutnie z klejem i szybkoschnącym lakierem a w wersji zaawansowanej pył piaskowy .

Skomentuj