US Air Force będzie wykorzystywać Google Glass do zadań bojowych

Kategorie: 

Źródło: google
Okulary Google Glass, zapewniające widok w rozszerzonej rzeczywistości, kojarzone są raczej z gadżetem, z którego będą korzystać przeciętni ludzie, przykładowo dla własnej przyjemności czy rozrywki. Jednak zespół badawczy Amerykańskich Sił Powietrznych testuje okulary do ewentualnego wykorzystania w sytuacjach bojowych.

 

Badaniami zajmuje się zespół BATMAN (Battlefield Air Targeting Man-Aided [K]nowledge), należący do 711 Skrzydła ds. Wydajności Ludzkiej Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Jednostka ta jest zainteresowana wykorzystaniem gadżeta Google Glass ze względu na zdolność do bardzo szybkiego dostępu do informacji.

 

Zespół badawczy chce, aby piloci myśliwców i bombowców używali urządzenia dla szybkiego lokalizowania celów. Google Glass może mieć wiele zastosowań, przykładowo ułatwi komunikację między pilotami a żołnierzami znajdującymi się na powierzchni Ziemi, czy ułatwi prowadzenie misji poszukiwawczych i ratunkowych. Amerykańska armia stara się przesiąść z laptopów na bardziej wygodne urządzenia, takie jak tablety, smartfony czy technologię noszoną, taką jak okulary rozszerzonej rzeczywistości.

 

Jeden z naukowców pracujących w zespole BATMAN, Anthony Eastin uważa iż Google Glass przede wszystkim wykorzystują niewielkie ilości energii, można je nosić jak okulary a jednocześnie nie utrudniają widzenia. Uczeni chcą również rozwinąć oprogramowanie, z jakiego korzysta gadżet, do celów badawczych oraz dla przyszłych przedsięwzięć.

 

 

Na podstawie: Venturebeat.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj