Upuszczanie krwi może być znowu w modzie. Badacze twierdzą, że zmniejsza ilość chemikaliów we krwi

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Substancje perfluoroalkilowe i polifluoroalkilowe (PFAS) są wszędzie i są "wieczne”. To chemikalia, które są częścią plastiku i nigdy się nie rozkładają. Powiązano je dotychczas z licznymi chorobami, ponieważ zaburzają delikatną równowagę mikrobiomu jelitowego, powodują astmę i inne choroby płuc, a teraz przedostały się do naszego krwioobiegu, gdzie są trudne do usunięcia. Ale są na to sposoby.

Przełomowe badanie wykazało, że regularne oddawanie krwi może oczyścić krwioobieg z PFAS. Upuszczanie krwi może być zatem znowu w modzie jak w średniowieczu, bo okazuje się być sposobem na to aby pozbyć się z organizmu substancji chemicznych, które się do niego dostały pozornie na zawsze.

 

W badaniu, opublikowanym w czasopiśmie JAMA Network Open, wzięło udział 285 australijskich strażaków, którzy oddali krew i osocze w ciągu 12 miesięcy. Strażacy są bardziej narażeni na działanie PFAS niż ogół społeczeństwa, co czyni je idealnym studium przypadku. Strażacy zostali podzieleni na trzy grupy: jedna oddawała osocze co sześć tygodni, druga oddawała krew co 12 tygodni, a trzecia była pod obserwacją. 

 

Najskuteczniejszą interwencją było oddanie osocza, które zmniejszyło średnie poziomy PFOS w surowicy o 2,9 ng/ml w porównaniu do 1,1 ng/ml w przypadku donacji, istotna różnica; podobne zmiany zaobserwowano w przypadku innych PFAS” – czytamy w badaniu. Innymi słowy, oddawanie osocza okazało się skuteczniejsze niż oddawanie krwi; chociaż obie opcje były skuteczne w zmniejszaniu całkowitej ilości chemikaliów w krwiobiegu. To ważne, bo jak dotąd żadna inna interwencja nie pomogła obniżyć poziomu PFAS we krwi.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika gnago

tu o kłutych frajerów na

tu o kłutych frajerów na covida teraz mają w układzie krwionośnym kuupę żyletek z tlenku grafenu. Każdy upust to wywala ich znaczne ilości . Zatem kłuci co tydzień te 1/5 litra i zdrowie i życie zachowane

Portret użytkownika Q

To tak jak z dynamicznyną

To tak jak z dynamicznyną wymianą płynów "ustrojowych" w samochodzie - trwa dłużej , więcej kosztuje ale z czasem cała ich objętość zostaje wymieniona na świerzą. Trudno człowiekowi wymienić całą "skażoną" krew ..  Jednakże istnieją inne metody jej oczyszczania jak helatacja czyli pozaustrojowe filtrowanie.

Portret użytkownika rodriguez

spokoluz przeciez to wiadomo

spokoluz przeciez to wiadomo ze o andrenochrom chodzi, kurwy szukaja nowych sposobow na pozyskiwanie krwi, bedzie pewnie ze dzieci sa zasyfione plastikiem covidem czy innym gownem i trzeba im upuszczac krew, wiadomo, usprawiedliwnienie albo argument za zawsze sie znajdzie, jak dziecko tam trafi to pewnie juz nie wyjdzie takie samo albo o ile w ogole wyjdzie..... powiedza ze chore na covid, kwarantanna, ze niebo jest niebiskie i nie mozecie zobaczyc swojego dziecka bo uchwala zabrania oddawania dzieci rodzicom z powodu niebieskiego nieba. ja nie moge jak skurwienie tego swiata daleko zaszlo, niech juz nastanie armagedon i czystka tego szatanskiego plugastwa

Portret użytkownika Q

Po co szukasz jakichś

Po co szukasz jakichś ukrytych złowrogich celów prostej procedury medycznej ?? Zrozum , upuszczając krew zmusza się organizm do jej uzupełnienie czyli wytworzenia nowej jej porcji . W ten sposób część "brudnej" krwi zostaje usunięta z organizmu i zastąpiona świeżą w pełni czystą i nieskażoną. Ponawianie tej praktyki z czasem "wymienia" całą jej objętość.

Portret użytkownika spokoluz

Tak czekam na jakiś wpis ,

Tak czekam na jakiś wpis , dobry wpis , ale .... podpowiem - związany z brakiem na rynku pewnej substancji życiowej dla poje..ów. Nikt na to nie wpadł , że można pod to podciągnąć i wytłumaczyć wykonywanie "zabiegów " ( rytuałów ) "ratujących" życie dla dobra ogółu. Ojej , piekło zamarzło a niebo się spaliło ?

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj