Uporczywe ulewy mogą wywołać powódź stulecia we Francji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od kilkunastu dni Francja zmaga się z silnymi opadami deszczu. Rzeki są przepełnione i wiele z nich wywołuje podtopienia lub grozi wylaniem. Ogłoszono liczne alarmy przeciwpowodziowe nawet dla regionu paryskiego i okolic.

 

Wyjątkowo niebezpieczna pogoda nadciągnęła nad zachodnią Europę. Od 28 maja wciąż dochodzi do ulew, które powodują nagłe wezbrania rzek. Na skutek tych zjawisk pogodowych, w Niemczech i we Francji zginęło 35 osób. W niektórych miejscach spadło ponad 70 mm deszczu, a to niemal miesięczna suma opadów.

W Paryżu zamknięto większość nabrzeży, a poziom Sekwany osiągnął ponad 4 metry, wzrastając o 40 cm w ciągu jednego dnia. Meteorolodzy stwierdzili już oficjalnie, że maj z 2016 roku był najbardziej mokry w stolicy Francji od 1873 roku.

Wzbierająca woda odcięła też 200 samochodów na autostradzie A10 w pobliżu Orleanu. W ewakuację w tym miejscu włączyło się wojsko. Usiłowano ratować samochody, ale część z nich została zalana przez powódź.

Nawet jeśli ulewy nie będą już tak dolegliwe jak w ostatnich dniach to nagromadzona nagle ilość wody powoduje, że sytuacja powodziowa pozostanie bardzo poważna jeszcze przez jakiś czas.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ACHILES

Oj się zwaliło na głowy

Oj się zwaliło na głowy Francuzów. Najpierw brodate dzikusy systematycznie szaleli, na Francuskich ulicach, potem chcą im podnieść STOPIEŃ ZNIEWOLENIA, poprzez wydłużenie wieku emerytalnego i tygodnia przymusowej pracy, a tu powódź jeszcze im się zbliża . 

Ale jak to powiadają starzy ludzie : " nie ma tego złego, co by na dobre wyjść, nie miało ", bo w związku z podwyższonym ryzykiem ponownych ataków zła mocy, podczas zbliżających się mistrzostw w piłki kopaniu, może się okazać, że te " SZOUŁ " zostanie odwołane z przyczyn naturalnych i ofiar zamachów potencjalnych uda się uniknąć w ten sposób, a Naszym lanserom od piłki kopania, którzy są już tak próżni, że na zgrupowania se przylatują helikopterami, UDA SIĘ UNIKNĄĆ KOMPROMITACJI I BLAMAŻU ( co jest niemal pewne, po tym co wczoraj w Gdańsku pokazali swym fanom ) .  . 

Portret użytkownika milache

Yhy ta sami sobie strzelą w

Yhy ta sami sobie strzelą w kolano powodzią. Raczej innym zalezało by do doprowadzenia zamieszek. Prawda taka, udowodniono, że ludzie przeczuwają zagrożenia. Pokazywano obrazki na ekranie uczestnikom i kiedy doszło do momentu pokazania strasznego obrazka, to zanim się wyświetlił, na ułamek sekundy wcześniej  urządzenie zarejestrowało podniesiony stan nerwowy u uczestnika. Także nie poznaliśmy jeszce do końca matrixa.

Skomentuj