Upokarzający upadek Lecha Wałęsy - światowe agencje donoszą, że był komunistycznym agentem

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Ostatnia publikacja Instytutu Pamięci Narodowej, na temat analizy grafologicznej teczki agenta SB o pseudonimie TW Bolek, boleśnie zakończyła bohaterstwo prezydenta Lecha Wałęsy. Człowiek, który twierdził, że sam jeden obalił komunizm, został oficjalnie uznany komunistycznym szpiegiem, który brał pieniądze za donoszenie na kolegów.

Na legendarnym przywódcy Solidarności mści się koncepcja "grubej kreski" Mazowieckiego, która stanowiła podwaliny pod system składający się z nierozliczonych funkcjonariuszy PRL. Wystarczyło w 1991 roku, ujawnić kto był agentem, a kto nim nie był i dzisiaj wszyscy mówiliby, że to historia i stare dzieje.

 

Obecna eskalacja jest związana z latami zakłamywania rzeczywistości. Czesi, Słowacy, Niemcy z NRD, umieli się rozliczyć ze swoją przeszłością, ale w Polsce było inaczej. Pewne środowiska przekonywały, że lustracja, czyli ujawnienie agentów, to coś haniebnego i złego. Wmówiono ludziom, że nie chcą tego wiedzieć i wszystko byłoby dobrze, gdyby rzeczywiści agenci się nie rozzuchwalili i nie zaczęli sami wierzyć w swoje kłamstwa.

 

Niestety konsekwencją zakłamywania historii jest bolesne zderzenie z rzeczywistością, którego doznała właśnie gasnąca legenda - przewodniczący NSZZ Solidarność, Lech Wałęsa. Dzisiaj światowe media donoszą, że Wałęsa był komunistycznym, a nawet rosyjskim szpiegiem. Wszystko przez potwierdzający agenturalną przeszłość werdykt ekipy grafologów wynajętych przez IPN.

 

To naprawdę smutne, że trzeba było aż takiego upokorzenia Lecha Wałęsy, aby w końcu dać sobie spokój z idiotycznymi wytłumaczeniami. Gdyby Wałęsa potwierdził epizod współpracy z SB z początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, to trudno byłoby robić mu z tego wyrzuty po tym co działo się w latach osiemdziesiątych.

 

Jednak on kategorycznie zaprzeczył faktom, czym w istocie spowodował kolejne domysły w kontekście tego co działo się w czasie sierpnia 1980 r. i potem. Konsekwentne zaprzeczanie współpracy sugeruje, że nie była ona zakończona. Pojawiają się opinie, że w połowie lat osiemdziesiątych, albo po 1989 roku, Lech Wałęsa został zwerbowany przez służby wojskowe i z taką desygnacją już pozostał do końca swojej tak zwanej prezydentury.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.4 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Lee

Tak jest, pytam się gdzie

Tak jest, pytam się gdzie jest tak głośno głoszone miłosierdzie, miłość bliźniego, wybaczane, nechaj ten co jest bez winy pierwszy rzuci kamień. Wdzi się drzazgę w oku bliźniego a w swoim belki się nie wdzi. Po koścołach, po świątyniach, pielgrzymkach, pod pomnkami, pod tablicami. Chrystusa na króla....Fałsz i obłuda. Już dawno Boga z kościoła wurzucono...pozostała pycha, grubiaństwo, polityka i brak pokory.....Bóg  Bliźni pozostał w katechizmach a serca są przepełnione nienawiścią. Ludzie przebudźcie się, wybaczajcie jeden drugiemu. Proszę i apeluję do Was. Jestem z tego świata, ale do nego nie należę. Ludzkość dostała kolejne 1000 lat na opamiętanie się ! IDŹ W PRAWDZIE ZA CHRYSTUSEM I GŁOŚ JEGO NAUKI CZŁOWIECZE. Nie jest sztuką iść w niedzielę do koścoła i jest cacy, jest jeszcze 6. dni w tygodniu, pokaż że masz miłosierdzie dla drugiego, niważne jakiego jest wyznania, rasy, religi. Każdy z nas ma ten pierwatek BOSKI. Wstań i idź brace  siostro. Nie LĘKAJCIE SIĘ. Niech serca Wasze nie będą zatwardziałe

Portret użytkownika Lukasz Mastalerek

Owszem wszystko wskazuje na

Owszem wszystko wskazuje na to że Lech Wałęsa miał ten czas słabości,ale nie ma sensu już Go gnębić,Lech Wałęsa doświadcza nagonki społecznej i medialnej ponieważ jest dla mediów łatwym celem,legendą bez znaczenia politycznego i finasowego,ostatnio stracił syna,co chcecie osiągnąć Wy wszyscy,którzy plujecie na tego człowieka a jeszcze wczoraj nosiliście Go na rękach,chcecie doprowadzić do tragedi,krwi wam potrzeba i zemsty,jak jesteście tacy mocni napiszcie negatyną wiadomość o Rockeffelerze,Rotschildzie,czy też o innych wpływowych ludziach mających władzę i pieniądze,wyrzucenie z pracy to będzie wówczas najniższy wymiar kary,możecie wówczas utracić życie,dziennikarscy huligani potrafią walić jedynie w słabszych i nic nie mogących,Lech Wałęsa chociaż w mojej opini miał te chwile słabości,to należy mu je wybaczyć,nikt z nas nie jest bez skazy,niedobrze jest gdy próbuje się zaszczuć kogokolwiek,Lech Wałęsa chociaż ma wady to dla mnie jest bohaterem,nie obalił sam komuny,ale był liderem tych co doprowadzili do zmiany ustroju,niekoniecznie na lepszy,w wielu aspektach na gorszy,a w innych na lepszy,ale jedno jest pewne,To jest dobry człowiek,chociaż zarozumiały czasem i z racji braku kwalifikacji i wiedzy źle wykonujący obowiązki prezydenta to jednak bardzo dobry trybun ludowy i przywódca związkowy.

Portret użytkownika Damian Polak

Wałęsa zniszczył pierwszą

Wałęsa zniszczył pierwszą Solidarność i założył "swoją" już kuroniowo-szechterowo-mazowiecko-chazarską. O tym oczywiście mało kto wspomina, bo i po co. Ta solidarność zaczęła już realizować zabetonowywanie struktury ex konunistycznej na kolejne ćwierćwiecze. A gdyby Bolek nie wkręcił się jak świnia na bal, dowieziony przez SB historia modłaby się potoczyć inaczej, gdyby pokierował tematem Gwiazda, którego z taką lubością Bolek niszczył, podobnie zreszta jak Walentynowicz. Gdyby społeczeństwo wiedziałem, że był zwykłym podp... kapującym za kasę nigdy nie zostałby ani przewodziczącym, ani prezydentem. To on najął sobie Pawlaczka jako marionetkę za swoich pożal się rządów, a ten wraz z Balcerowiczem wprowadzili plan Sorosa-Sachsa, nazwany planem Balcerowicza i tylko wtedy w obce ręce przeszło ponad 2900 spółek skarbu państwa !!! Kolejne rządy też się spisały i dziś ta liczba powiększyła się do ponad 6600. BRAWO K... POLACY jednym słowem. Jak nie ex komuchy, Chazarzy to Syjoniści i tak to zaj... Nigdy w tym kraju nie było prawdziwego polskiego rządu, jedynie wasale, marionetki, syjoniści, masoni i inni. I jak na czymś takim można zbudować silny kraj ? Ano nie można. Nawet Chińczycy nas pouczają, jak chcecie silnej gospodarki, inwestujcie w siebie, a nie w obce korporacje i konsorcja. Obniżamy OBCYM podatki, tworzymy strefy ekonomiczne i co z tego mamy ? Zawdzwońcie do Waldusia to Wam odpowie Smile Tak to jest jak się stawia pomniki ludziom, zawsze Was zawiodą, to tylko kwestia czasu, bo kto szuka świętych lub autorytetów wśród polityków jest .... (wstaw dowolny tekst) Smile Pozdrawiam.

Portret użytkownika BRZECZYSZCZYKIEWICZ

Nie no ludze zastanowcie sie

Nie no ludze zastanowcie sie to tak wyglada ze bezpieka werbujac Walese sama rozwalila komunizm ktory miala hronic.Z tego wniosek ze SB zalozylo solidarnosc i to SB obalilo komunizm .To tak jakby Hitler napadajac na Rosje zrobil to po to zeby rozpiepszyc nazizm i Niemcy. Nie neguje auteczytnosci tych papierow ale jest to dowud ze walesa nie byl czynnym agetem tylko zawiklany w komunistyczne szambo jeszcze jednym czlowieczkiem na ktorego byly haki i napewno zamierzano sie nim posluzycz.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Skoro twierdzisz, że Bolek

Skoro twierdzisz, że Bolek coś ''obalił'' to dlaczego do dziś dnia nie było rozliczenia UB SB PZPR czyli zbrodniarzy, którzy po II wojnie zamordowali około 50.000 tyś Polaków? Obecnie żydo-komuna ma się nawet lepiej niż za tej dawnej ''komuny''

Portret użytkownika WTF ? :D

Hmm - Ciekawy agent, który

Hmm - Ciekawy agent, który rozwalił komunę, KTÓREJ był agentem Smile jedyny komentarz to to że ludzi można programować jak pralkę Smile Analfabetyzm logiczny Smile - po obaleniu komuny padły słowa z ust komunistów: "My tu jeszcze wrócimy" - no, i wrócili.

Portret użytkownika JaKo

Komunę zaczęto "obalać" tzw.

Komunę zaczęto "obalać" tzw. planem Wilczka. Oni, czyli partyjni bonzowie (dzięki takim szubrawcom jak Wałęsa) przemieścili się , jak to się mówi, na "z góry upatrzone pozycje". Czyli plan chazarsko- syjonistyczny został z sukcesem wprowadzony w życie. A my staliśmy się większymi niewolnikam, niż za komuny. I najgorsze, że wszystko wskazuje na to, że nasze dzieci i wnuki też. Jeśli nic się gwałtownie nie zmieni....

Strony

Skomentuj