Upały spowodowały pojawienie się na Bałtyku dużych ilości sinic

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, ze względu na ciepłe i słoneczne dni, obserwuje się rozkwit nadbałtyckich sinic. Niektóre z ich gatunków są bardzo toksyczne. Miejsca ich pojawienia się nie mogą służyć jako kąpieliska pomimo trwających afrykańskich upałów nad Europą.

 

Najwyższe ilości sinic obserwuje się obecnie na wybrzeżu Litwy, Łotwy i Obwodu Kaliningradzkiego. Eksperci sugerują, że oczekiwane ochłodzenie, któremu będzie towarzyszył silniejszy wiatr, zmniejszy ilość sinic powodując, że problem zostanie na jakiś czas rozwiązany. Na gdyńskich plażach sinice odpuściły dopiero niedawno i według lokalnych władz obecnie wszystkie kąpieliska działają.

 

Warto jednak zwrócić uwagę samemu czy nie pływa się w wodzie skażonej sinicami. Nie wolno tego bagatelizować, gdyż zatrucie jest prawie pewne. Reakcja alergiczna wywołuje podrażnienia skóry, przewodu pokarmowego, wysypkę czy też inne zmiany skórne. W niektórych przypadkach zatruciu towarzyszy biegunka i wymioty.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika bułak

keri napisał: Odważniak

keri wrote:

Odważniak napisał ...
Niech zamkną ryje, bo świat zażąda od nich odszkodowania za zabicie Zbawiciela. I to odszkodowania zgodnego z ich wolą zapisaną w Biblii: "Krew Jego na nas i na dzieci nasze". Amen.

dokładnie

Skomentuj