Upał +73 C w Kuwejcie roztapia plastikowe części samochodów

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W Kuwejcie temperatura powietrza na Słońcu wzrosła aż do 73 stopni Celsjusza! Z tego powodu plastikowe części samochodów zaczęły się topić jakby były z wosku. Materiał na ten temat został opublikowany przez kanał telewizyjny Al-Jazeera.

Według kuwejckich meteorologów, takiego ciepła, które obecnie panuje w kraju, nie zaobserwowano w ciągu ostatnich 70 lat. W cieniu termometry pokazują +54 Celsjusza. W słońcu odczyty sięgają niebotycznej wielkośći +73 stopni!

 

Materiał opublikowany przez AL Jazeera pokazuje, że produkty z tworzyw sztucznych nie są w stanie wytrzymać palącego ciepła i topią się. Tak więc zderzaki i reflektory zaparkowanych na słońcu samochodów dosłownie spływają po asfalcie. Sygnalizacja świetlna również nie jest w stanie oprzeć się upałowi i zapada się pod własnym ciężarem.

 

Władze Kuwejtu wzywają mieszkańców do przebywania z dala od Słońca i nawadniania się. Obywatelom emiratu zdecydowanie zaleca się również zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, sieci energetyczne w dużych miastach nie są w stanie wytrzymać obciążenia z powodu pracy klimatyzatorów. 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Tak pomstujecie na tą stronę

Tak pomstujecie na tą stronę i autora owej "sensacji" , a może chłopina naskrobał ten artykół żeby sprawdzić jaki "element" czytuje tutejsze artykuły , zadając w myślach pytanie  - myślą oni trochę ... czy nic ? 

 

Portret użytkownika r.abin

Na słońcu, w Arteku na Krymie

Na słońcu, w Arteku na Krymie (przed 60 laty) - jajka się gotowały (tak przynajmniej pisało). Przed 25 laty - stopiła mi się kaseta magnetofonowa (pod przednią szybą). To niech ekooszołony nie straszą "katastrofą klimatyczną) w Kuweicie

Strony

Skomentuj