Upadki niebezpiecznych meteorytów nie są przypadkiem i występują z pewną prawidłowością

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Nowa analiza naukowców z Hiszpanii pokazuje, że pojawianie się potężnych meteorów, podobnych do tego, który spadł w lutym 2013 nad Czelabińskiem to nie jest coś niezwykłego.

 

Pracownicy Uniwersytetu Complutense w Madrycie analizowali dane z czujników infradźwięków, które zostały zainstalowane w celu wykrywania nielegalnych wybuchów jądrowych na naszej planecie. Dzięki temu zarejestrowane zostały praktycznie wszystkie duże meteory, które spadły na naszą planetę od roku 2000 do 2014.

 

Okazało się, że w tym czasie było przynajmniej 26 sporych meteorów, które znalazły się w atmosferze. Wielkość eksplozji, które temu towarzyszyły miały za każdym razem wielkość powyżej jednej kilotony TNT.

 

Jak się okazało, kilka impaktów miało miejsce niemal w tym samym czasie, ale w innym roku. Na przykład meteor czelabiński spadł 15 lutego 2013, a 18 lutego 2000 roku doszło do podobnego incydentu na Morzu Południowochińskim. Oznacza to, że mniej więcej tego samego dnia odnotowano upadek obiektu na prawie tej samej szerokości geograficznej.

Hiszpańscy naukowcy przyznają, że ilość zbadanych w ten sposób meteorów nie jest duża, ale analiza statystyczna wskazuje, że najprawdopodobniej nie są to tylko zdarzenia losowe, ale występują okresowe szczyty obecności meteoroidów znajdujących się w przestrzeni kosmicznej przemierzanej przez naszą planetę.

 

Miłośnicy nocnego nieba i, oczywiście, sami naukowcy są świadomi istnienia sezonowych deszczów meteorytów, które są przeważnie fragmentami komet. Obiekty te wchodzą w atmosferę Ziemi i przeważnie spalają się w niej. Jednak strumienie kosmicznego gruzu mogą też pochodzić z większych obiektów, na przykład mogą to być szczątki dużych asteroid, rozbitych przez kolizje z innymi ciałami niebieskimi w Układzie Słonecznym, na przykład z pasa asteroid.

 

Autorzy wspomnianej pracy naukowej mają nadzieję, że ich badania będą zachęcać innych do dalszej analizy tego zagadnienia.  Upadek odpowiednio dużego meteorytu może doprowadzić do śmierci od 1000 do nawet 100 tysięcy osób, zatem sprawa jest bardzo poważna.

 

Gdyby udało się potwierdzić teorię sezonowości niektórych zjawisk tego typu byłby to niewątpliwie znaczny krok na drodze do przewidywania kolejnych kolizji, aby ludzkość nie była tak zaskakiwana jak w przypadku obiektu, który spadł nad Uralem.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jaron22

Szkoda tylko że meteor który

Szkoda tylko że meteor który wybuchł nad Rosją leciał odstrony słońca, więć nasze teleskopy nie były w stanie go wykryć. Kto wie czy inne opisane też nie leciały z tamtej strony. Może jakiś czas temu rozerwało dużoą asteroidę gdzieś w tamtym rejonie nieba i teraz co jakiś czas odłamki tej kolizji do nas docierają. Jeśli to prawda to nie jesteśmy w stanie nic zrobić ponieważ jesteśmy 'ślepi" jeśli chodzi o meteory lecące od strony słońca.

Portret użytkownika aron jasnowidz-diagnosta

szkoda że ciągle ukrywaja

szkoda że ciągle ukrywaja prawdę przed nami i wmawiają nam że to były meteoryty pojawaijące się nagle  z nikąd i dziwnym trafem nie ma po nich śladu na ziemi ,a do tego okazuje się że to już nie przypadki tylko normalność ,szkoda tylko że ta normalność to wojna jaka toczy sie nad naszymi głowami o nasza kochaną planetę i nasz los ,że to co teraz spada, wcześniej było schowane w ziemi i częśc z tych którzy zorientowali sie że mamy czas transformacji chcieli uciec z naszej planety ale kordon który jest dookoła ziemi nie pozwala nikomu wyleciec ani przylecieć bez zgody dobrych ras ,daltego nagle zaczeły spadac kule z nieba ,jakieś urządzenia ,satelity ,kawałki broni ,kawałki meteorytów itd ,dlatego ilośc potwierdzonych pojawień sie ufo jest tak duża ,dlatego amerykanie szykują sie do wojny a rosja zamakneła się przed bronią biologiczną i chemiczną jaka mogą użyc unia i usa w produktach rolnych ,mamy embargo które chroni rosje przed atakiem usa i uni takim że musieli by zareagować i rozpocząc wojnę ,a tak są samowystarczanli w przeciweiństwie do nas i do uni ,maja wszystko co potrzeba aby przeczekać czas zarazy ,zimy ,wojny niby religijnej, wszytko widac gołym okiem tylko ogłupianie ludzie jest jeszcze mocniejsze niż w 2013 ,w tv nie ma grama wiadomości o tym co się dzieje na swiecie i ludzie wierzą ze unia da im dobrobyt a matka polka woreczek z pieniędzmi aby cicho siedzieli ,szkoda ze nie wiedza ze pieniedzmi sie nie uchronią przed wirusem ,pogodą  i spadajacymi z nieba niby meteorytami ,ale widocznie musi byc szok aby obudzic spiochów ,dobrze że ci co uwolnili sie od dezinforamcji potrafią czytać między wierszami i widzą co się dzieje ,informują innych mimo ignorancji ,smiechu ,nienawiści ,szyderstwa ,wyzwisk ,czyli typowego proagramu wyparcia jaki mają ludzie w głowach ,piekne jest to że transforamcji nie da sie zatrzymac i to widać a absurd tego sysytemu będzie upadał i żadne kłamstwo naukowców ,polityków nie powstrzyma tego upadku .więc dla jednych będą to meteoryty a dla drugich tylko zniszczone palące się statki ,jeżeli ktoś uważa że to nie możliwe to niech weżmie pod uwagę to że skoro obcy maja taką technologie że tu przylecieli ,potrafią ubrać się w nasze ciała ,potrafią chodzic koła nas i my ich nie widzimy to potrafią też osłonić swój statek takim pieknym obrazkiem aby nie budzic w nas niepokoju i aby zwyczajnie nas oszukac ,gdy przyjdzie czas na oficjalne potwierdzenie kontaktu z obcymi przez rosje wówczas już nie bedzei odwrotu ,ale ciekawe ile ludzi wtedy ugryzie się w język i ilu przeprosi za swoje wyzwiska tych którzy od dawna widza co się dzieje na ziemi ,wystarczy spojrzeć na to co robią z religią ,papież ,żydzi i islamiści rozmawaiją o wspólnej religi a raczej wspolnej wierze w jedego stwórce żródlo wszytkiego ,to zabieg który ma uprzedzic fakt że nie jesteśmy sami w kosmosie i fakt który ma otworzyć nam droge do poznania prawdy .
 

Skomentuj