Upadek UE może spowodować pojawienie się nowego Hitlera

Kategorie: 

Adolf Hitler

Kryzys polityczny i gospodarczy, w jakim tkwi Unia Europejska może spowodować, że powstanie ruch sprzeciwu na czele, którego może stanąć ktoś taki jak Hitler. Opinie tego typu to nie abstrakcja tylko poważna analiza historyka,  Geoffreya Robertsa. Uważa on, że obecna sytuacja przypomina tą z lat trzydziestych ubiegłego wieku.

 

Podobieństwa są oczywiste, bo konsekwencją wojny w Europie było to, że kontynent został zrujnowany. Potem, gdy nastał już pokój istniała duża grupa skrzywdzonych przez los i to bezpośrednio przez wojnę. Zagospodarowanie elektoratu protestu jest zawsze celem rozmaitych radykałów. Teraz, co prawda nie było w Europie pożogi wojennej, ale tkwimy w centrum wojny ekonomicznej, w której ofiarami są przeważnie zwykli ludzie.

 

Masy ludzkie pozbawione pracy, zdane na łaskę zasiłków to idealny budulec dla tworzenia poparcia wokół jakiegoś wykreowanego lidera. Na razie nic nie wskazuje na to, aby ktokolwiek o poglądach zbliżonych do tych prezentowanych przez przedwojennych faszystów miał szansę na zdobycie władzy, ale obserwując skalę protestów społecznych wykluczyć tego nie można.

 

Trudno wyobrazić sobie zamordyzm w stylu hitlerowskim w czasach dzisiejszych, ale czasami zmiany wokół nas zachodzą tak szybko, że to, co wydaje się niewyobrażalnie dzisiaj staje się normą dnia codziennego naszej wcale nie tak odległej przyszłości.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika beret

Całkiem prawdopodobny

Całkiem prawdopodobny scenariusz,ludzie są do tego stopnia podzieleni,że wystarczy teraz jeden czlowiek,który znajdzie jeden nawet błachy cel i w ten sposób wszyscy ruszą jego śladem licząc na lepsze jutro.

Portret użytkownika Timi

kolego Navigator czytając ten

kolego Navigator czytając ten koment. powiem tak prócz smierci leprze by były przymusowe roboty do konca życia  na rzecz społeczeństwa leprza kara niż smierć ale ten opis wydarzeń to mżonka przy obecnym stanie swiadomości społeczeństwa nie widze szans by ludzie się zbuntowali przeciw reżimowi jaki mamy w Polsce. co jakiś czas z snu pod tytułem "jakoś to będzie"  budza się jednostki które zostały skrzywdzone oszukane i okradzione w jakiś sposób prze kraj a dokładnie przez władzę  prokurature i inne rządowe srodki kopntroli wtedy to takie jednostki idą do mediów robiac hałas wokół własnej osoby ale to nic nie daje dla tego że u nas ludzie nie odczuwaja ręki niewolnictwa jaka dzierży bat nad nami puki sami się nie stamy ofiarami . do czego zmierzam że taki scenariusz rewolucji nie nadejdzie nie w tym społeczenstwie nie wtej swiadomosci , ludzie nie rozumieją ze w nich jest siła to dzieki nam się ta Polska jeszcze toczy i to wnas jest siła oni tylko żerują bez nich karaj sie nie zawali gdy to ludzie zrozumią i wezma sprawy w swoje rece wtedy się może coś zmieni lecz pamietajcie że by u nas nastała wolność w innych krajach też musi się takie coś rozpetać szczegulnie w mocarstwach typu USA Rosja UE. gdyż państrwa są zalerzne od siebie i rewolucja w naszych czasach musi prześć w karzdym kraju bo inaczej narzucony nam zostanie nowy reżim jak po II wojnie swiatowej przykro mi że są  ludze którzy mówią ja nic nie zminie ale MY zmienimy wszystko Bo w nas jest siła ludzię odkryjcie ją w sobie stańmy jeden za drugim oni się tego boją dlatego nas trzymają na granicy ubustwa by karzdy się bał podnieść głowe wyobraźcie sobie co by było jak byśmy nagle w całej polsce przestali chodzic do pracy przez parę dni tak by pokazać że wiemy jaka w nas siła jakie straty dla państwa by wtedy były i wtedy zacząć dyktować warunki IM Władzy która w gruncie żeczy została nadana im z naszej ręki więc kim są że tak plugawią nasz chonor kim sa że traktują nas jak bydło zapomnieli chyba od kogota władza piszą oni mam na mysli wszytkich marionetkowy rząd który jest nastawiony tyko na to by jak najwiecej nachapać i  tych którzy tym rządem steruja , zło tu króluje czas je zepchnąc z tronu puki jeszcze oddychamy resztkami sił a serca jeszcze bijąnapedzane resztką marzeń o wolności

Portret użytkownika Flesz7

Cytat: Opinie tego typu to

Cytat: Opinie tego typu to nie abstrakcja tylko poważna analiza historyka,  Geoffreya Robertsa.A my jesteśmy tylko małymi robotnikami bez autorytetu i musimy traktować poważnie wszystko co mówi 'samozwańcza arystokracja naukowa'.Przecież POWAŻNY HISTORYK to już coś, to już powód aby oczekiwać przewódcy i przy okazji nie zauważać, że dzisiejsza UE to istne ZSRR rządzone nieco lżejszą i "mniej widoczną" ręką. No taaaak to "demokracja", a nie dyktatura (komunizm/nazizm)... Smile HA HA HA!A tak w ogóle to chciałem pozdrowić ludzi którzy wykorzystują swój wyimaginowany autorytet, aby prać ludziom w pustych główkach.

New World Disorder

Portret użytkownika devoratus

Nie bar4dzo rozumiem co

Nie bar4dzo rozumiem co chciałeś przekazać swoim komentarzem, chyba tylko powiedzieć aby gadać. "A my jesteśmy tylko małymi robotnikami bez autorytetu i musimy traktować poważnie wszystko co mówi 'samozwańcza arystokracja naukowa'." A kto komu każe traktować cokolwiek poważnie?Kto Ci każe czytać to lub się nad tym zastanawiać? Nie siedzisz chyba na tej stronie za karę i masz wolną wolę jeśli chodzi o wybór artykułów, które czytasz - nie wspominając o własnej opinii. "A tak w ogóle to chciałem pozdrowić ludzi którzy wykorzystują swój wyimaginowany autorytet, aby prać ludziom w pustych główkach." Zasadniczo wyprać to można mózg, a jeśli ludzie mają puste głowy, to hula tam jedynie wiatr i żadne pranie nic już tu nie zdziała...

 

 

Portret użytkownika navigator

Pozwolę sobie wkleic tekst

Pozwolę sobie wkleic tekst który pojawił się jako komentarz pod artykółem na WP.pl. Skoro się pojawil to znaczy, że słuzby potrzebują naszej opini odnośnie przygotowywanych wydarzeń...."Informacja dnia . W zwiazku z falami strajkow i protestow przetaczjacych sie przez Polske , w godzinach porannych obalono rzady PO I PSL.Pierwsi zostali aresztowani TUSK I PAWLAK. Władzę w Polsce przejęło Polskie Wojsko. Od rana trwają masowe aresztowania działaczy władz państwowych i samorządowych z PO, PSL, SLD i Ruchu Palikota. Sądy polowe wydają na miejscu wyroki, w tym śmierci za zdradę stanu. Egzekucje zostały wykonane dotychczas na około 10 tyś. działaczy tych partii. Aresztowania objęły również sędziów, prokuratorów i byłych pracowników WSI, UB oraz SB oraz przedstawicieli mediów TVN i GW. Szacuje się, że do wieczora zostanie wykonanych tysiace wyrokow na zdrajcach Narodu Polskiego. Rozwiązane zostały wszystkie lewackie i gejowskie organizacje i gminy żydowskie. W godzinach porannych wykonano już egzekucje m. in. na Gradzie,Grabarczyku,Klichu, Schetynie, Dębskim, Rostowskim, Sikorskim, Kalinowskim, Millerze, Kaliszu, Cimoszewiczu, Balcerowiczu, Gronkiewicz-Waltz, Belce, Mazowieckim, Niesiołowskim, Nowaku, Palikocie, Michniku, Lisie, Olejnik,Urbanie ,Kiszczaku i wielu innych działaczy, którzy dopuścili się nepotyzmu ,korupcji i zdrady stanu. Unia Europejska ograniczyła się jedynie do formalnych protestów ,bojąc się zamknięcia polskich granic i zablokowania tranzytu z Niemiec do Rosji. Dowództwo polskiej armii poinformowało, że majątki wszystkich aresztowanych i ich rodzin na mocy dekretu, zostały w całości skonfiskowane na rzecz Skarbu Państwa. Nacjonalizacji podlegają również wszystkie nieruchomości, które zostały sprywatyzowane na rzecz zachodnich koncernów w wyniku w wyniku korupcji ,co traktuje sie jako zdrade stanu. Dowodztwo Wojska Polskiego zalewane jest fala depesz gratulacyjnych, ze dalo przyklad swiatu na SPRAWIEDLIWOSC. O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżaco. Wiadomosc z ostatniej chwili Tusk i Pawlak zostali godzine temu tez skazani za zdrade stanu .Wyrok wykonano..."http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,Bedzie-powtorka-z-wielkich-powodzi,wid,14819330,wiadomosc.html 

Portret użytkownika ad vocem

Masz pełne pory? Ten

Masz pełne pory?Ten scenariusz to tylko mały pikuś co może być.W końcu nawet draństwo ma granice.Poz tym jestem za takim rozwiązaniem.KTOŚ JEST PRZECIWNY?-SPRAWDZAMY!!!Mordechaj Vanunu już nie wystarczy.Tak to jest jak ktoś  sra wyżej jak dupę ma.

Strony

Skomentuj