Upadek sporego meteorytu w Sudanie - znaleziono kilka jego fragmentów

Kategorie: 

Źródło: alrakoba.net

Władze Sudanu informują, że 21 czerwca, na terenie tego afrykańskiego kraju doszło do upadku znacznego meteorytu. Gość z kosmosu spadł na południu Sudanu, w regionie zwanym Białym Nilem od przepływającej tam rzeki.

 

Świadkowie upadku meteorytu twierdzą, że jasny błysk w środku nocy był bardzo widoczny. Słyszano też grom dźwiękowy zwykle towarzyszący takim zjaawiskom kosmicznym. 

Na podstawie znalezionych na ziemi fragmentów, które zlokalizowano dopiero 25 czerwca, ustalono, że w ziemską atmosferę wleciało ciało niebieskie wielkości samochodu osobowego.

Nie wiadomo ile dokładnie fragmentów zebrano, ale ekipy poszukiwawcze znalazły pierwsze odłamki 24 czerwca, a akcję poszukiwawczą zakończono dopiero dzisiaj. 

 

Źródła:

http://www.sudantribune.com/spip.php?article62834
http://www.alrakoba.net/news-action-show-id-279175.htm

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Tu masz odpowiedź dzięki

Tu masz odpowiedź dzięki czemu Ziemia wiruje wokół własnej osi!! Tworząca się Ziemia do dziś - niczym bączek - wciąż jest "popędzana" składową pochodzącą od różnej masy obiektów pod różnym kątem na nią spadających. Owszem, one padają na nią ze wszystkich możliwych kierunków, jednak kierunek odekliptyczny dominuje, to stamtąd - m.in. z pasa asteroid i Pasa Kuipera - dolatuje do planet US większość kosmicznego złomu...

Skomentuj