Upadek asteroid spowolnił proces ewolucji na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zespół naukowców z różnych krajów przeanalizował fragmenty starożytnych asteroid znalezionych na Ziemi i opracował warunkowy model procesów zachodzących po ich upadku. W swojej pracy naukowej naukowcy stwierdzili, że meteoryty bombardowały planetę we wczesnym okresie proterozoiku znacznie częściej niż się obecnie uważa. 

Kiedy duże ciała niebieskie spadały na Ziemię około 2,4 miliarda lat temu, uwolniona została duża ilość energii, która stopiła i odparowała skały. Niewielkie ilości stopionej skały skondensowały się następnie w atmosferze, natychmiast zestaliły się i znalazły z powrotem na ziemi. Okazało się, że jest to rodzaj kamyków, które nazywano kulkami. Znalezione sferule, datowane na wczesny proterozoik, wskazują na duże spadki asteroid.

 

W trakcie badań naukowcy odkryli, że spadające meteoryty miały znaczący wpływ na tlen na Ziemi. Okazało się, że spadające asteroidy utworzyły związki chemiczne gazów, które zapobiegały gromadzeniu się tlenu. Brak tego gazu cofnął ewolucję o kilkaset tysięcy lat.

Rewolucja tlenowa, która miała miejsce, pomogła naprawić sytuację. Gwałtowne tworzenie się tlenu pozwoliło planecie Ziemia stać się tym, do czego przyzwyczaili się teraz.

 

Wyniki i wnioski z badań zostały opisane w artykule opublikowanym na łamach czasopisma Nature Geoscience.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

I dzięki ci Asteroido święta

I dzięki ci Asteroido święta jak mam na myśli, dokąd dzisiaj idzie ten "nasz rozwój ewolucji" Dzięki tobie to, może być może, jeszcze trochę parę lat pożyjemy, wcale się nie ewoluując Lol To będzie i tak duży sukces pod warunkiem że bez EWOLUCJI .

Portret użytkownika Darek Fajzer

Na ziemi ja nie widze żadnej

Na ziemi ja nie widze żadnej ewolucji a raczej entropię czyli wszystko się rozpada zamienia w pył. Próżne są starania ludzi, i iluminaci i masoni też kiedyś upadną oni sami się zniszczą obecnie oni mają swoje 5 minut ale i to się skończy.

EZ 2 11: `Czyż nie jesteś jedynym, który pozostał z czterech bestii, które uczyniłem panującymi w moim świecie tak, że koniec moich czasów mógł przyjść podczas ich rządów? Ty, czwarty, który przyszedłeś, zwyciężyłeś wszystkie zwierzęta, które przeminęły wcześniej; i ty panowałeś nad całym światem z wielkim terrorem i nad całą ziemią, z bolesnym uciskiem tak długo mieszkałeś na ziemi z oszustwem. A ty sądziłeś ziemię, ale nie prawdą. To ty szkodziłeś cichych i raniłeś spokojnych; nienawidziłeś tych, którzy mówią prawdą i kochałeś kłamców; zniszczyłeś mieszkania tych, którzy przynosili owoc, i kładłeś niskie mury tym, którzy nie zrobili ci nic złego. I twoja bezczelność doszła przed Najwyższego i twoja duma do Mocnego. I Najwyższy wejrzał na jego czasy, a oto one skończyły się, a jego wiek został zakończony! Tak więc na pewno znikniesz ty orle, i twoje przerażające skrzydła i twoje najbardziej złe małe skrzydełka i wasze złośliwe głowy i twoje najbardziej złe szpony, i całe twoje bezwartościowe ciało tak, że cała ziemia uwolniona od twej przemocy, może być odświeżona i uwolniona, a może mieć nadzieję na sąd i miłosierdzie Tego, który ją uczynił ".

Skomentuj