Upadek Afganistanu sprawi, że kolejne miliony uchodźców zaleją Europę

Kategorie: 

Źródło: NATO/US Air Force

Obecny kryzys związany z uchodźcami został spowodowany głównie przez destabilizację Libii, Iraku i Syrii. Jeśli to samo spotka inne kraje, Europę czeka katastrofa. Minister Obrony Wielkiej Brytanii Michael Fallon ostrzegł, że nie można dopuścić do upadku Afganistanu.

 

W ostatnich miesiącach, sytuacja w Afganistanie uległa znacznemu pogorszeniu. Coraz częściej dochodzi do ataków i zamachów na siły rządowe. Zdaniem tamtejszych władz, tzw. Państwo Islamskie wzmocniło swoją pozycję w tym kraju i nieoficjalnie współpracuje z talibami, co dodatkowo utrudnia sprawę.

 

Wielka Brytania planuje wysłać do Afganistanu dodatkowych żołnierzy, którzy będą pełnić rolę szkoleniowców. W chwili obecnej, przebywa tam około 500 żołnierzy. Pod koniec 2014 roku, Wielka Brytania oficjalnie zakończyła wojnę w Afganistanie i wycofała swoje wojska z ostatniej bazy, lecz tamtejsze siły rządowe zaczęły mieć poważne problemy z odpieraniem ataków ze strony talibów.

 

Minister Obrony ostrzegł, że jeśli Afganistan nie będzie otrzymywał wsparcia, rząd w Kabulu może upaść, a to oznacza, że Europa zostanie zalana milionami uchodźców. Zanim Michael Fallon opowiedział o swoich obawach, Angela Merkel ogłosiła, że nasz kontynent "ma obowiązek" przyjmować kolejnych uchodźców. Nikt oczywiście nie wystosował podobnego ostrzeżenia w kwestii możliwego upadku syryjskiego rządu - twierdzono wręcz, że obalenie Assada jest konieczne dla przyszłości Syrii, tak jak zabójstwo Kaddafiego było rzekomym priorytetem ku "wyzwoleniu" Libii. Jeśli Afganistan faktycznie może upaść, Europa już dziś powinna przygotowywać się na najgorsze.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika jama

Prosta sprawa.W Afganistanie

Prosta sprawa.W Afganistanie,Iraku,Syrii bywało 'gorzej' a miliony ludzi nie emigrowały.Czemu nie emigrują do Chin,Japonii,Korei Południowej,Rosji,Arabii Saudyjskiej?Bo to tylko owieczki.Ktoś chce rozpocząć wielką wojnę w europie ,a media (cnn,tvn,bbc i inne)oraz ludzie typu Soros,Merkel,Schulz czy ...Tusk to wystawione funkcyjne pionki,by były porzywką dla takich jak my. 

Nie ma już wolności Sad

Portret użytkownika Janka

Jaki uapdek? Nie upadek ale

Jaki uapdek? Nie upadek ale celowe zniszczenie Afganistanu, tak jak i Polski przez demony, które pod postacią ludzką wypełzły na ziemię i opanowały świat. One to swoją niszczycielską działaknością doprowadzają do upadku i bankructwa poszczególne kraje. Polskę niszczą , kradzieżą przemysłu, zaborem bogactw naturalnych i fikcyjnymi karami ,które po uprzedniich ich działaniach nie mamy czym spłacić. Gdybyśmy tylko  odzyskali suwerenność , nasz przemysł i prawo do eksploatowania naszych bogactw.Nie było by mowy o jakimkolwiek banktuctwie czy upadku. Tak też niszczą kraje azjatyckie i afrykańskie. Patrzcie na ich oczy, sa czarne jak ich dusze.

Portret użytkownika Teksty

Upadek krajów arabskich tylko

Upadek krajów arabskich tylko przyspieszy migracje tych ludów na terytorium Europy. Im trzeba pomagać tam na miejscu. Powinno pojawiać się wiejej tekstu na ten temat. A zresztą sami USA  rozpieprzyła połowę półwyspu Arabskiego, a teraz wmawiają, że chcą pokoju.

Portret użytkownika kem_

Czy w tej krótkiej

Czy w tej krótkiej perspektywie zawartej w artykule nie jest taniej zadbać o granice Europejskie, zamiast pętać kraj nową wojną?

Afgańczycy mają swój kraj, swoje istnienie narodowe.. Europa tak mocno wchodzi w porządkowanie rzeczy w obcych kulturach... Czy w '39 Polsce też tak śpieszono z pomocą?

Afganistan ma swoich obywateli i to oni powinni tworzyć pełnię istnienia w swoim kraju. Nie bądźmy juz naiwni. Obecna cywilizacja Zachodu jest z perspektywy tylko mainstreamu europejskiego cywilizacją postepu, pokoju i wolności. Wpływanie na rządy obcych państw jak inaczej porówać, jak nie do wpływu państw ościennych przed rozbiorem Polski. Pierwszym, drugim, trzeciem... W tym porównaniu, my Polacy możemy to zrozumieć doskonale.

 

Dlaczego inne państwa mają utrzymywać rząd jakiegokowiek państwa przy władzy, jeśli nie ze względu na polityke wpływów?

I nie łodźmy się, tu nie chodzi o zachowanie pokoju na świecie dla mieszkańców tych, czy innych państw, poprzez zapobieganie przyszłym wojnom.

Obecne konflikty na świecie są na granicy wpływów Zachodu. A Zachód sam zaprasza mieszkańców tych ościennych krajów do siebie. Czy dla zachowania pokoju w swoich państwach to robi? Chyba raczej dla poszerzania swoich wpływów.

Konflikty przybyłych imigrantów z Europejczykami pokazują nam, że trzeba walczyć z terroryzmem.

Wojny na Blikim Wschodzie otrzymują więc przyzwolenie społeczeństw europejskich.

Dla imigranów i ich rodzin jest to możliwość poznania kultury Zachodu, której my przecież nie potrafiliśmy się oprzeć...

Zachód wywiera wpływ na Bliski Wschód. Wystarczy, że zamiesza swoimi mackami finansjery raz, dwa, trzy razy i w dłuższej perspektywie czasu może skotłować porządek w państwach ościennych.

 

Teraz jestem całkiem zadowolony, że Zachód ma na na obranym kierunku wiekszych przeciwników. Rosja, Chiny, Indie. Gdyby nie takie państwa, nowy porządek już dawno miałby szanse zaistnieć.

Niestety myśląc w dłuższej perspektywie czasu, nie znaznaję spokoju.

 

Portret użytkownika Kimbur

Stop. To nie upadek

Stop. To nie upadek Afganistanu spowoduje nachodźctwo lecz polityka merkelowców, którzy za wszelką cenę starają się zetrzeć z Ziemi białą rasę (poza, oczywiście, Narodem Wybranym).

Swoją drogą jakie to dziwne, że Unią Europejską (przecież nie Unią Niemiecką?) rządzi kanclerz Niemiec, która w UE nie piastuje żadnego (!) stanowiska kierowniczego. Co na to przeciwnicy teorii spiskowych?

PS. Kurtka w "polskim" lidlu kosztuje 79 zł, a w lidlu niemieckim 19,99 euro. To pokazuje dlaczego Niemcy mają nas za swoich pachołków.

Portret użytkownika Zenek ;)

https://miziaforum.wordpress

https://miziaforum.wordpress.com/2017/02/20/lalka-szpieg-pedofila-sledzi-nagrywa-rejestruje-i-wysyla-do-sieci-informacje-o-twoim-dziecku-a-nawet-sluzy-do-rozmow-z-twoim-dzieckiem-bez-twojej-wiedzy-niemieckie-wladze-apeluja-niszczcie-te-za/

- bo przecież każde dziecko to herem przyobiecany pedofilom w myckach

a oni lubią doglądać swoją "trzódkę", dary podarowane im przez maryjkę (arymana) czy jezuska (maschiacha panem zwanego)

 

Portret użytkownika Anioł Prawdy

...dla mnie to pizza gate to

...dla mnie to pizza gate to jakaś pieprzona bzdura która wyszła od ludzi co pierdolą o płaskiej ziemi - ma na celu przytrzymać ludzi przy bzdurnej nieprawdzie by skłócić ludzi normalnych z jełopami i zająć ich czas na kłótnie i szarpanie nerwów i żeby czasem nie trafili na np. takie informacje
http://tinyurl.com/ksjqbeg

Trump nic nie oczyści i nikogo nie będzie aresztował - to są mrzonki...

Skomentuj