Unikalna kolonia mrówek odkryta w Stanach Zjednoczonych

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

W ukrytym zakątku Karoliny Północnej, Michelle Kirchner z North Carolina State University natrafiła na coś niezwykłego – rzadką kolonię mrówek Aphaenogaster mariae Forel, gatunek do tej pory mało poznany w świecie nauki. To odkrycie otwiera nowy rozdział w badaniach ekologicznych, odsłaniając sekrety tych niezwykłych mrówek dendrobialnych, które większość swojego życia spędzają w koronach drzew, a ich zachowanie jest zaskakująco podobne do mrówek z regionów tropikalnych.

 

Fenomen tych mrówek tkwi w ich niecodziennym trybie życia i unikalnej adaptacji. Zaskoczeniem jest obecność samców tego gatunku, których wcześniej nie udokumentowano. Równie interesująca jest mała budowa ciała królowych, przypominająca królowe pasożytnicze, co pozwala im na skuteczną infiltrację innych kolonii.

 

Zlokalizowanie ich dodaje nowy wymiar do bogatej różnorodności biologicznej Karoliny Północnej, która jest domem dla około 250 gatunków mrówek. Badania Kirchnera rzucają światło na ekologiczne znaczenie tych mrówek oraz ich rolę w ekosystemach leśnych.Kirchner podkreśla, jak ważne jest kontynuowanie badań, by zrozumieć, jak kluczowa jest ta kolonia dla ekologii lasów regionu. Współautorka badania, Elsa Youngstedt, również wskazuje na konieczność dalszych badań, aby w pełni zrozumieć znaczenie tego gatunku.

 

To przełomowe odkrycie rzadkiej kolonii mrówek w Karolinie Północnej otwiera też nowe drzwi do dalszego poznawania i odkrywania tajemnic Aphaenogaster mariae Forel, rzucając nowe światło na ich rolę w ekosystemach i dając nadzieję na lepsze zrozumienie ich wpływu na środowisko.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj