Unia Słowiańska odpowiedzią na ostatnie zmiany na Ziemi?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jakkolwiek w obliczu ostatnich wydarzeń może to zabrzmieć dziwnie, ale logika nakazuje, abyśmy My, Słowianie zdołali zakopać głęboko wszelkie animozje jakie mamy do swoich pobratymców ze wschodu. Trzeba bardzo dokładnie przeanalizować czy w dzisiejszym świecie lepiej jest aby Słowiańszczyzna walczyła ze sobą po przeciwnych stronach barykady czy też może powinna funkcjonować jako jeden byt polityczny.

 

 

Na pierwszy rzut oka brzmi to utopijnie i nierealistycznie, ale  gdy ktoś się zastanowi nad tym głębiej może się okazać, że stworzenie politycznej Unii Słowiańskiej z Polską, Rosją, Czechami, Słowacją, Ukrainą, Białorusią, Chorwacją, Serbią i innymi chętnymi krajami jest po prostu koniecznością. Unia Europejska jest bytem, który nie może być traktowany poważnie, gdyż jego prawdziwe cele mogą być inne niż nam się wmawia nachalną propagandą.

 

Można odnieść wrażenie, że komuś bardzo zależy na tym, aby Słowianie pozostawali skłóceni i zantagonizowani. Manipuluje się całymi narodami, a tak naprawdę, to mamy ze sobą więcej wspólnego niż się to przedstawia, a przede wszystkim wspólne pochodzenie. Oczywiście niewątpliwie mamy też wspólną i trudną przeszłość, która jest podstawową przeszkodą w realizacji takiego konceptu politycznego.

 

Oczywiście taka Unia Słowiańska musiałaby zostać zdominowana przez przedstawicieli największego narodu słowiańskiego, czyli Rosi. To mogłoby się wielu nie podobać, bo Rosja jest przedstawiana w naszych mediach w zależności od kontekstu jako realny partner lub zło wcielone. Obecnie przeważa ta druga narracja, dlatego idea Unii Słowiańskiej wydaje się utopią, a nawet zdradą narodową.

 

Jednak warto zadać sobie pytanie, czy w dzisiejszym świecie lepiej mieć dobre stosunki z Rosją i nawet związać się z nią jakimś sojuszem militarnym, czy też lepiej razem z tak zwanym Zachodem destabilizować sytuację na Ukrainie ryzykując wojnę z mocarstwem atomowym, lub w najlepszym wypadku powodując w ten sposób obserwowany właśnie rozkwit ekstremizmów o zabarwieniu faszystowskim, do których dochodzi ostatnio na Ukrainie.

 

Stworzenie Unii Słowiańskiej z pewnością nie spodobałoby się wielu nacjom, ponieważ zagroziłoby realizacji obcych interesów na terytoriach krajów wchodzących w skład takiej hipotetycznej wspólnoty. Poza tym stworzenie Unii Słowiańskiej pozwoliłoby na to, aby Słowiańszczyzna w końcu mogła funkcjonować jako jedna siła. Byłaby to potęga z którą musieliby się liczyć wszyscy. Jednak czy do tego kiedykowliek dojdzie? Władimir Putin buduje podobny koncept Unii Eurazjatyckiej i jest to dobry punkt wyjścia do tego, aby kiedyś zjednoczona Słowiańszczyzna zdołała stać się liczącą się siłą kształtującą to jak ma wyglądać otaczajacy nas świat.

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika jol

to wlasnie pejsaci opanowali

to wlasnie pejsaci opanowali Rosję i za amerykanskie oraz niemieckie pieniądze wywolano tzw rewolucje bolszewicką, co lepsze zarowno w Rosji, Niemczech, USA i Polsce bylo ich najwiecej, więc rozłam Słowianszczyzny wykorzystując podstępy i korupcje wykonali właśnie oni co zresztą było w interesie calego tzw Zachodu

Portret użytkownika Konstanty Rokossowski

Do Afterwiner.Cóż za

Do Afterwiner.Cóż za hipokryzja,nie chcą unii z Rosją bo chce rządzić,chcecie unie którą ma rządzić Polska.Widać że Polacy i Ruskije to bracia,obaj chcą rządzić resztą Słowian.Unia pod berłem Polski bez udziału Rosji nie ma sensu.Wolacy chcą unię Słowian bez połowy Słowian,wam nie przeszły marzenia o wielkiej Polsce z kilkoma zwasalizowanymi państwami Słowian.To nie Słowianie są dla Polski,jeśli nie macie pojęcia co oznacza Słowiańszczyzna to nie bierzcie się za budowę unii,Białoruś,Czechy, Słowacja,Ukraina, Serbia i Chorwacja nie chcą być wasalami jaśniepanów szlachty Afterwinerskiej która chce wykorzystać braci Słowian do budowy nowej imperialnej Polski. Słowianie mogą stworzyć Słowianię bez podziałów na "my,wy,oni",jedno państwo i jeden naród Słowianie,nie ma Polski nie ma Rosji,jest Słowiania, uda się zbudować naród Słowian bo przed najazdem na Europę nazistów katolickich byliśmy jednym narodem,nadal mamy podobne języki.Złączymy to co papiści i naziści w koloratkach podzielili

Portret użytkownika Małgorzata

Stan duchowości w Polsce jest

Stan duchowości w Polsce jest jaki jest. Brak wspólnej i jednolitej koncepcji jeśli chodzi o rozwój państwa. Spod jednych wpływów przeszliśmy pod inne, licząc na mannę z nieba. Zamiast manny jest tułaczka za chlebem i godnym życiem niestety. Polak Słowianin ma tu trudne życie, może pracować i owszem oraz siedzieć cicho. Koncepcje uni słowiańskiej pojawiają się od dawna.tylko nie wiadomo jak to wprowadzic w życie. Skończyła się era państw samodzielnych, w których podejmuje się decyzje konkretne i dla konkretnych obywateli.
 

Portret użytkownika pennywise

Jestem jak najbardziej za,

Jestem jak najbardziej za, już jakiś czas temu to rozkminiłam. Tyle że żeby to działało Rosja musiałaby rzeczywiście cdążyć do pokoju i zjednoczenia, a nie próbować kozaczyć. Bo bez niej niestety tego nie widzę.. same pozostałe kraje są według mnie za słabe by liczyć się na arenie międzynarodowej.

Portret użytkownika andrzej  miskowiec

Jestem za Unia Slowianska

Jestem za Unia Slowianska -ale jest to nierealne.Dlatego ze ciagoty imperialistyczne Rosji zagrazaja niepodleglosci panstw.Rosja nie miala nigdy rozwinietej demokracji i trudno byloby  przedsawicielom tego kraju w Unii Slowian pogodzic sie ze np-kraj wielkosci Czech moglby decydowac przez rok o polityce Unii.Unie Slowian rozumie jako panstwa narodowe!Wspolna polityka historyczna przyznanie sie do zbrodni i wypaczen wczesniejszych systemow politycznych!W Radzie Unii z kazdego krajub bez znaczenia na wielkosc i lczbe ludnosci tyle samo przedsawicieli.....ale oczym dyskusja to mrzonki.Ktore rozbija sie przez zaszlosci i mentalnosc Rosji
 

Portret użytkownika pomysl

konkrety, konkrety i jeszcze

konkrety, konkrety i jeszcze raz konkrety, ja np. rozmawialem o tym z horwatem. Pomysl jest bardzo dobry ale co dalej, trzeba choc jednosci w mysleniu, jednosc to podstawa sukcesu. Ale do rozmowy i uzyskania porozumienia trzeba przynajmniej drugiej jak nie i trzeciej strony. Zycze sukcesow i czekam na konkrety, a podpisuje sie pod tym calym soba, jestem za! 

Portret użytkownika mikua

Jestem za unią słowiańską,

Jestem za unią słowiańską, ale bez Rosji. Powinien to być związek równorzędnych narodów : Polaków, Czechów, Ukraińców, czy Słowian południowych, a nie twór polityczny zdominowany przez jedno państwo. Uważam tak ponieważ taka unia słowiańska już istniała - za czasów ZSRR. Jakie były efekty nie trzeba nikomu mówić. ROsjanie pokazali wtedy swoje prawdziwe oblicze. Moim zdaniem Rosja jest zdrajcą słowiańszczyzny. Sprzeniewierzyli się zasadom równości i wolności będących ważnym aspektem słowiańskiego postrzegania świata w czasach naszych odległych przodków. Tak więc jeśli taka unia miała by "zadziałać" to tylko bez udziału Rosji. Pomysłodawcą podobnego projektu był Józef Piłsudski (tzw. idea Międzymorza). Pragnął on stworzyć federację państw Europy Środkowej, które były narażone na atak Niemiec z zachodu, oraz Rosji ze wschodu. NIestety nie udało się tego wprowadzić w życie. Jeśli poważnie myśleć jednak o unii słowiańskiej to powinna ona wyglądać mniej więcej tak jak w zamierzeniach Piłsudskiego. Wciąż przecież jesteśmy zagrożeni atakiem Niemiec i Rosji. Może nie w sensie wosjkowym (chociaż kto wie?) ale ekonomicznym i kulturalnym. Gdyby narody środkowoeuropejskie zjednoczyłyby się mogłyby stworzyć skuteczną przeciwwagę dla zaborczych sił Wschodu i Zachodu.

Portret użytkownika bertal

Tak, jestem za unią

Tak, jestem za unią słowiańską, wiele wypowiedzi w tej materii jest nacechowane emocjami i nie ma co się dziwić, każdy może mieć swoje zdanie jednak racje należy przedstawiać z dowodami, a nie wulgaryzmami. Dlaczego Unia Słowiańska, ano dlatego żeby zachować tożsamość narodową.   Wydaje mi się, że Ci co odwiedzają tą stronę mają w sercu tożsamość /polską/. Dam parę problemów do rozważenia gorącym głowom.
1. Od IX wieku datuje się zwalczanie Słowian przez żywioł gemański, zasięg słowiańszczyzny w tamtym czasie dochodził do Łaby i półwyspu Jutlandzkiego.
2. W czasach Mieszka I /czyli X wiek/, czołówki germaństwa dochodziły do Odry i w bardzo zdecydowanej formie zaczęły ją przekraczć niosąc nową wiarę i swój interes /byznes/.
3. Nasi pobratymcy, słowianie opanowani i podbici przez żywioł germański co robili, ano szli z nowymi panami na swoich braci, którzy postanowili nie dopuścić do zniewolenia plemion słowiańskich za Odrą, których przedstawicielem był Mieszko książę Polan. Idąc przez wieki historii widać, że było jedno pasmo nieszczęść i walki.  o co, o to, żeby Polska była Polską ale w rozumieniu wałściwym tych słów. Tzn. Polska nie rusofilów, nie judeopolonia, ale Polska nasza słowiańska nie obca nam watykańska. Nie wolno tego stwierdzenia utożsamiać z wiarą. Co mamy teraz, analogia do dziejów z przed wieków. Zachód czyli "żywioł" germański zyskał nowych "poddanych" nie zwalczonych siłą bo to im nie wyszło, podbitych ekonomiką i głupotą elit która na skutek oszukania narodu dorwała się do politycznego przewodnictwa.
I mamy powtórkę z historii, słowiańskie plemiona szykowane są do rozprawy ze swoimi pobratymcami, jakie to jest ładne , a jakie germańskie. W imię czyich interesów mamy się zabijać, czy nie możemy żyć w pokoju razem, komu zależy na tym żeby na Ukrainie był zamęt. Znowu mamy być skłóceni. Czy możemy zrozumieć postępowanie Rosji, jeżeli porównamy ją do sytuacji z przed wieków, naszej Polskiej, o co bił się Chrobry z germanami, o to żeby Milsko i Łużyce były buforem przed agresywnym żywiołem germańskim. Żeby Polska była Polską. Wtedy nie znalazł zrozumienia wśród swoich pobratymców /słowian podbitych przez german/. Teraz o to walczy Prezydent Putin, On rozumie ponad czasową politykę realizowaną przez zachód/ Niemcy+Francja+Anglia+Włochy+Watykan/. Daję pod rozwagę, czy ci co kreują polską politykę są Polakami, niech to udowodnią!!! 
  

Portret użytkownika niedajsieszwabom

Niemcy sprzedali Rosjanom

Niemcy sprzedali Rosjanom Lenina, tak jak Fidel Castro sprzedawał republikom bananowym Che Guevarę. Przed rewolucją październikową odbyły się wolne wybory, gdzie bloszewicy nie wygrali (nie poparło ich 80% Rosjan). Tak samo Stalin - on był Gruzinem, a więc nie Słowianinem! Nie mówiąc o Bierucie, któremu bycie agentem III Rzeszy nie przeszkodziło w zostaniu komuchem i mordowaniu Niezłomnych pod fałszywymi zarzutami działań na korzyść nazistów! O całej reszcie o nawe nie wspomnę.

Portret użytkownika No i co ze zyd??

Jestescie tu jak stado

Jestescie tu jak stado baranow. Glupcy nie wiecie co mowicie.
Ci ktorzy wolaja do Rosji i tylko gania zachow widac ze nie poradzili sobie z przemiana ustrojowa lub sa ograniczeni umyslowo i wierza w propagandowe hasla rzekomo "niezaleznych" portali.

Wyjedzcie stad do Rosji i tam agitujcie. Nikt was tu nie chce oszolomy spod herbu sierpa i mlota.

Jeszcze raz przeczytam ze Angelus bedzie pisal swe wywrotowe agitacje do Moskali to skladam doniesienie do prokuratury. Takie dziadostwo trzeba wyplenic.

Widac tu nie Zydzi sa problemem ale oszolomy pokroju angelusa. Bezradny, oglupiony, zahukany wszedzie widzacy zydow i spisek. To chory czlowiek koremu trzeba pomoc. Moze nie ma na leki stad szybki postep choroby

Portret użytkownika stasiu

Tak się składa że  komunizm

Tak się składa że  komunizm wymyślili i wprowadzili w życie żydowskie ścierwa ,ZSRR rządzili żydowskie insekty  w NKWD czy polskim UB najwyższe stanowiska zajmowali twoi ulubieńcy z narodu wybranego  w Katyniu mordowali żydowsy psychopaci itd. można by pisać i pisać także lekarza to tobie polecam albo wynoś się do żydowskiego kraju który też zresztą ukradli i mordują tam do dziś prawowitych mieszkańców .Popieram w 100% unię słowianską a unię jewropejską zostawiam żydkom i ich zwolennikom

Strony

Skomentuj