Unia Europejska zatwierdziła 3 miliardy euro dla Turcji, Polska zapłaci 57 milionów euro

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Komisja Europejska ogłosiła wczoraj porozumienie wśród państw członkowskich - UE przeznaczy dla Turcji 3 miliardy euro na tzw. kryzys migracyjny. W zamian władze w Ankarze mają ograniczyć napływ uchodźców do Europy.

 

Unia Europejska przeznaczy ze swojego budżetu miliard euro. Do pozostałych dwóch miliardów będą składać się państwa członkowskie. Jak donosi Reuters, Niemcy dołożą 427 milionów euro, Wielka Brytania 327 milionów, Francja prawie 310 milionów a Włochy - niemal 225 milionów. Polska będzie musiała wydać 57 milionów euro. Oficjalnie pieniądze te zostaną przeznacznone na pomoc humanitarną, edukację oraz opiekę zdrowotną dla syryjskich uchodźców przebywających w Turcji.

 

Jednak nieoficjalnie wygląda na to, że Turcja po prostu przymknęła oko na migrantów i pozwoliła im wyruszyć w kierunku Europy. Mamy w tym przypadku do czynienia z szantażem. Prezydent Recep Tayyip Erdoğan może powstrzymać nacierającą na nasz kontynent falę muzułmanów, ale oczywiście nie za darmo.

"Wystawiamy Europę na próbę: czy jest w stanie zaakceptować Turcję jako kraj islamski? Czy może przyjąć ją na członka? Jest, czy nie jest, przeciwko islamofobii? Jeśli jesteście przeciwko niej, to powinniście zaakceptować Turcję" - stwierdził Erdoğan w 2015 roku.

Turcja od wielu lat liczy, że Unia Europejska przyjmie ją jako członka. Negocjacje w tej sprawie mają już trwać od co najmniej 2005 roku ale społeczeństwa Europy są temu przeciwne. Aby przyspieszyć ten proces, stworzono sztuczny kryzys z imigrantami i wykorzystano "wiernych jako żołnierzy".

"Meczety są naszymi koszarami. Minarety są naszymi bagnetami. Kopuły są naszymi hełmami. Wierni są naszymi żołnierzami." - fragment przemówienia Erdoğana z 1997 roku, za który został skazany na 4 miesiące pozbawienia wolności.

Turcja otrzyma teraz 3 miliardy euro i przyspieszone zostaną negocjacje w sprawie dołączenia do Unii Europejskiej. Nikt oczywiście nie powiedział, że na tym się skończy. Ostatnio rząd w Ankarze ubolewał, że 3 miliardy euro to zbyt mała suma i chce więcej. Należy się zatem spodziewać, że Erdoğan po prostu zażąda więcej pieniędzy a jeśli UE odmówi, wkrótce zawita do nas kolejna fala uchodźców.

 

Źródło: http://uk.reuters.com/article/uk-europe-migrants-turkey-italy-idUKKCN0VA30K

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

co za upokorzenie!!

co za upokorzenie!! Terrorystycznemu reżimowi płacić pieniądze za chwilowe powstrzymanie inwazji muslimów!! Nawet idiota wie, że terrorystyczna turcja nie zadowoli sie tymi pieniędzmi i za chwilę zażąda kolejnych!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Mojeimię44

Najpierw proponuje obejrzeć

Najpierw proponuje obejrzeć filmik a potem ewentualnie się odnieść
https://www.youtube.com/watch?v=aE1gefbC7oE
 
 
Archekracja- walka z lobbingiem, korporacjami
Wiadomo od dawna, że grupy interesu a przede wszystkim korporacje stoją za ustalanymi przepisami w poszczególnych krajach. Korporacje swoje interesy najczęściej załatwiają przez lobbystów i sponsoring różnych wydarzeń politycznych, na które są zapraszane elity rządzące. Najbardziej wpływowymi korporacjami w Europie są Monsanto, Shell, Goldman Sachs, Unilever. Stoją one za organizacjami takimi jak Frends of Europe itd. Wraz z ekonomistami korporacje, zarabiają ogromne fortuny na przepychanych przez siebie przepisach. Wśród osób, które najwięcej zarobiły do tej pory na kryzysie jest Polak pan Leszek Balcerowicz. Należał on do Think tanka, który doradzał prezydentowi USA Bushowi. To dzięki niemu miliony dolarów popłynęły do banków i nie ma, co umniejszać jego roli. Nie sposób wymienić wszystkich osób, które wspierają banki i korporacje, bo nawet, gdy dziś w społeczeństwie znajdziemy jednego to pojawi się na jego miejsce trzech kolejnych. Dlatego przepisy walczące z lobbingiem muszą być czytelne i wyraziste, żeby likwidować wszelkie objawy korupcji.
Archekracja po części likwiduje ten problem poprzez odmienny od demokracji rodzaj sprawowania władzy oraz poprzez likwidacje lobbingu, ale to nie jedyne rzeczy, które muszą ulec zmianie. Ustrój archekratyczny jak każdy ustrój jest narażony na wpływanie na niego przez grupy interesu, dlatego trzeba zrobić wszystko żeby taki proceder utrudnić. Archekracja, zatem tworzy „ROPE” Rejestr Osób Powiązanych Ekonomicznie. ROPE będzie oficjalną bazą danych, z której będzie mógł korzystać każdy obywatel jak i archekraci z rady archekratów oraz służby policyjne. ROPE będzie jednak przede wszystkim nadzorowany prze SIPAR i skarb państwa. Dzięki temu każda osoba chcąca mieć jakikolwiek udział w budowaniu struktur ustroju archekratycznego będzie prześwietlona ze swoich powiązań ekonomicznych. Na listę ROPE-y będą trafiać tylko osoby chcące zajmować stanowisko publiczne w ustroju archekratycznym. Jeżeli osoba znajdzie się na liście i okaże się po jej poprzednim prześwietleniu, że zajmuje stanowiska w zagranicznych korporacjach i firmach nie będzie mogła zajmować stanowisk publicznych w obawie przed korupcją i działaniem w interesie korporacji na szkodę państwa. Dane w ROPE uzupełniać będzie policja skarbowa i Spółdzielczy Wywiad Ekonomiczny.
Spółdzielczy Wywiad Ekonomiczny- oddział SIPAR zajmujący się prześwietlaniem osób starających się o posadę publiczną w ustroju archekratycznym. SWE będzie miało prawo do całkowitego prześwietlania osób publicznych raz w miesiącu włącznie z ich rodzinami i przelewami na rachunki bankowe. Dzięki temu utrudniać się będzie działania osób działających  w interesie korporacji, politycznych elit a nie w interesie spółdzielczym.

Portret użytkownika desert

kolego nie przejmuj się

kolego nie przejmuj się minusami i pracuj. Mimo niektórych wad to widać w archekracji naprawdę sporo dobrych rozwiązań. Wadą jest jednak to, że nie da się zrozumieć tego co piszesz nie znając całości. Bo sam mi powiedz skąd można wiedzieć jeśli się nie czytało Twojego ustroju co to jest SIPAR albo na jakiej zasadzie działa skarb państwa w Twoim ustroju? Nie da się! Można wyciągnąć fałszywe wnioski. Więc nie pisz w postach o swoim ustroju a w tych swoich szkicach a później popraw to wszystko, zbierz do kupy i wydaj książkę. Taka dobra rada. Pozdrawiam.

Portret użytkownika bar

I .... czy pochlebcy ue

I .... czy pochlebcy ue zalicza wydatki Polski dla turcji i ukrainy jako dobrowolna skladka? Strasznie cicho o tym, czy Polska jest juz tak strasznie bogata ze stac nas na wyzucanie kasiory w bloto. Jeszcze ukraine moge zrozumiec jako mala strefa buforowa wizja pilsudskiego. Ale turkow - wyglada na to za us daje za malo i zrzuta wszystkich nato zeby mieli swoj skrawek syrii czyli rope. Tu nie chodzi o imigrantow

Portret użytkownika arturm01

Turas to zlodziej

Turas to zlodziej europy.Brudasy turasy nie mają miejsca w europie..
Inwazja islamu na europe to robota turcji . Kurdów w Berlinie bili a tureckie wysłane islamskie ścierwo jest po za prawem. Turcja jest w niemczech a niemiec już nie ma.Merkelowa jak nic to turackie nasienie a niby polskie. 
W Polsce takie takie nic jak merkel nie ma prawa istniec. Śmieci powinny byc na wysypisku
 

Portret użytkownika achiles

Te tzy MILIONY, to dla innych

Te tzy MILIONY, to dla innych Krajów, jakie pomagają Syryjczykom i to ma sens, bo tam naprawdę od już 4 LAT TYM UCHODŹCOM same te Kraje dotąd pomagają. Ale dla Turasów, nie dałbym ANI CENTA NAWET i tak się nachapali na kradzionej ROPIE I ARTEFAKTACH Syryjczykom TYLE LAT GRABIONYM, no i zrobili sobie doskonały biznas " WYCIECZKOWY ", na wysyłaniu " kolonistów ", na pontonach do Europy, to przecież średnio 5 000 EURO kosztuje, od głowy, a jest już w Europie około 2 000 000 . 

Portret użytkownika brutal

Czy przypadkiem unia niema

Czy przypadkiem unia niema większych problemów niż Turcja ? a daje lekką rękom 3mld ewro turkom ? sama się osłabia ? nie ,nie, unia sobie nadrukuje te banknoty ,a polska wyda zywą kase i narobi polakom kolejnych długów ,jesli nasz rząd zgadza się na takie finansowanie ,a sprawy wewnętrzne odsówa na potem to mamy prawo ubiegac się od rządu wypłaty wszystkich obietnic od chwili objęcia rządów łącznie z odsetkami za zwłoke ,jesli w kilka godzin mozna lekką rękom przekazać turkmenom takie pieniądze a to dopiero początek haraczy !!! PROTESTOWAĆ ,PROTESTOWAĆ ,patrzec im na ręce bo PIS działa po cichaczu ,w NOCY !!! wychodzi ustawa na światło dzienne i po śliwkach !!! nie mówią o projektach ,mówią co zostało uchwalone !!! a nad sprawami dla zwykłych obywateli debatują miesiącami ! byle tylko ludziom morde zamknąć i od czasu do czasu rzucą jakiś kawałek padliny ,robią tak samo jak PO nic się nie zmieniło ,na początku terz myslałem że zrobią coś dla zwykłych ludzi ,niestety zwykła zmyłka .

Portret użytkownika XaX

Ludzie chcieli zmian, dali

Ludzie chcieli zmian, dali kredyt zaufania PiS-owi w tym i ja bo wcześniej byłem sceptyczny co do tej partii ale jak narazie wychodzi na to że to tacy sami ludzie, z czego PiS nieco więcej robi dla kraju choć i tak za mało. Nam potrzeba kogoś z jajami kto stanowczo powie NIE .

Portret użytkownika Anonim

Złote łańcuchy,

Złote łańcuchy, kożuchy
Sandały i kebab 
Taborety, minarety
Turbany, pełne gówna dzbany
Brody, wąsiska, spasione pyska
Jeb! Ich w łeb!!!
 
A.Mickiewicz "Do Marysieńki"

Strony

Skomentuj