Unia Europejska zapowiada wprowadzenie paszportów szczepionkowych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Coś co jeszcze niedawno wydawało się nieprawdopodobne i wrzucano do worka z innymi teoriami spiskowymi, powoli staje się faktem. Unia Europejska już oficjalnie mówi o konieczności wprowadzenia paszportów szczepionkowych, które mogą pojawić się w najbliższych miesiącach.

 

Na wirtualnym szczycie, przywódcy państw członkowskich UE omawiali między innymi kwestię dostaw szczepionek. Stwierdzono, że dotychczas zaszczepiono około 8% dorosłej populacji UE i uznano to za postęp, jednak planuje się rozpowszechnić szczepienia, aby zmniejszyć liczbę nowych zakażeń. Wspomniano również o nowym projekcie HERA, który pozwoli nas przygotować na nowe mutacje koronawirusa.

 

Unia Europejska upomniała również niektóre kraje członkowskie w związku z decyzją o zamknięciu granic. Jednak na największą uwagę zasługują wypowiedzi dotyczące paszportów szczepionkowych. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen stwierdziła, że jeśli paszporty miałyby zostać wdrożone do lata to państwa członkowskie musiałyby przyspieszyć prace nad takim rozwiązaniem.

Na chwilę obecną w Unii Europejskiej panuje zgoda co do konieczności wprowadzenia cyfrowych paszportów szczepionkowych, jednak nie wiadomo jeszcze, na jakiej zasadzie taki dokument powinien działać. Kanclerz Niemiec Angela Merkel twierdzi, że możliwość podróżowania w Unii Europejskiej nie powinna być uzależniona od posiadania paszportu szczepionkowego.

 

Unia prawdopodobnie przygląda się teraz Izraelowi, gdzie program szczepień jest realizowany błyskawicznie niczym blitzkrieg, a osoby zaszczepione otrzymują już tzw. zielone paszporty. Władze Izraela nie zmuszają do szczepień, jednak osoby niezaszczepione nie będą miały dostępu np. do restauracji, barów, kin czy centrów handlowych. Czy to samo spotka Polaków i mieszkańców innych państw UE?

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika antyryt

ajwaj, to się teorie spiskowe

ajwaj, to się teorie spiskowe w ciało obracają?!
Do dzieła trole i korposzczury: dalej sobie tłumaczyć, że skoro dostajecie trochę więcej $ to wmawiać sobie, że dyskomfort w odwłoku to nie jakiśtam spisek dymających was w dupę, tylko hemoroidy.

Portret użytkownika baca

hm... żadne paszporty nie

hm... żadne paszporty nie pomogą w walce z pandemią...
głupia ta unia bo, pomimo bardzo rzetelnych badań naukowych - wielokrotnie zresztą potwierdzanych, nie wie że na wirusy, koronowirusy i wszelkiej maści pandemie ani maseczki, ani przyłbice, ani czipy ani dystanse społeczne nie pomagają...
tylko i wyłącznie cyklon b działa niezawodnie i tylko on powstrzymuje wszelkie zarazy - przecież to sprawdzony środek bakteriobójczy!!!!

 

Portret użytkownika Robaczkowa

Tutaj napisali więcej o tym

Tutaj napisali więcej o tym jak w Izraelu zmuszają ludzi do szczepień. Masakra! Aż mi tych Izraelczyków żal. Żeby w Polsce tak nie było. A wydawało mi się, że kogo jak kogo ale Izraelczyków zostawią w spokoju. Ciekawe jakiej jakości są te ich szczepionki? https://korwin24.pl/index.php/2021/02/27/presja-na-niezaszczepionych-wzrasta-kto-w-tym-kraju-sie-nie-zaszczepi-bedzie-szykanowany/

Dlatego jak ktoś w Polsce mówi, że nie jest ważne ilu ludzi się zaszczepi, ważne tylko żeby szczepienie nie było obowiazkowe, to nie ma racji. Jak wyszczepią duży procent populacji i wszystkich ochotników, wtedy mogą zacząć stosować gorsze formy nacisku. Ktoś kiedyś pisał, że zaczną wymagać paszportów gdy się zaszczepi 60 % ludzi.

Podobno w Izraelu szczepią Pfizerem.

Ja coraz częściej zastanawiam się jaki jest prawdziwy powód podawania tych szczepionek.  Szczególnie po przeczytaniu informacji o szczepionce firmy Johnson and Johnson zaczęłam się zastanawiać . Oni piszą, że celem ich szczepionki jest  „ochrona przed umiarkowanym lub ciężkim przebiegiem choroby Covid-19”. Dziwne! Zwłaszcza dziwne w przypadku choroby, która u większości ludzi przebiega bezobjawowo. U rasy czarnej ta szczepionka ma działać w około 50%. Czyli co ma ta szczepionka właściwie robić?  ... No właśnie, co ona ma robić?

Portret użytkownika ​euklides

Chodzi o to, że rząd światowy

Chodzi o to, że rząd światowy się gdzieś bardzo śpieszy i uruchomił program pt. "choroba X" niezależnie od marnych wyników śmiertelności SARS-Cov-2, który w laboratorium był bardzo obiecujący. Pamiętasz próby rozkręcenia pandemii przy pomocy ptasiej grypy czy świńskiej grypy? Pamiętasz zupełnie bezsensowne działania jak dezynfekowanie opon samochodów na granicy? Nawet lemingi tego nie łykały dlatego wyciągnięto wnioski i zdecydowano się na równie bezsensowne działania, ale działające na wyobraźnię lemingów jak np. maseczki, dezynfekcja rąk i inne głupoty. Wymyślono nową straszną nazwę choroby na zapalenie płuc, katar, objawy grypopodobne, a nawet brak objawów w ogóle.... Nie obyło się bez idiotyzmów typu zakaz wstępu do parków czy lasów, no, ale ch...j, leming pandemię łyknął i to wystarczy.

Strony

Skomentuj