Unia Europejska zamawia miliony dawek szczepionki na ptasią grypę

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Unia Europejska ogłosiła podpisanie umowy na zabezpieczenie ponad 40 milionów dawek profilaktycznej szczepionki przeciw ptasiej grypie. Pierwsze dostawy trafią do Finlandii, co zapowiedzieli unijni urzędnicy w poniedziałek.

 

Umowa gwarantuje do 665 000 dawek od producenta szczepionek CSL Seqirus i obejmuje opcję na kolejne 40 milionów szczepionek na maksymalnie cztery lata. Szczepionki będą wspólnie zamawiane przez organ ds. zdrowia w sytuacjach nadzwyczajnych HERA Komisji Europejskiej oraz 15 krajów Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

 

Dawki przeznaczone są dla osób najbardziej narażonych na kontakt z wirusem, takich jak pracownicy ferm drobiarskich i lekarze weterynarii. Stany Zjednoczone, Kanada i Wielka Brytania również zabezpieczają dawki profilaktycznych szczepionek.

 

Wirus H5N1 rozprzestrzenił się na większość stanów USA, dotykając przede wszystkim drobiu, a w ostatnich miesiącach ponad 80 gospodarstw mlecznych. Dotychczas nie odnotowano potwierdzonych przypadków przenoszenia się wirusa z człowieka na człowieka, chociaż od 1 kwietnia trzy osoby w USA zostały zakażone po kontakcie z zakażonymi bydłem.

 

Nie ma aktywnych przypadków u ludzi lub bydła w UE, według stanu na początek czerwca, zgodnie z danymi Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). "Transmisja na ludzi pozostaje rzadkim zdarzeniem i do tej pory nie zaobserwowano trwałej transmisji między ludźmi" - poinformowało ECDC w tygodniowym raporcie za okres od 1 do 7 czerwca. "Ryzyko zooniotycznego przenoszenia się grypy na ogół społeczeństwo w krajach UE/EOG uznaje się za niskie".

 

Komisja Europejska, poprzez HERA, zabezpieczyła już 111 milionów dawek szczepionek pandemicznych przeciw grypie od firm GSK i Seqirus, które mogą być dostosowane do każdego aktualnego szczepu wirusa. Naukowcy martwią się, że H5N1 może stanowić zagrożenie pandemiczne od czasu jego odkrycia prawie 30 lat temu. Ale tylko w ciągu ostatnich kilku lat wirus rozszerzył swój globalny zasięg i listę ofiar, docierając niemal do każdego zakątka świata i infekując oraz zabijając setki dzikich i hodowlanych ptaków. Trafił również do coraz większej liczby ssaków. Wybuch w stadach bydła mlecznego - jak dotąd obserwowany tylko w Stanach Zjednoczonych - to najnowszy zwrot w jego historii.

 

Wygląda na to, że trwają przygotownia do rozpętania kolejnej pandemii i tak się dziwnie składa, że znowu powstaje ona akurat przed wyborami w USA. Czy czeka nas powrót totalitaryzmu medycznego? Niestety to bardzo prawdopodobne, bo projekt COVID udał się doskonale, nikt nie odpowiedział za miliony ofiar na skutek walki z wirusem, a skoro tak powtórka jest bardziej niż pewna.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

kolejne ofiary szczepień....

kolejne ofiary szczepień.... Informacja o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki, która dotarła do mediów w niedzielne popołudnie, poruszyła opinię publiczną. Głos w sprawie odejście serialowej Halinki Kiepskiej zabierali koledzy z branży i samego "Świata według Kiepskich". Teraz milczenie postanowił przerwać wcielający się w jej syna, Bartosz Żukowski. Niespodziewanie uwagę wielu zwróciła data śmierci jego serialowej mamy...

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła w niedzielny poranek (9 czerwca), o czym pierwsza poinformowała Renata Pały, serialowa "Paździochowa".  Aktorka wyjawiła, że jej koleżanka z serialu od dłuższego czasu zmagała się z chorobą która mogłą mieć związek z szczepieniami doświadczalnych preparatów...

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika inzynier magister

szykują się by każdemu

szykują się by każdemu zapodać kolejnego medycznego nowiczoka co będzie skutkować  kolejnymi milionami zgonów... bo ich religia nakazuje im zabijać w ramach wiary w Bafometa, ichniego boga loży wolnomurarskich, co jest potwierdzone w licznych książkach !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika spokoluz

zasięgnięte z sieci

zasięgnięte z sieci

" Chiny i Unia Europejska grożą wojną handlową po zwiększeniu ceł na import chińskich samochodów elektrycznych do UE, donosi Politico.

"Komisja Europejska zaszokowała Chiny w środę, ogłaszając, że nałoży cła w wysokości do 38,1 procent na import samochodów elektrycznych od 4 lipca", zauważa publikacja, zauważając, że taki poziom był znacznie wyższy niż oczekiwał Pekin.

Chiny podobno uruchomiły środki odwetowe w postaci dochodzenia w sprawie europejskich producentów napojów alkoholowych. Ponadto władze w Pekinie zagroziły podjęciem działań przeciwko europejskim rolnikom i producentom samolotów "

czyli szykują się nam 2 opcje : i tak dobrze i tak dobrze

1. obniżka cen bo będzie nadmiar podaży towarów - to bardzo dobra opcja

2. walka o rynek chin spowoduje rozpad ue aby zarabiać - to bardzo dobra opcja

a co do rolników - protestowali tam gdzie nie trzeba i dali się wziąć na przetrzymanie jak to kurwy ełrokołchozu robią ze wszystkimi protestującymi zatem mają co chcieli bo nie zrozumieli , że z kurwą alfons nie gada tylko jak trzeba przypi...li w ryj.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika syriues

Sadze,ze maja juz jakąś

Sadze,ze maja juz jakąś falszywa flagę w zanadrzu. 

Deep fake

Pewnie wypuszcza dla wyróżnionych wcześniejsze szczepienia a potem dowala wszedzie czy to z powietrza(anteny)czy z dupy innej wymyslona sraczke grypę i się wszyscy pozygamy.

Kto wie ,ale juz blisko

Olimpiada

Bacznie ja obserwujcie bo to ostatnia

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika spokoluz

Narażone są osoby  mające

Narażone są osoby  mające niepohamowane pragnienie przytulenia hulajnogi lub pustostan ze szkieletem mózgojada , które podpisały kwity na experimentum eutaszprycolem powodujące zanik odporności a wzięcie kolejnego szprycazolu przyspieszy proces ostatniej protej.

Adminie - kolejna srajdemia ? Jedną zakończyły kacapy w jeden dzień a drugą zakończą szybko Chińczycy.  Od rana 24.02.2022  nikt już nawet się nie zająknął o 5 , 6 czy 7 fali bo ta wielka siła sprawcza spowodowała sraczkę patoelyt na całym tzw. zsyfilizowanym i spedalonym zachodzie i utrzymuje się ten stan u patoelyt do dzisiaj.

Od 2020 drenowała zachut z  kasy srajdemia przez zakup eutaszpryc ale to pikuś w porównaniu jak likwidatorzy srajdemii drenują zachut z kasy i broni dla 404.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj