Unia Europejska zainwestuje pół miliarda euro w budowę sztucznego mózgu

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Wciąż słyszymy, że w UE jest kryzys i musimy płacić więcej i brać mniej a tymczasem Bruksela przeznacza właśnie lekką ręką pół miliarda euro na budowę sztucznego mózgu modelowanego dzięki potędze mocy obliczeniowej superkomputera.

 

Jeśli ktoś myśli, że ta inwestycja zasili europejskich naukowców to myli się, bo Komisja Europejska przeznaczyła wielomilionowe dotacje dla naukowców ze Szwajcarii, która nie jest nawet członkiem Unii. Głównym beneficjentem będzie urodzony w Południowej Afryce neuropsychiatra Henry Markram pracujący dla Swiss Federal Institute of Technology (EPFL) w Lozannie.  W programie współfinansowanym przez UE będzie próbował stworzyć ambitną komputerową symulację ludzkiego mózgu.  Według szwajcarskiego naukowca powodzenie tego projektu otworzy dla ludzkości sekrety szarych komórek.

 

Celem Markrama jest zbudowanie szczegółowego i realistycznego komputerowego modelu ludzkiego mózgu.  Naukowcy już udowodnili, że mogą symulować części mózgu gryzoni.  Markram uważa, że ​​model komputerowy nie tylko pozwoli zrozumieć, jak mózg działa, ale również okaże się pomocny w leczeniu chorób psychicznych.

 

Naukowiec dokładniej wyjaśnił cele badawcze, po pierwsze chodzi o zrozumienie działania mózgu w ogóle, oraz tego jak zmieniał się w trakcie ewolucji.  Drugim powodem jest to, że nie zawsze można eksperymentować na zwierzętach, aby odzwierciedlić wszystkie informacje konieczna jest znajomość modelu roboczego.  To byłoby jak arka Noego, jako archiwum.  Trzecim powodem jest to, że dwa miliardy ludzi na świecie cierpi z powodu chorób psychicznych i leki dziś stosowane nie są zbyt pomocne.  Dzięki pracy Markrama mamy być w stanie lepiej leczyć chorych dzięki wynalezieniu nowych terapii.

 

Możliwa jest też przesłanka negatywna a nagłe zainteresowanie badaniami sposobu działania mózgu przez naszych włodarzy z Unii Europejskiej mogło zostać dostrzeżone, jako interesujące pole do pracy przy wdrażaniu koncepcji kontroli umysłu i programowania społeczeństw w celu przekształcenia ich w przestraszone roboty do zarabiania na kolejne podatki.

 

Naukowiec jednak nie wspomina o tym ani słowa. Według Henry'ego Markrama, tak naprawdę cała otaczająca nas rzeczywistości powstaje w wyniku oddziaływania neuronów w mózgu.  A jeśli poznamy jak to działa, może będziemy w stanie bardzo dużo zrobić.  Pozytywne wyniki testu będą w stanie zmienić koncepcję życia, świata i wszechświata.

Odkrycia te mogą też dać kolejne dowody potwierdzające, że sposób rozwoju wszechświata przypomina sposób rozwoju mózgu ludzkiego albo sieci Internet. Metoda modelowania obrana przez Markrama może mieć zastosowanie również dla innych rodzajów narastającej aktywności danego typu, co pozwoli zastosować jego odkrycia na przykład w astrofizyce.

 

 

Źródła:

http://www.nature.com/news/computer-modelling-brain-in-a-box-1.10066

http://www.nature.com/news/billion-euro-brain-simulation-and-graphene-projects-win-european-funds-1.12291

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika olbabolo

Może to bedzie mózg co bedzie

Może to bedzie mózg co bedzie rzadził w UE ? Ciekawe czy będzie kazał prostować ogórki i banany? Widać , że urzędasy z UE juz nie dają rady z wymyślaniem i szukają pomocy w takich tworach.
Czasem jak czytam różne informacje co ludzie wyrabiają to szczypię się ręke bo nie wierzę  że to prawda.Ale okazje sie że to prawda .
Jednym słowem potwierdza się to, że kryzys jest tylko dla wybranych .
 

Portret użytkownika Ja

Kolejny sposób na

Kolejny sposób na wytłumaczenie owcom gdzie znikaja pieniądze, które powinny być przeznaczone na jakiś lepszy cel, np. na walkę z ubóstwem i wykluczeniem krajów mniej zamożnych o współdecydowaniu które są traktowane jako tereny okupowane przez największe kraje w europie, ale UE zaczyna zachowywać się jak USA, daniny jakie trafiają do tego molochu poprostu są trwonione, ale wytłumacz lemingom że UE to be, wydłubią ci oczy za takie słowa.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Dr Piotr

Pomysł od razu skazany na

Pomysł od razu skazany na porażkę...jak można zbudować coś czego tak naprawdę się nie zna i nie wie jak działa. Równie dobrze mogliby powiedzieć, że planują zbudować UFO Smile
Umysł ludzki jest zbyt irracjonalny, nieprzewidywalny w działaniu i posiada zdolności, kórych nie zasymuluje nawet najdoskonalsza elektronika, więc to wyklucza jego sensowne zastosowanie jako sztucznego tworu gdziekolwiek.
Pewnie stworzą jakiś super logiczny, bezlitosny i pozbawiony skrupułów i moralności automat, który będzie potem sterował światem albo coś w tym stylu.
Czyżby powstawała próbka Skynetu albo superkomputera z filmu Elagle's eye? 
 

Portret użytkownika ARTUR5

Aby pomysł był logicznie

Aby pomysł był logicznie spójny to człowiek który się tego podejmuje musi posiadać mózg , jeśli go posiada to nie musi wymyślać sztucznego .Z powyższego wynika że w Brukseli jest deficyt mózgów więc bezmózgowcy chcą stworzyć chociaż jeden .

Portret użytkownika menel

Co za DEBILE z tej UE.

Co za DEBILE z tej UE. Zamiast podwyższyć zasiłki dla najbiedniejszych, bo już ledwo na piwo z tesco starcza to oni jakieś sztuczne muzgi robić bendom. Precz z UNIOM przecz z NAUKOM tylko PIWO z TESCO!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Zaineteresował mnie temat i

Zaineteresował mnie temat i poszperałem w necie i znalazłem coś takiego:
-po pierwsze model pracy mózgu ma opierać się na programach fraktalnych
-po drugie opisuje on tylko mechanizmy pracy mózgu z próbą myślenia - nie wiem o co chodzi ale wydaje mi się, że chcieli nam przekazać że żadna maszyna nie będzie myślała jak człowiek, może brak w tym boskiej cząsteczki cholera wie.
A co do jednej rzeczy z art. o zastraszeniu i zrobieniu z nas maszyn do zarabiania to bardzo proste i funkcjonuje od wieków np. teraz rzady wprowadziły w obieg wiadomość o opryskach chemicznych no i niektórych tak wystraszyli, że na samo słowo chemstrails mają pełne gacie.
pozdrawiam Juszka

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Portret użytkownika brutal

CZy wy naprawde nie

CZy wy naprawde nie rozumiecie, że unia bardzo potrzebuje tych mózgów policzcie wszystkich unijnych urzędników plus eurodeputowanych ,podzielcie to przez kwotę zainwestowaną i wyjdzie po 50 jurków za łeb i co nieopłaca się zainwestować , a wtedy nam dokopią !!!

Portret użytkownika Pergamin biurowy

Zdarzenia ostatnich lat w

Zdarzenia ostatnich lat w gospodarce i konflikty zbrojne są za sobą ściśle powiązane. I nie chodzi tylko o wyłudzanie pieniędzy państwowych przez banki, z powodu fikcyjnego kryzysu, oraz podbój krajów surowcowych. Ten kryzys i prowokowanie konfliktów zbrojnych, należy do działań prowadzonych od lat przez Grupę Bilderberg i ONZ, w celu przejęcia ostatecznej kontroli nad światem.Słyszeliście o programie Avatar? Globaliści Lucyferianie chcą zrobić z ludzi cyborgi a potem uwięzić ludzką świadomość w wirtualnym świecie!!! A to wszystko pod płaszczykiem dobra ludzkości!!! Poszukajcie w necie informacji na ten temat. Włos się na głowie jeży!!!
 
http://2045.com/
http://gf2045.com/

Strony

Skomentuj