Unia Europejska wyda 180 miliardów euro na zapobieganie zmianom klimatu

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Kraje Unii Europejskiej zobowiązały się zapewnić 180 miliardów euro na działania zmierzające do zwalczania negatywnych skutków zmian klimatycznych. Informacja na temat kosztów tych dziwnych planów jest zawarta w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez Komisję Europejską. Kwota ta stanowi około 20% budżetu UE od roku 2014 do roku 2020.

 

Zdaniem unijnych biurokratów wydatek ten jest niezbędny do wdrożenia programu "20-20-20", w ramach którego do 2020 roku Unia Europejska musi zmniejszyć ilość emitowanych do atmosfery gazów cieplarnianych, o co najmniej 20%. W tym samym czasie 20% UE zamierza zwiększyć efektywność energetyczną gospodarki, i pozyskać 20% energii elektrycznej ze źródeł alternatywnych.

 

Zdaniem Przewodniczącego Komisji Europejskiej Manuela Barroso, globalne zmiany klimatu to jedno z najpoważniejszych zagrożeń międzynarodowych napotkanych przez nowoczesne społeczeństwa. Według niego, z powodu zmian klimatycznych dochodzi do zniszczeń w gospodarce wielu krajów. Osłabia się też rozwój społeczeństwa.

 

Według Komisji Europejskiej, w ciągu ostatnich 24 lat poziom emisji tak zwanych gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej zmniejszył się o około 19%. W tym samym okresie PKB Unii, wzrosło o 45%. W najbliższych 16 latach, według planów przywódców UE, redukcja emisji CO2 powinna wynosić 40%, a do roku 2050 liczba ta powinna zostać zwiększona nawet do 95%.

 

Ograniczenie ilości gazów cieplarnianych może spustoszyć polską gospodarkę nawet bardziej niż zmiany klimatyczne. Nasza energetyka nastawiona jest na spalanie węgla, podstawowego surowca, jakim dysponuje Polska.

 

Narzucenie drakońskich limitów emisyjnych, które funkcjonuje w UE to sposób na drenowanie portfeli obywateli naszego kraju pod płaszczykiem działań ekologicznych, które są i tak pozbawione sensu ze względu na fakt, że najwięksi emitenci CO2 na świecie jak Chiny, czy USA, odmówili poddaniu się samobójczej dla ich przemysłu polityce ograniczania aktywności przemysłowej.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika trew

Obłęd :) A żeby było

Obłęd Smile A żeby było ciekawiej - JEDYNYM gazem cieplarnianym jest...PARA WODNA. Stężenie zaś [email protected] w atmosferze to efekt fazowych ociepleń i zwiększenia wegetacji - skutek mylą (świadomie) z przyczyną. Ale to wszystko bez znaczenie - LICZY SIĘ IDEOLO i biznes, jaki za nią stoi

Portret użytkownika mrwmr W

no  pieknie ciekawy jestem w

no  pieknie ciekawy jestem w jaki sposob wydaja te 180  miliardow to jakas paranoja 
na co przeznaczaja te pieniadze na podroze pierwsza klasa  w srodkach transportu hotele 5 gwiazdkowe i marnuja  fundusze ktore powinni przeznaczyc na jakis cel praktyczny a nie ten teoretyczny zamet wokol co2 
kolejny kit uni bezwstydnie nie kryja ile wydaja na glupoty
wiadome jest ze co2 to nie ogromne zagrozenie przeciez nasza planeta zyje dzieki co2 
odrebna sprawa jest ilosc produkowanych gazow wydalanych przez fabryki spalajace smieci czy jakies jakies surowce np. wegiel czy ropa. Siarka zagraza naszemu zyciu i nikt nie stara sie zapobiec czy tez ograniczyc jej wydalanie do atmosfery NO CHYBA ZE WEZMIEMY POD UWAGE NASZ WEGIEL KTORY PONOC ZAWIERA  WYZSZA ILOSC SIARKI NIZ JAKIKOLWIEK INNY W UNI  , ALE JAK WIEMY TO JUZ STARAJA SIE ZALATWIC POD STOLEM 
ZA TE 180 BANIEK TO JA TEZ VBYM WALCZYL TAK OGROMNE SRODKI MARNOTRAWIONE W CZASACH KRYZYSU TRWONINE NA JAKIES GLUPOTY ZAMIAST NA WALKE Z WYCINANIEM DRZEW AMAZONII CZY TEZ W AFRYKANSKICHJUNGLACH ALE PO CO ZAPOBIEGAC PROBLEMOM LEPIEJ ZWALCZAC SKUTKI 
JAK GLBIEJ SIE PRZYJRZYCIE DZIALALNOSCI UNI TO STWIERDZICIE SAMI ZE CO JAKIS CZAS POJAWIA SIE KTOS TYPU KORWIN MIKKE KTORY POMIEDZY GLUPOTAMI KTORE GADA PORUSZA TEZ BARDZO WAZNE SPRAWY DOTYCZACE YEJ BANDY DARMOZJADOW 

Portret użytkownika Pacal

Oślego ryku ciąg dalszy zatem

Oślego ryku ciąg dalszy zatem ale my Polacy stójmy za tym stadem jak w największej odległości jakkowiek wiem że co najtęższe osły będą nas wypychać /!/ przed ten przysłowiowy szereg. Już kiedyś nasi rycerze bronili Wiednia i co? Na co przodkom naszym i nam samym to się zdało?

Portret użytkownika MONSTER

A kto zgadnie ile litrów na

A kto zgadnie ile litrów na minutę CO2 produkuje zwykły spawacz? Ten gaz jest niezbędny podczas procesu spawania. Czy Unia Europejska ma zamiar zakazać wszystkiego? Czy ma w planach wprowadzenie godziny policyjnej i zezwoleń na każdą życiową funkcję? Żyjemy w coraz większej paranoi, zauważcie że tak naprawdę to juz nic nie zależy od nas- zwykłych ludzi. Jesteśmy tylko siła roboczą i organizmem na którym bytują pasożyty w postaci polityków i różnych organizacji.

Portret użytkownika euklides

Emisję zgodziły się

Emisję zgodziły się zredukować nie kraje UE, tylko państwa UE. Nie mylmy tych dwóch rzeczy. Ja też jestem częścią kraju UE, ale się na to nie godzę. Nie ma zatem konsensusu wśród krajów UE. To pańśtwa UE podjęły taką decyzję i zamierzają terroryzować mieszkańców UE by wbrew własnym interesom i wbrew własnym potrzebom zrezygnowali z użytkowania zasobów naturalnych, którymi dysponują, takich jak węgiel i inne paliwa kopalne.

Strony

Skomentuj