Unia Europejska uznała Palestynę jako niezależne państwo

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Parlament Europejski przyjął we wtorek rezolucję, w której Palestyna została uznana jako państwo. Jest to kolejny krok na drodze do zakończenia odwiecznego konfliktu na Bliskim Wschodzie i utworzenia dwóch osobnych państw - Izraela i Palestyny.

 

Rezolucja miała duże poparcie, ponieważ otrzymała 498 głosów a tylko 88 osób wyraziło sprzeciw. Unia Europejska uznaje Palestynę jako państwo i popiera ideę utworzenia dwóch niezależnych państw. Zaznaczono również, że konieczne jest prowadzenie dalszych negocjacji w tym kierunku.

 

Według rezolucji, Izrael miałby powrócić do granic sprzed 1967 roku a Jerozolima zostałaby uznana jako stolica obu państw. Potępiono również jakiekolwiek akty terroryzmu ze strony Palestyny ale wyrażono zgodę na istnienie niezależnej, demokratycznej Palestyny, która znajdowałaby się tuż obok Izraela.

 

Jako ciekawostkę warto dodać, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej usunął właśnie ugrupowanie Hamas z listy organizacji terrorystycznych. Izrael skrytykował tę decyzję i domaga się jej odwołania, jednak nic nie wskazuje aby miało do tego dojść.

 

 

Na podstawie: RT.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Maja

A to macie zgrzyt i nawet

A to macie zgrzyt i nawet sobie tego nie uświadamiacie. Wy wszyscy, którzy się tu wypisujecie, z jednej strony nie lubicie lewaków,  rządzących Unią (sama ich też nie lubię), nie lubicie islamistów - myślę, że we współczesnym świecie oni sami dają ku temu powody, ale największą nienawiść żywicie do Izraela, Żydów. I teraz macie problem. Bo nielubieni przez was lewacy zawarli niepisany sojusz z islamistami przeciwko Izraelowi, no i co z tym zrobić?? Ano to, że wasza nienawiść do Żydów jest największa, więc wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. Wychodzi na to, że waszymi przyjaciółmi są islamiści i lewacy. Gratuluję towarzystwa. Ja osobiście nie podziwiam lewactwa, ani islamistów, nie jestem w stanie tego zrobić, nawet gdybym nienawidziła ich wroga. To po prostu bardz niskie i podłe. A Izrael stoi dużo wyżej moralnie od swoich prymitywnych sąsiadów. Gdyby wam przyszło głosować nogami, czyli macie jedyny wybór: wyemigrować do jakiegokolwiek, nawet bogatego, kraju Bliskiego Wschodu, nie jako krezus z forsą, tylko jako emigrant szukający pracy i pieniędzy, wszyscy byście popędzili do Izraela, i to jest wasza obłuda.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

W Izraelu gudłaje traktują

W Izraelu gudłaje traktują Polaka gorzej niż Araba czy murzyna (vide Radwańska) więc skończ bełkotać.
W arabskich Zjednoczonych Emiratach Arabskich wysoko wykwalifikowani pracownicy z Europy w tym z Polski są szanowani i nagradzani ogromnymi płacami, przykładowo dyrektor w firmie może tam zarobić nawet 200 tys zł miesięcznie a lekarz 50 tys zł miesięcznie.
W ZEA nie ma podatku dochodowego który jest sprzeczny z Koranem więc państwo nie okrada Cię z zarobionych pieniędzy. W ZEA jest bardzo niska przestępczość a władze kraju nie zmuszają imigrantów do przestrzeganie zasad religi islamskiej więc można tam swobodnie się poruszać bez firanek na głowie.
W przeciwieństwie do Izraela najbardziej rasistowskiego państwa zamieszkanego przez najbardziej ksenofobiczny naród na świecie.
Tam na ulicach Polaka katolika by gudłaje zlinczowali.

 

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Dlaczego Unia Europejska

Dlaczego Unia Europejska uznała istnienie państwa Palestyńskiego wbrew całemu światowi zachodniemu i Izraelowi i usunęła Hamas z listy organizacji terrorystycznych? Skąd się bierze przychylność Unio-komunistów do świata islamskiego objawiająca się m.in. sprowadzaniem ich do Europy w ogromnych ilościach?
Zacznijmy od początku:
Jak wszyscy dobrze wiemy po II wojnie światowej świat podzielił się na dwa obozy: obóz zachodni - kapitalistyczny i wschodni - socjalistyczny. Sowieci swoich wrogów z zachodu nazywali "imperialistami" a Stany Zjednoczone Związek Radziecki "Imperium Zła".
Ale powstało również jedno bardzo istotne państwo - Izrael. Państwo to powstało na terenie zamieszkiwanym przez Arabów.
W listopadzie 1947 roku Palestyne podzielono na dwa państwa: żydowskie i arabskie. Rok później ogłoszono powstanie niepodległęgo państwa Izrael.
Od tego momentu w tym rejonie świata zrobiło się niespokojnie. Już w 1948 roku wybuchła I wojna izraelsko-arabska.
Kolejnym bardziej znanym konfliktem była wojna sześciodniowa w 1967 w której to ZSRR i cały blok komunistyczny poparł państwa Arabskie.
W tym samym roku powstał Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny a więc organizacja terrorystyczna która dokonywała zamachów w Izraelu, Europie oraz Afryce.
LFWP był finansowany zarówno przez kraje arabskie jak i ZSRR. Mocne poparcie miał także w NRD i w PRL-u.
LFWP był organizacja militarną ale także polityczną odwołującą się do ideologi marksistowsko-leninowskiej czyli typowy sojusznik ZSRR. Działacze LFWP dostawali pieniądze oraz broń od KGB, Stasi, SB oraz od rządów m.in. Algieri, Syri czy Libi M.Kadafiego.
Najbardziej znanym terrorystą LFWP był Ilijcz Ramirez Sanchez który nosił imię samego Włodzimierza Lenina.
Szkolenie militarne odbył na Kubie pod okiem kubańskiego wywiadu natomiast szkolenie polityczne odbył w Moskwie pod okiem KGB.
W późniejszym czasie został zaproszony również do Polski gdzie przeszkoliło go Ludowe Wojsko Polskie.
Z LFWP współpracowały znane lewicowe organizacje terrorystyczne z Europy zachodniej m.in. niemiecka Frakcja Czerwoej Armi czy włoskie Brigate Rosse.
Czym była Frakcja czerwonej Armi? Typowa organizacja terrorystyczna odwołująca się do marksizmu oraz maoizmu czyli te nurty które dominują w dzisiejszej Uni Europejskiej.
RAF była wspierana przez wschodnioniemieckie Stasi, radzieckie KGB i a także Polską Służbe Bezpieczeństwa która przechowywała komunistycznych bojowników w 1978 roku. RAF twierdziło że Niemcy nie rozliczyli narodowego socjalizmu gdyż jak wiadomo po II wojnie w RFN-ie wysokie stanowiwska państwowe zajmowali funkcjonariusze nazistowskiego reżimu Hitlera.
Czym były takie organizacje jak RAF, Brigate Rosse czy Ludowy Front Wyzolenia Palestyny? Było do grupy które sprzeciwiał się polityce zachodu oraz kapitalizmowi. Były to organizacje odwołujące się do ideologi marksistowskiej. Dążyły one do rewolucyjnego obalenia kapitalizmu (chodzi o RAF I BR) coś na wzór rewolucji bolszewickiej roku 1917. Celem LFWP było zniszczenie syjonistycznego państwa Izrael i wprowadzenie na tamtych terenach ustroju socjalistycznego opartego o arabski nacjonalizm. Był to dokładnie taki sam ustrój jaki w Libi stworzył Kaddafi.
Niestety w Europie bojówki komunistyczne to był wtedy margines. Ale i tak udało im się przeprowadzić kilka okazałych zamachów w których zginęli m.in. nie rozliczeni z nazizmu urzędnicy RFN.
RAF powstało z lewicowych ruchów studenckich oraz Opozycji Pozaparlamentarnej Rudiego Dutschke. W czasie kiedy zbrojne ramię niemieckiej lewicy dokonywało zamachów mających na celu "obalenie kapitalizmu" Rudi Dutschke studiował marksizm, interesował się koncepcjami Róży Luksemburg która to w latach 20-tych miała na terenie Niemiec na zlecenie Lenina wprowadzać komunizm. 
Dutschke zrozumiał że działania RAF nie mają większego sensu więc zaczął studiować włoskiego komuniste Gramsciego który twierdził że komunizm trzeba wprowadzać powoli, poprzez stopniowe przekształcanie społeczeństwa za pomocą propagandy, socjologi, socjotechniki itp. Dutschke zaproponował europejskiej lewicy marsz przez instytucje czyli stopniowe zajmowanie stanowisk EWG przez marksistowskich działaczy. Tak też powstała Unia Europejska.
W czasie kiedy w Europie ludzie wspierani przez ZSRR (KGB) oraz kraje arabskie (m.in. Kadafiego) przejmowali władze i obalali kapitalizm LFWP dokonywał zamachów na terenie Europy: podkładał bomby, porywał samoloty.
LFWP podzielił się na dwie frakcje:
LFWP Dowództwo Generalne oraz Demokratyczny FWP. Jedna wspierana przez Liban i Syrie a druga przez Syrie i Libie. Oczywiście LFWP wciąż współpracowało z marksistowskimi terrorystami z Europy RAF-em BR itd.
Po upadku bloku komunistycznego RAF i BR stracili swoich wschodnich sojuszników, LFWP osłabło (w 1994 aresztowano Carlosa czyli Ilijcza Sancheza Ramireza). Zlikwidowano KGB które było głównym sojusznikiem tych trzech organizacji terrorystycznych. W tej chwili LFWP skończyło swoją działalność w Europie i skupiło się na działaniu w strefie Gazy. W Europie obalono kapitalizm, powstała socjal-liberalna Unia Europejska która zmierza coraz bardziej w kierunku socjalizmu.
LFWP nie atakuje celów w Europie gdyż mieszka tutaj coraz więcej muzułmanów którzy przy pomocy Uni Europejskiej której założyciele byli wielkimi sprzymierzeńcami palestyńskich rewolucjonistów powoli zajmują ten kontynent.
Dlaczego tak się dzieje? Spójrzmy kto rządził i rządzi w Uni Europejskiej:
Romano Prodi - szef Komisji Europejskiej w latach 1999-2004, agent KGB. Romano Prodi zapewne na podstawie informacji swoich kolegów z KGB wskazał w 1978 roku miejsce położenia zwłok Aldo Moro premiera Włoch, zamordowanego przez Brigate Rosse.
Jose Manuel Barroso - szef Komisji Europejskiej w latach 2004-2014, jeden z przywódców maoistowskiego Rewolucyjnego Ruchu Portugalskiego Proletariatu (który później przekształcil się w Komunistyczną Partie Portugali odwołującą się do ideologi Mao Zedonga)czyli komunistycznej organizacji która obaliła w Portugali kapitalizm. 
To byli dwaj przywódcy Uni Europejskiej którzy rządzili w sumie 15 lat. Obaj byli członkami parti i organizacji powiązanych z KGB a Prodi był nawet agentem radzieckiej bezpieki która jawnie wspierała zarówno RAF, Brigate Rosse jak i Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny.
Jeżeli komuś się chciało to przeczytać to zrozumiał dlaczego w Europie mamy tylu islamistów i dlaczego Unia poparła Hamas który przecież powstał z połączenia ruchu powstańczego rewolucji Intifiady z Organizacją Wyzwolenia Palestyny której częścią był Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny.
Muammar Al Kaddafi powiedział w 2006 roku:
"Istnieją znaki, że Allah udzieli wielkiego zwycięstwa islamowi w Europie. Bez mieczy, bez karabinów, bez podbojów. Niepotrzebni są nam terroryści, nie potrzebni samobójcy. 50 milionów muzułmanów [w Europie] przekształci ją w muzułmański kontynent w ciągu kilku dziesięcioleci."
Kim był Kaddafi w tej machinie?
Kaddafi wspierał LFWP, był sojusznikiem ZSRR, finansował walke z Izraelem i zachodnim imperializmem. Kaddafi wysyłał pieniądze oraz broń Frakcji Czerwonej Armi oraz wielu innym lewicowym organizacjom terrorystycznym które walczyły w Europie o obalenie kapitalizmu m.in. Czerwonym Bygadom czy francuskiemu Action Directe.

 

Portret użytkownika achiles

Coraz bardziej się wskazywać,

Coraz bardziej się wskazywać, na to, że UNIA EUROPEJSKA, wreszcie się ocknęła i zaczyna zauważać jak bardzo dotąd była dymana, przez WIELKIEGO I MAŁEGO BRATA. Na dzisiejszym rozpoczynającym się pierwszym szczytem UNIJNYM, pod przewodnictwem, nowego jej KRÓLA Tuska, coraz bardziej się pobrzękuje bardziej KIELICHEM, na zgodę z FR, jak SZABELKĄ, co dotąd miało miejsce. Jak to powiadają starzy LUDZIE POWIEDZENIEM, że "lepiej późno, jak wcale", chociaż moim zdaniem Putin nigdy tego co mu uczynili ZACHODNI SZUBRAWCY, nie wybaczy, co zdawał się dziś mówić, miedzy wierszami, podczas swego corocznego spotkania z dziennikarzami i wcale mu się nie dziwię. Ale może chociaż mimo, że miłości już z tego, nie będzie, to też i strasznie burzliwego rozwodu też już nie będzie, na noże. I oby to się tak potoczyło, bo to co było dotąd, to jedna wielka porażka dla nas tu w Europie, a jedyny kto się tym cieszył, to WUJ SAM ZZA OCEANU, który to zresztą to wszystko sam stworzył w określonym dla siebie celu.

Portret użytkownika odważniak

Lubię Cię czytać, ale zawsze

Lubię Cię czytać, ale zawsze idę po meliskę, żeby nie denerwować się. Sikam tylko później wielokrotnie.
Nie szkoda Ci energii i czasu na pstrykanie myszką pogrubień? Przecież nadgarstek można sobie zwichnąć, czy chronicznego bólu śródręcza nabawić, martwię się...

Skomentuj