Unia Europejska ustanowi wspólne centrum dowodzenia dla misji zagranicznych

Kategorie: 

Źródło: © European Union 2014 - European Parliament

Wysoki rangą urzędnik z Brukseli powiadomił wczoraj, że na początku przyszłego tygodnia Unia Europejska podejmie decyzję w sprawie utworzenia wspólnego centrum dowodzenia, skąd zarządzane będą wszelkie przyszłe misje wojskowe. Krok ten ma znaczenie przede wszystkim symboliczne i pokazuje, że Unia Europejska, podobnie jak Stany Zjednoczone, będzie posiadać swoje własne siły zbrojne i angażować je poza granicami państwa... tzn. organizacji.

 

W chwili obecnej, UE prowadzi już trzy misje treningowe w Mali, Somalii i Republice Środkowoafrykańskiej. Ministrowie Spraw Zagranicznych 28 państw członkowskich wezmą w poniedziałek udział w dyskusji nad utworzeniem europejskiego centrum dowodzenia, które mogłoby już na wiosnę zarządzać misjami w Afryce. Military Planning and Conduct Capability (MPCC) prawdopodobnie będzie miało swoją siedzibę w Brukseli i będzie prowadzone przez szefa Sztabu Wojskowego Unii Europejskiej - austriaka Wolfganga Wosolsobe'a.

 

Dziś, MPCC będzie zarządzać jedynie obecnymi misjami treningowymi, lecz w przyszłości będzie także decydować o potencjale wojskowym oraz misjach demobilizacyjnych i rozbrojeniowych, czyli zaangażuje się w utrzymanie pokoju w danym państwie i eliminację broni ofensywnej.

Pomysł utworzenia europejskiej armii, wspólnego centrum dowodzenia i przekształcenia Unii Europejskiej w państwo istniał od dawna, lecz zwykle spotykał się ze sprzeciwem poszczególnych krajów członkowskich. Temat powrócił wraz z przygotowaniami Wielkiej Brytanii do opuszczenia UE, która sprzeciwiała się takim planom, oraz zwycięstwem Donalda Trumpa. Nowy prezydent USA groził, że jeśli członkowie NATO nie zwiększą wydatków na zbrojenia to Stany Zjednoczone mogą nawet odmówić pomocy w razie ewentualnej wojny.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika husarz

Sama nazwa to siarczysty

Sama nazwa to siarczysty policzek dla mnóstwa narodów Europy UNIA - związek kilku państw oparty na wspólnych instytucjach państwowych, zwykle tworzą jedno państwo w prawie międzynarodowym gdzie jeden NARÓD TRAKTUJE DRUGI NA RÓWNYCH ZASADACH. Unia jest tylko między Niemcami, a Francją do tego państwa powiedzmy drugiej kategorii jak Belgia , Holandia czy Szwecja. Potem reszta...jestesmy niewolnikami banków oraz zachodnich korporacji. Dziś akurat mój przyjaciel Atilla z Węgier który mieszka w Katowicach pokazał mi paczkę Lays z Niemiec , a paczkę z Węgier taka sam tylko z Węgier Smile ta z Węgier droższa ale za to 1\3 produktu tego ktory jest w niemieckiej co wiecej ...smak jest minimalnie gorszy. U nas to samo takich przykladow od głupich "czipsów" po energie , węgiel , dofinansowania, zarobki jest w chooooooooooooj.

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Portret użytkownika inzynier magister

Kalifat imperium gejowskiego

Kalifat imperium gejowskiego UE jest reżimem, podobnie ja USA ! "Sędziowie stanu Waszyngton w ogromnej większości uznali 72-letnią Barronelle Stutzman za winną dyskryminacji płciowej. 72-letnia florystyka i właścicielka kwiaciarni musi zapłacić karę w wysokości kilku tysięcy dolarów za odmowę przygotowania dekoracji na „ślub” dwóch mężczyzn.Mężczyźni „chcący się pobrać” wiedząc, że pani Barronelle znana jest z wyjątkowego wyczucia estetyki, zażyczyli sobie udekorowania przez jej kwiaciarnię sali ślubnej. 72-letnia florystyka odmówiła. – Dla mnie najważniejszy jest Bóg, Nie chciałabym w niczym Go urazić. Bez uczucia, że za wszystkim co robię stoi Jezus, nie mogę niczego się podjąć – tłumaczyła swoją decyzję właścicielka kwiaciarni. http://www.pch24.pl/usa--wlascicielka-kwiaciarni-ukarana-za-odmowe-dekoracji-na-homoslubie,49876,i.html#ixzz4aM75TXVH

Takie ataki na chrześcijan to już jest reżim imperium gejowskiego ! Teraz gdyby USA było normalne to ta pani powinna dostać odszkodowanie za to że ją duchowo, umysłowo i materialnie molestuje środowisko homoseksualistów oraz panstwo bo przecież jest wolność, wolność wyboru, czy można komuś robić kwiaty czy nie !? Jakto możliwe żeby tak mala grupka, całkowita mniejszość narzucała swoją chorobę umysłową społeczeństwu które w większości jest chrześcijanskie ?! 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj