Unia Europejska traci rocznie 305 miliardów euro na oszustwach podatkowych

Kategorie: 

Źródło: Internet

Nic tak nie pokazuje prawdziwych intencji elit jak ich sumienność w niepłaceniu podatków i niekonsekwencja w ściganiu tych, którzy okradają społeczeństwo poprzez różne podatkowe oszustwa.

Ostatnio zwrócił na to uwagę premier Mateusz Morawiecki w swoim exposé:

To nie jest normalne, że Unia, nasza Unia Europejska traci 150 mld euro rocznie w CIT. Wielkość rocznego budżetu i nie widzi tego słonia w pokoju. I drugiego słonia w postaci 155 mld ubytków w podatku VAT. Oj chyba w Unii przyda się trochę więcej prawa i sprawiedliwości.

W sumie więc, UE traci rocznie 305 miliardów euro. Te pieniądze, gdyby zostawały w unijnej kasie, mogłyby radykalnie zwiększyć budżet wspólnotowy, co sprawiłoby, że do każdego państwa członkowskiego płynęłoby kilkadziesiąt miliardów euro więcej. Zakładając, że Unia ustala swój budżet na okres siedmiu lat, to całkowite wyeliminowanie oszustw na podatkach CIT i VAT dałoby dodatkowe 2 biliony 135 miliardów euro do podziału.

Polski rząd w znacznym stopniu ograniczył ilość pieniędzy, które są zabierane obywatelom przez oszustów podatkowych. Nawołuje on do tego, by cała Unia poszła za przykładem naszego kraju w tej kwestii. Nie da się ukryć, że byłoby to wielką korzyścią dla wszystkich obywateli. Kłopot w tym, że dla niektórych członków UE nie jest to na rękę. A dopóki nie będzie ogólnej zgody w tej sprawie, nadal setki miliardów euro będą trafiać nie tam, gdzie powinny.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika euklides

Polski rząd w znacznym

Polski rząd w znacznym stopniu ograniczył ilość pieniędzy, które są zabierane obywatelom przez oszustów podatkowych.

Ja się pytam Kozera, w jaki sposób rząd ograniczył pieniądze zabierane obywatelom, jeśli podatki (zwane przez rżnącego głupa rząd "daninami", "opłatami" itp) tylko wzrosły? Co dla mnie za różnica co się z moimi pieniędzmi potem dzieje? Co za różnica czy dostanie je układ PO czy układ PiSu, patol od 500+, fundacja Jolanty Kwaśniewskiej, "naukowiec" od drożdzówki, czy może jakaś "artystka" wystawiająca sztukę pt. "sram na ciebie za twoją kasę"?

Portret użytkownika euklides

Sorry, ale co to jest

Sorry, ale co to jest "oszustwo podatkowe"? To, że ktoś nie daje się okraść złodziejowi to nie oszustwo, tylko zapobiegliwość. Kto komu zabiera, urząd skarbowy podatnikowi czy podatnik urzędowi skarbowemu? To podatek jest kradzieżą czy się to komuś podoba czy nie. Paranoją jest to, że w dzisiejszych czasach ludzie na czarne mówią białe, a na białe czarne.

Zamiast płakać, że bogaci nie dają się okradać (dlatego są bogaci), należy domagać się zwolnienia z podatków biednych. Państwo kradnie, politycy jeżdżą limuzynami, obsadzają na stanowiskach całe rodziny, zarabiają na kradzieży miliony. Popatrzcie sobie na spółki Jarosława Kaczyńskiego - jak i z kim powiązana jest Srebrna, Instytut Lecha Kaczyńskiego, funacja Macierewiczowej itp. Ile biorą dotacji ze "skarbu państwa". Kupili sobie głosy patologii, a dla Polaka, który próbuje życ godnie i niezależnie, bez jałmużny nakładają homonto.

Portret użytkownika znawca

Kradzież pieniędzy obywateli,

Kradzież pieniędzy obywateli, poprzez opodatkowanie pracy - w zamian za socjalizm w gospodarce.

EU ma problem z oszustami podatkowymi, jak każda inna na świecie strefa działalności ekonomicznej. Wszędzie występuje ta sama tendencja - jesli ktoś współtworzy/prowadzi jakiś podmiot gospodarczy, to naturalną ludzką chęcią jest, by zyski z tej działalności pomnażać i zostawiać dla siebie, a nie oddawać ich dla potrzeb państwa. To po pierwsze, a pod drugie, im mniej jest kapitalizmu w gospodarce, a więcej w niej socjalistycznych rozwiązań, to tym większa jest skala oszust podatkowych. Transfer pieniężny w kapitalizmie jest prostszy do sformułowania, niż w socjalizmie. W kapitalizmie - ktoś coś robi/wytwarza/wyświadcza, a następnie uczestniczy w obywatelskim procesie współtworzenia danego bytu państwowego. W socjalizmie tak nie jest, w socjalizmie ten naturalny proces ekonomiczny jest okupowany poprzez czynnik pasożytniczy, czyli poprzez tzw. potrzeby państwa. To tak jakby w ramach ludzkiej działalności - na linii korelacji między jednostką, a wspólnotą/narodem/państwem, wszystko określał i wszystkim kierował jakiś - pośrednik. 

EU przeszkadza w ludzkiej działalności ekonomicznej, poprzez trzy główne, forsowane przez siebie szkodliwe obszary działania państwa :

A). Przymys ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych, zarówno po stronie pracobiorcy, jak i pracodawcy. Nie dobrowolne ubezpieczenie emerytalno-rentowe niczego nie wnosi - dla dobra państwa, bo człowiek zamiast wydawać pieniądze na bieżące potrzeby lub na własny rozwój, zostawia je w państwowej kasie, która mu je wypłaci (i to jeszcze po oszustwie ze strony ZUS) w czasie - gdy będzie on już praktycznie zbędny, w planach państwa przy określaniu przez nie możliwości wykorzystania siły narodowej/ społecznej/obywatelskiej. Każde obowiązkowe ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne to absurd prawno-urzędniczy, który tylko obniża zdolność ludzką do - przeżycia.

B). Surrealistycznie określanie poziomów opodatkowania od działalności gospodarczej, gdzie nie bierze się pod uwagę tego, że gdzieś na danym terytorium - w ogóle nie powinno istnieć jakiekolwiek opodatkowanie, bo istnieją tam zaszłości cywilizacyjne, np. na wschodzie Polski głównym czynnikiem hamulcowym dla rozwoju ekonomicznego, jest brak dostatecznej liczby mostów na Wiśle. Z kolei w Warszawie, czy na południowej magistrali przemysłowej (od Opola, aż po Kraków - prawie, że pod Tarnów), logistyka może funkcjonować w różnych wariantach transportu, od autostrad i kolei (nawet specjalnego rodzaju - LHS), aż po porty lotnicze (kiedyś w przeszłości w Gliwicach i Kędzierzynie Koźlu działały sprawnie porty śródlądowe).

C). Przepisy prawne, kóre zniechęcają ludzi do tworzenia działalności gospodarczej. Prawo jest nieczytelne, trudne, odstraszające - wymaga ono od człowieka specjalnych predyspozycji intelektualno-psychologicznych - jeśli ustawa o podatku PIT dla osób prowadzących działalność gospodarczą ciągle się zmienia (bywało tak, że nawet kilka razy w roku), to człowiek nie wie, czy może prowadzić tę działaność w sposób taki - jaki sobie ją obliczył, w ramach kosztów jej funkcjonowania, w ramach penetracji i analizy konkretnego rynku, w ramach dostępnych środków finansowania działalności, w ramach własnego, posiadanego kapitału ludzkiego, twórczego ... do tego wszystkiego dochodzą jeszcze czynniki polityczne (u nas w RP na razie nie ma tych miltarnych), społeczne/lokalne oraz - indywidualne/rodzinne. To właśnie jest całość środowiska prawno/legislacyjno/rozporządzeniowego, przy ludzkim działaniu ekonomicznym  - w którym nie może istnieć, obcy czynnik ludzki, a więc działalność urzędnicza oraz legislacyjno-rozporządzeniowa rola parlamentu krajowego (innego) oraz rządu. Prawo powinno być skonstruowane tak, by dany człowiek, drugiemu człowiekowi - nie szkodził poprzez swe działanie.

A tak w ogóle to, EU zwalcza proceder oszustów podatkowych ale nie chce np. ograniczyć swoich zbędnych potrzeb, np. poprzez wycofanie się z nakładania obowiązku kontrybucyjnego VAT i zastąpienia go innym, prostszym rozwiązaniem, np. podatkiem obrotowym, przy którym już nie ma tak dużej pokusy do oszustw. VAT - jako podatek od towarów i usług, został przewidziany w celu finansowania polityk wspólnotowych. To rozwiązanie zostało obwarowane tysiącami przepisów prawnych, gdzie potencjalny oszust, może się "wykazać". Problem przy niepłaceniu VAT, CIT, akcyz, czy ceł, dotyczy tzw. "grubych ryb"/dużych firm/korporacji - i to właśnie to środowisko biznesowe tworzy proceder przestępczy pt. oszustwa podatkowe.

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

Portret użytkownika toom

Morawiecki lepiej się niech

Morawiecki lepiej się niech zorientuje jak to w Polsce przez 4 lata wyparowało od 200 do 500 miliardów zł ?? Jak pokazał to raport NIK.. PKB Polski to coś 500-600 miliardów rocznie. Podzielić na 4 lata wychodzi że prawie 25% naszego krajowego dorobku jest okradane. Jedna czwarta rocznego Polskiego PKB gdzieś znika. To wszystkie afery razem wzięte za i przed PO tyle nie uzbierają co za PiSu. Oczywiście nie chwalę PO. Niech te wszystkie świnie z wiejskiej w końcu dostaną to na co zasługują czyli ogrodzenie z prądem i masę gnoju

Portret użytkownika 777

Obowiązkowa szczepionka

ciekawa dyskusja ! szczepionki nie moga byc przebadane bo w Polsce podobno nie ma takiego laboratorium, co jest nieprawda !

Obowiązkowa szczepionka przeciw pneumokokom - sukces czy porażka?

https://www.youtube.com/watch?v=aeYn5d6J_TQ

to jest jawna depopulacja Polaków przez mniejszość sprawującą nad nami władzę NIE MA PRZYMUSOWYCH SZCZEPIEŃ DOROSŁYCH W USA. Niech sami siebie szczepią jakąś szczepionką na wirusowe zapalenie mózgu. Za działanie na szkodę Narodu Polskiego przywrócić karę śmierci.

Portret użytkownika Trup

z tego co pamiętam to można

z tego co pamiętam to można się powołać na kodeks karny artykuł 192 punkt pierwszy lub drugi mówi że kto wykonuje zabieg bez zgody pacjenta podlega karze itd. do lat 3-5 i grzywny xxxxx zł.  Więc nie ma czegoś takiego jak przymusowe szczepienia jeśli się na to nie zgodzimy. Nie zgadzam się na szczepienie i wypierdalać!

Covid fake i gówno prawda - uwaga nie szczepić się i nie robić żadnych wymazów zwłaszcza przez nos. https://www.youtube.com/watch?v=5Tt-ObO94QQ&t=1s

Portret użytkownika Trup

To niech teraz odszuka w

To niech teraz odszuka w kodeksie karnym to co trzeba i ubiega się o zwrot swoich pieniędzy podając im to co tam znadzie. Do sądu jakiegoś normalnego trzeba z tym iść i tyle bo 5000 w doniczce na parapacie sobie nie wyrosło tylko trzeba było na to tyrać a złodzieje/bandyci i mordercy sobie ukradli by dać te 5000 kolejnym konowałom proszczepionkowym nazywam ich jeźdźcami apokalipsy którzy dalej będą nakręcać tą depopulację dla szatana/kasy.

Covid fake i gówno prawda - uwaga nie szczepić się i nie robić żadnych wymazów zwłaszcza przez nos. https://www.youtube.com/watch?v=5Tt-ObO94QQ&t=1s

Strony

Skomentuj