Unia Europejska stanie się imperium. Tylko co będzie ze świętującą niepodległość Polską?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W ostatnim czasie, a w szczególności podczas obchodów 100. rocznicy zakończenia I wojny światowej, sporo mówiło się o utworzeniu europejskich sił zbrojnych. Jednocześnie Polska świętowała 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Tymczasem Francja chce nie tylko jednej armii, ale też jednego państwa i jednej waluty, a co za tym idzie – będzie też jeden przywódca.

 

Emmanuel Macron mówił, że Europie potrzebna jest silna europejska armia, która zapewni naszemu kontynentowi niezależność i bezpieczeństwo przed innymi mocarstwami – Chinami, Rosją i Stanami Zjednoczonymi. Powstanie nowej armii będzie jednak kolejnym krokiem ku realizacji projektu, zwanego Stanami Zjednoczonymi Europy. W niedzielę, Minister Ekonomii i Finansów Francji, Bruno Le Maire stwierdził, że Europa powinna stać się „pokojowym imperium” na wzór innych mocarstw i zadbać o własne interesy.

 

Jeśli Unia Europejska przekształci się w superpaństwo, nastąpi likwidacja państw narodowych, co jest zresztą zapisane w komunistycznym Manifeście z Ventotene, na bazie którego powstała przecież Unia. Ruchy nacjonalistyczne naturalnie zagrażają tej idei, dlatego Emmanuel Macron twierdził, że pokój i jedność w Europie są zagrożone.

Miesiące temu, Francja utworzyła nową europejską koalicję wojskową. Polska, właśnie z powodu nacjonalizmu, nie została do niej zaproszona. Jeśli nasz kraj zostanie ostatecznie wyrzucony z Unii Europejskiej, tj. przyszłego „imperium”, prawdopodobnie zostaniemy przeciągnięci do innej strefy wpływów. Albo staniemy się częścią proamerykańskiego Trójmorza, albo zostaniemy wrzuceni do sojuszu z Chinami/Rosją.

 

Nastroje patriotyczne w Polsce są bardzo silne, dlatego wydaje się to mało prawdopodobne, aby nasz kraj miał dobrowolnie zrezygnować z niepodległości na rzecz Stanów Zjednoczonych Europy. Zatem co w takiej sytuacji powinna zrobić Polska. Po czyjej stronie powinna stanąć? Musimy powiedzieć sobie wprost, że pojedyncze, samodzielne państwa w dzisiejszym świecie nie mają zbyt dużych szans na przetrwanie – prędzej czy później zostaną rozszarpane przez mocarstwa. W tym momencie stajemy przed niezwykle trudną decyzją.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika hyh

Przepowiednie mowia ze Polska

Przepowiednie mowia ze Polska ruszy na Turcje i zatrzyma pod Dzwina Chinczykow... Brzmi to realistycznie tylko w pakcie z Jankesem.  Rosja dojdzie z Niemcami ktorych uzna za tchorzy ale ich podporzadkuje do Francji czyli Jankes nie bedzie interweniowal w walce z ROsja a Polacy to moga im naputac. Sama Bialorus zrobi z Polska kogel mogel bez udzialu Rosji no i Ukraincy z Azowa popularni banderowcy beda walczyc z bezbronnymi Polakami ( odciecie broni od Ukrainy) odciecie sie rzadu polskiego wraz z wojskiem i policja od faszystow... Byc moze jeszcze lud czarny ktory przyjdzie nam z pomoca od Koguta powalczy troche z innym ludem czarnosemickim z Niemiec?

Portret użytkownika dd

Problem w tym, że aby

Problem w tym, że aby przetrwać samodzielnie kraj musi sobą reprezentować coś czego wszyscy potrzebują (w jakiejś gałęźi być potęgą gospodarczą) albo stać się krajem militarnym. Niestety gospodarka w PL nie jest polska nawet w kilku %, natomiast w sprawach wojskowych pozostaje nam tylko partyzantka.

Inna kwestia dogadywania się z sąsiadami - tutaj potrzebna jest polityka patrzenia na własne korzyści a nie obrażania się na potencjalnych partnerów biznesowych.

I sprawa UE - sama idea może i tragiczna nie jest - ale to kto jej teraz lideruje i w jakim kierunku to zmierza to jest tragedia.

Portret użytkownika prawdaoj

<p>Nie ma wyjścia trzeba

<p>Nie ma wyjścia trzeba tworzyć opcję trójmorza. Naprawdę mam dość Unii Europejskiej i tych wszystkich politycznych Euro błaznów brukselskich. Mam nadzieję, że kraje Bałtyckie i trójmorza&nbsp; stworzą jedność bo inaczej nas zniszczą w tej Unii Europejskiej makarony i inne kasztany i szpiedzy marionety berlińskie.</p>

<p>W Biblii jest ciekawe proroctwo, które mówi, że tuż przed przyjściem Jezusa Chrystusa powstanie antychryst, ale także bestia, która będzie miała wielką armię i nikt nie będzie mógł jej dorównać militarnie, ani się&nbsp; jej przeciwstawić. Ci ludzie którzy pójdę z antychrystem zwiedzeni, oddadzą pokłon tej bestii i będę jej służyć przyjmą też znamię bestii na czoło bądź na prawą rękę.</p>

<p>Czym jest znamię znamię? to liczba bestii liczba 666 symbol niedoskonałości i upadku człowieka i wypaczenia jego charakteru naturalnego. Tak jakby sobie wyobrazić kogoś kto przyjmuje swastykę na rękę i od tej pory służy faszystom w ich zbrodniach zgadzając się z ich faszystowskimi diabelskimi pooglądam, zakłada znamię przekleństwa stając się przeklętym. Oczywiście w dzisiejszych czasach może być to Chip wszczepiony do głowy bądź na rękę lub inne rzeczy, które aktualnie w czasie w którym To się będzie działo, będą jakąś nową technologią aktualnie używaną bądź wciskaną na siłę do obiegu do kontrolingu jak dzisiaj przysłowiowe chipy. https://youtu.be/WL5zcLdbZdU</p>

<p>Nadchodzą przerażające czasy Niewiele czasu zostało do tego co ma się wydarzyć.</p>

<p>Jest Ciekawy materiał na ten temat ale to Dla wytrwałych jak sobie poradzić w tych trudnych czasach, które mają nadejść&nbsp;</p>

<p>https://www.youtube.com/playlist?list=PLlN7qY9X78tugZnhi2iyhfJMBJR3pOWZH...

Portret użytkownika Zen

Żadne z tych trzech rozwiazań

Żadne z tych trzech rozwiazań  nie jest ani korzystne ani dobre dla nas i nie zapewia nam niczego na przyszłość. A już na pewno nie niepodległości i suwerennności nawet nie prztrwania jako narodu.

Wariant 1. 

To stanie się częścią komunistycznego totalitarnego imperium gdzie nie bedzie mowy o zachowaniu polskości naszego narodu na wskutek  likwidacji poprzez jego wynarodowienie  spowodowane dalszą emigracją mieszaniem ras i narodów etc.

Wariant 2

To dołączenie  do dwóch komunistycznych mocarstw które będą nas traktować przedmiotowo także gdyby doszło w przyszłości do wojny my będziemy pierwsi którzy pójdą na rzeż za politykę kremla i Pekinu w konfrontacji z UE. Prawdopodobna dalsza degradacja gospodarcza naszego państwa.

Wariant 3

To likwidacja naszego państwa na rzecz żydowskiego państwa "Polin" takie kondominium żydowsko amerykańskie mogło by zjednoczyć przymusem państwa naszego regionu i zapewić mu siłę. My sami niestety nie.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj