Unia Europejska przetestuje na granicach wykrywacze kłamstw ze sztuczną inteligencją

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Unia Europejska wkrótce rozpocznie inicjatywę wykrywania kłamstw na przejściach granicznych przy pomocy sztucznej inteligencji. Program o nazwie iBorderCtrl będzie realizowany przez sześć miesięcy na czterech przejściach granicznych na Węgrzech, Łotwie i w Grecji.

iBorderCtrl to projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, który zakłada wykorzystanie sztucznej inteligencji w celu ułatwienia podróżnym szybszego przekraczania granicy.

 

Magazyn New Scientist ujawnił, że elektroniczny strażnik najpierw zapyta podróżnych, jaki jest ich bagaż, a następnie po uzyskaniu odpowiedzi, zapyta czy otworzenie walizek potwierdzi prawdziwość wcześniejszego stwierdzenia. Podróżni będą odpowiadać przed kamerą, przy pomocy której system dokona analizy ludzkich mikrogestów.

 

Jeśli iBorderCtrl oceni, że podróżny mówi prawdę, otrzyma kod QR, pozwalający mu przekroczyć granicę. Jeśli system wykryje jednak jakiekolwiek podejrzenie o kłamstwie, to automatycznie pobierze informacje biometryczne osoby (takie jak odciski palców czy skan twarzy) oraz zawiadomi agentów celnych o konieczności przeszukania podróżnego.

Warto zaznaczyć, że obecnie system wciąż znajduje się w fazie eksperymentalnej. Wczesne testowanie sztucznej inteligencji wykazało tylko 76% prawidłowych decyzji. Członkowie zespołu iBorderCtrl są jednak przekonani, że poziom da się zwiększyć do co najmniej 85%.

 

Nawet jeśli ten próg zostanie osiągniety, to nie potrzeba wybitnych zdolności matematycznych, by ocenić, że do 100% wciąż sporo brakuje i margines błędu nadal pozostaje dość szeroki. Nie jest to jednak zaskoczeniem, ponieważ niedawne badania wykazały, że wiele algorytmów rozpoznawania twarzy ma problemy z rzetelną i powtarzalną oceną danej osoby.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika NoProblemJest

Widać, że artykuły Bacy

Widać, że artykuły Bacy czytają w szerokich kręgach. "Zbawiciel" zaistniał:)

Bardzo dobre artykuły Bacy (sól tego portalu): "Kim jest Polak", "Kim jest Nieniec", "Kim jest Słowianin", "Nostradamus"... Liczę na reedycję (najlepiej raz do roku). 

Portret użytkownika baca

ha... niecały rok temu

ha... niecały rok temu pisałem o dobrodziejstwach wykrywacza kłamstw podłączonego pod sztuczną inteligencję no i proszę bardzo.... słowo staje się na naszych oczach ciałem

wszystkim zrozpaczonym obecną sytuacją w okupowanej Polsce sugeruję uwazne przeczytanie mojego tekstu o tym wykrywaczu, bowiem zawiera on nie tylko skuteczną metodę na uwolnienie Polski z okupacji i bandytyzmu ale także umożliwia jej stanie sie z powrotem wielką - i to wszystko w sposób całkowicie pokojowy i bezkrwawy...

https://innemedium.pl/wiadomosc/rzeczpospolita-mafijna-czesc-iv-skuteczny-sposob-na-bandytyzm

ha... bez fałszywej skromności powiem że b. rzadko się mylę a moje prognozy zawsze się realizują bez pudła więc polecam tę lekturę wszystkim którzy utracili już nadzieję że w Polsce będzie kiedyś lepiej...

będzie i to szybciej niż ktokolwiek mógłby się spodziewać a semicka dzicz pójdzie sama z naszego kraju precz...

 

Portret użytkownika Rechotek

Właśnie dziś w telewizji

Właśnie dziś w telewizji powiedzieli, że ussrael stosuje metodę obserwacji twarzy, eliminuje zagrożenia związane z terroryzmem i mają zamiar rozwijać ten program na większą skalę. Wszystko to już działa tylko my o tym dowiadujemy się niby przypadkiem a tak naprawdę to ostrzeżenie by każdy wiedział, że nikogo nie omijają w tej obserwacji. Słowo terroryzm to wytrych, którym otwierają wszystkie drzwi do inwigilacji społeczeństw. Usrael i jego bohaterzy najpierw wywołują zagrożenia i tworzą spiski by potem drugą ręką te spiski i zagrożenia wykrywać i czerpać z nich profity. Księga Estery powinna wszystkim dać dowód na skrytą działalność tej nacji, która do dziś nie uległa zmianie a mimo to wciąż wszyscy się  nabierają na ich grę. To o czym napisałeś rok temu jest jak widzisz nieaktualne bo kto inny i w innym celu już ten program wykorzystał i ma na niego licencję.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj