Unia Europejska pozwała Polskę w związku z rzekomym naruszeniem niezależności sądów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Polska stanie przed najwyższym europejskim sądem w związku ze zmianami, które naruszają niezależność sądownictwa w naszym kraju.

Komisja Europejska orzekła, że polska ustawa o Sądzie Najwyższym jest niezgodna z unijnym prawem, ponieważ podważa zasady niezawiłości sądów oraz nieusuwalności sędziów. Nowi sędziowie są powoływani przez Krajową Radę Sądownictwa, która składa się tylko z kandydatów mianowanych przez PiS, co według Komisji może skutkować naruszeniem niezależności sądów w Polsce. Ustawa zakłada również obniżenie wieku emerytalnego sędziów Sądu Najwyższego z 70 do 65 lat, co zmusiłoby 27 sędziów do natychmiastowego ustąpienia ze stanowisk.

Utrata niezależności przez Krajową Radę Sądownictwa poskutkowała już wykluczeniem Polski z Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa (ENCJ). Unia Europejska poinformowała, że 16 października odbędzie się posiedzenie, podczas którego Warszawa będzie proszona o złożenie wyjaśnień. Warto przypomnieć, że podobne przesłuchania odbyły się już z czerwcu i wrześniu, lecz za każdym razem unijni politycy nie byli usatysfakcjowani odpowiedzią ze strony Polski. Jeśli i tym razem nasz rząd nie będzie chętny do współpracy, to cierpliwość Unii może się wyczerpać...

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika inzynier magister

Na razie musimy bronić PiSu

Na razie musimy bronić PiSu bo inaczej eurokołchoz szatańskich filantropów nas ukatrupi, a tak mamy szanse na jakieś wolne wybory ! Inaczej by zrobili tak jak kiedyś gdy PSL miał 200 procent ferekwencji ! PiS musi szybo rozwalić szajkę sędziowskiej kasty mafijnej i powołać normalne sądy !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika еuklidеs

Dobrze wodzu, broniłem pisu

Dobrze wodzu, broniłem pisu przez 2 nanosekundy, ale dłużej utrzymać go nie mogłem pomimo ostrzału z naszych największych dział antyrozumu.  Czy dostanę medal im. Dżoniego Danielsa za bohaterską obronę JP Morgan?

Portret użytkownika keri

PIS miał możliwość zaskarbić

PIS miał możliwość zaskarbić sobie moją przychylność, lecz ją zmarnował podpisaniem przez judę ustawy o ludobójstwie Polaków (rozszerzeniu szczepień) i włażeniem w dupę usrańcom.

Teraz juda podpisał w SZA gówno, które spowoduje, że miliardy zł zostaną przeznaczone na obce bazy wojskowe w Polsce. Bazy, nad którymi wojsko polskie nie będzie miało żadnej zwierzchności. Zmarnowanie tych ogromnych pieniędzy na obce siły zbrojne spowoduje, że nie zostanie nic na wzmocnienie wojska polskiego. Czyli polskie wojsko bedzie miało złom zamiast sprzętu - zostanie rozbrojone!

Dla mnie oznacza to działanie na szkodę państwa i zdradę Polski.

juda powinien być postawiony przed Trybunałem Stanu za zdradę Polski.

Portret użytkownika emma57

Ciężko to wszystko pojąć -

Ciężko to wszystko pojąć - gdyż emerytura, z założenia, to dobrodziejstwo, bo nie pracujesz, a ci płacą. Szczególnie korzystnie mają sędziowie SN, gdyż ich "emerytura" to 100 % uposażenia.  Wydawałoby się więc, że władza działa na korzyść tych osób, gdyż dostaną kasę taką samą jak podczas zatrudnienia.

Tymczasem jest lament i skargi do UE. I rzad, zamiast wrócić ich do roboty (niech tyrają do oporu, skoro chcą), głupio się tłumaczy, eskalując konflikt na arenie międzynarodowej.

Mając powyższe na względzie, sięgam pamięcią do wypowiedzi Michalkiewicza - że komuś zależy na zniszczeniu wizerunku naszego kraju - no i wtedy nikt na świecie nie zaprotestuje, że my, jako jedyni, będziemy zwracać mienie bezspadkowe - bo taki niepraworządny kraj, to mu się kara należy.

Strony

Skomentuj