Unia Europejska pozwała firmę AstraZeneca

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Pozew Komisji Europejskiej przeciwko firmie AstraZeneca rozpoczął się wczoraj w Brukseli. Pozew dotyczy opóźnień w dostawach szczepionek przeciwko COVID-19. Prawnicy bloku naciskają, na natychmiastowe dostawy dawek ze wszystkich fabryk firmy, w tych w Wielkiej Brytanii.


Szczepionka AstraZeneca została przewidziana jako centralny element europejskiej kampanii szczepień, ponieważ jest tańsza i łatwiejsza w użyciu niż szczepionki produkowane przez Pfizer-BioNTech i Modernę. Okazuje się jednak, że produkująca ją firma nie spełnia warunków umowy z Unią Europejską. Firmie zarzucono brak „rzetelnego” planu zapewnienia terminowych dostaw. 

UE domaga się natychmiastowych dostaw szczepionek ze wszystkich fabryk wymienionych w umowie, w tym tych z Wielkiej Brytanii. W odpowiedzi prawnik firmy AstraZeneca, powiedział na przesłuchaniu, że firma nie ma obowiązku dostarczania szczepionek ze wszystkich zakładów produkcyjnych. Urzędnicy UE powiedzieli agencji prasowej Reuters, że AstraZeneca usprawiedliwia brak dostaw z Wielkiej Brytanii, klauzulą w swoich brytyjskich kontraktach, która uniemożliwia eksport produkowanej tam szczepionki, opracowanej wraz z Oxford University.

 

Trudno ocenić, czy walka unijnych biurokratów przyniesie jakikolwiek wymierne korzyści dla mieszkańców Europy. Pragnę przypomnieć, że UE walczy o dostęp do preparatów, które, są już zakazane w wielu krajach naszego kontynentu. Rządy Danii, Włoch, Austrii, Estonii, Litwy, Łotwy, Luksemburga, Norwegii, Islandii i Rumunii zakazały używania tych szczepionek ze względu na groźne dla życia skutki uboczne ich przyjmowania. Jednym z najgorszych negatywnych odczynów poszczepiennych jest koagulacja krwi, wytwarzająca skrzepy, które potem wywołują nagłą śmierć zaszczepionych.

 

Europejska Agencja Leków (EMA) w końcu przyznała zresztą, że zakrzepica jest niepożądanym odczynem poszczepiennym po przyjęciu preparatu przeciw COVID-19, firmy AstraZeneca. Jednak specjaliści z EMA są zdania, że korzyści przewyższają ewentualne ryzyko. Nadal nie wiadomo co z tematem szczepionki AstraZeneca zrobią polskie władze, ale dotychczas szły w zaparte powtarzając jak mantrę, że szczepienia są bezpieczne i skuteczne. Prawdopodobnie będą dalej przekonywać, że EMA stwierdziła, iż zyski są większe niż ryzyka i będą nadal aplikować te preparaty kontynuując obecną politykę wobec klasyfikowania negatywnych odczynów poszczepiennych polegającą na rytualnym nie dostrzeganiu związku przyczynowo-skutkowego między ewentualnym NOPem a szczepieniem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Tańczący z WILKAMI

IGEFARBENA I ŁEŁU...

IGEFARBENA I ŁEŁU...

Gdyby 8 dekad temu jakaś debilna ŁEŁU pozwała IGEFARBENA za opóźnienia w produkcji ZIKLONAB… bo z tego powodu WYKONafca  HALtEREK nie zdąży dokonać DYPOpylacji SŁAWIAN… nooo… to nikt by nie uwierzył… że to w ogóle możliwe!!! … A teraz… Pajace przy korytach ODYpierdylają takie numery i idiotyzmy że każdy normalny człowiek gołym okiem widzi ichnie ZWYNATURZENIE debilizm i bezczelność…!!! Ale nie to jest najgorsze… bo nawet w najśmielszych przypuszczeniach nikt nie przewidział tego by kofitofe baranoidioty całkowicie dobrowolnie i z własnej woli poddawały się depopulacji i jeszcze się pchały by zająć jak najlepszą pozycję w kolejce do rzeźni!!! Booo… bo QNUREWSKA TVuuu im powiedziała że tak trzeba… a barany nie wiedzą że televisornia jest ichnim największym zagrożeniem i ogłupiaczem… że w niej mieszkają najbardziej przebiegłe i parszywe, podstępne, kuglarskie aktorzyny jakie chodzą po tej ziemi…!!!

https://www.youtube.com/watch?v=bL1YcHGiYOg - Przemówienie do Kowidian

https://www.youtube.com/watch?v=FVfvGu16z0g - Przemówienie do Kowidian 2

   Jako uzupałnienie >>>>>>>>>>

https://www.youtube.com/watch?v=5CFZrTvg9  > SKUTKI SZCZEPIEŃ. /od 2 min./

 

Portret użytkownika Quark

Dobry marketing polega na tym

Dobry marketing polega na tym , że najpierw oferuje się pewien produkt , zachwala się go i przywiązuje doń klienta (targeting) a później ogranicza się celowo podaż wiedząc , że klienci sami będą zabiegać o jego zakup i wyrywać go sobie z rąk ... i to właśnie się teraz dzieje . Bo nie ma lepszej metody na szybki zarobek niż kontrolowana sprzedaż (dawkowanie) swojego produktu uzależnionym od niego klientom ... reklama stała się zbędna.

Portret użytkownika baca

matiz a co z tobą chłopaku?

matiz a co z tobą chłopaku?
wyleczyłeś chore nerki i moczenie nocne odkąd zamieszkałeś w nowym domu - produkcie ogrodowy parasol?
bo jak przeziębisz grypę oni cie podepną pod respirator i dadzą zastrzyk w dupę a my tu zostaniemy sam na sam z talinami...
podłącz pod ten materac moczoodporny panele fotowoltaiczne to uzyskasz z mocznika odrobinę ciepła w te mroźne wiosenne poranki Smile

 

Portret użytkownika Bartosz Maski

Każdy kto staje przed

Każdy kto staje przed zagrożeniem powinien pamiętać, że za jego plecami stoi rząd młodzieży która liczy na jego obronę. Więc powinien walczyć za siebie i za nich a nie nadstawiać dupę do ukłucia. Jeszcze taki debil jeden z drugim najpierw wypycha przed siebie własnych rodziców. 

Portret użytkownika Maryjan_66

Kretynizm działania

Kretynizm działania urzędników UE pobija kolejne rekordy. Zwykle to o zamówienia publiczne firmy się biją, a tu UE się bije o to: - 'szybciej produkujcie szczepionki, nie nadążacie z produkcjąa my ciągle przecież drukujemy jewro!!

- przecież nikt was nie sprawdza co i za ile kupujemy?

- jesteście wyłaczeni spod odpowiedzialności za niepożadane odczyny poszczepienne, włącznie ze śmiercią, więc nie martwcie się o odszkodowania

- szczepimy wszystkich jak się da, powtarzać będziemy to tyle razy ile ludziska wytrzymają, od tego są zreszta tworzone paszporty

- długo nie pociągniemy z hasłami że to 'dla dobra wszystkich i by wrócić do normalności' bo juz ludziom cos tam świtać zaczyna, no chyba że się wyszczepia, to przeciez do błedu sie nie przyznaja nawet jak skonają.

Więc klepcie tego ile sie da i jak sie da. Jesli trzeba to pakujcie tam wszystko co dotychczas się nie sprzedało albo przeterminowało (aids, ebola, świńska gryba, ptasia grypa, szalone krowy... wszystkie te objawy podepnie sie pod kolejne mutacje jednej własciwej zarazy, mamy za was myśleć??), nikt tego w poszczególnych krajach sprawdzał nie będzie, bo jedna jest komisja ds leków na całę UE..A ona wlasnie do sadu was podaje że nie nadążacie z produkcja...cioty.

 

Portret użytkownika Maryjan_66

Oj tam... Czyż nie zauważyłeś

Oj tam... Czyż nie zauważyłeś, że 'diadę' - ale nawróconego? Stalin i inne postacie na świeczniku to tylko ikony. To historia osądza czy wiesza się na nich medale czy psy. Obecnie w zasadzie juz media moga ten status zmienić w jednej sekundzie. Mógłbym równie dobrze zmieścić ikone dzizasa, adolfa, dlajalamy i jego mamy, ufoluda jako przedstawiciela najwyzszych częstotliwości niosacego przesłanie do ziemian. I kogo mam wybrać? Jak jestem nimi wszystkimi. Ale i zwykłym człowiekiem ;]

Portret użytkownika MlotoWiertara

Jesli ktos wymysli skaner na

Jesli ktos wymysli skaner na rozpoznawanie szczepionek w covidowcach to tym ku... urwia lby antycovidowcy.

Kto ma skaner ten ma wladze...nad covidowcami ktorzy moga sie wtopic w tlum udawajac antycovidowcow.

Insztalator szukaj w papierach jak zbudowac taki skaner!!!

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Strony

Skomentuj