Unia Europejska ogłosiła nową strategię "rozwoju" zwaną Zielonym Ładem. Nadchodzi przymusowa dekarbonizacja

Kategorie: 

Źródło: UE Commission

Nowa szefowa Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen ogłosiła dzisiaj nową strategię rozwoju, albo raczej zwijania się Unii Europejskiej. Nazwano ją Green Deal czyli Zielony Ład. Oznacza to, że klimatyzm został podniesiony do rangi oficjalnej ideologii UE.

 

To bardzo wielki cios dla Polski, kraju, który jest obecnie węglową potęgą. Oznacza to wielkie wyrzeczenia i prawdopodobnie kryzys gospodarczy na niesamowitą skalę. Jedno jest pewne, klimatyczne zabawy decydentów z Brukseli będą nas kosztować wiele miliardów euro. 

 

Ursula von der Leyen przedstawiając założenia strategii Green Deal usiłowała przekonywać, że nie chodzi tylko o dekarbonizację, ale też o "innowacje, żywność dobrej jakości i nowoczesną mobilność". Zdaniem nowej szefowej UE, eliminacja węgla spowoduje powstanie licznych biznesów i rynków zbytu w ramach UE. 

Usiłowała też przekonać, że jest to strategia rozwoju a nie zwijania się Unii Europejskiej. Być może będzie to rozwój dla handlujących emisjami krajów uzależnionych od znacznie niebezpieczniejszej, ale niskoemisyjnej energetyki jądrowej. Dla Polski, a zwłaszcza dla polskich portfeli, będzie to szok. 

 

Konstruktorzy klimatystycznej agendy w UE zdają sobie sprawę, że kraje Europy Wschodniej zostaną zniszczone gospodarczo. Ucierpi zwłaszcza Polska, której energetyka, jako jedynego kraju w UE, jest zupełnie uzależniona od spalania węgla. 

 

Zapewniono, że UE przewiduje specjalny fundusz klimatyczny o wysokości 100 miliardów euro, ale komentatorzy zauważają, że zadysponowano jedynie 5 mld euro a reszta to gwarancje i nisko oprocentowanie kredyty. Może to oznaczać, że planuje się jeszcze większe zadłużenie Polaków, aby naszym kosztwm realizować lewicowe fantasmagorie decydentów UE. 

Doprawdy trudno pojąć sens zniszczenia europejskiej gospodarki w imię osiągnięcia tej wyimaginowanej neutralności klimatycznej. Wszak ziemska atmosfera zawiera około 3,5 proc. dwutlenku węgla z czego tylko 3% pochodzi z działalności człowieka. Z tego zaledwie 11 proc. to emisje krajów członkowskich UE. 

 

Największym "trucicielem" w UE jest gospodarka Niemiec, która odpowiada za 2 proc. antropogenicznych emisji CO2. Polska jak i większość dużych krajów unijnych to jedynie 1 proc. emisji. Najwięcej emitują Chiny, bo aż 29 proc. całego sztucznego dwutlenku węgla, a potem USA z 16 proc. emisji. 

 

Tak się składa, że kraje te nie zamierzają ograniczać swojego przemysłu zatem nasze wysiłki w Europie to raczej nic nie znaczące wykwity neomarksizmu klimatycznego, bez znaczenia dla klimatu, ale za to znaczące dla grubości naszych portfeli. Chyba, że UE planuje podbój Chin, Indii i USA, które właśnie wypowiedziało lunatyczne Porozumienie Paryskie.

 

Oznacza to, że Europejczycy są osamotnieni w swoim klimatycznym szaleństwie i jakiekolwiek wyrzeczenia podejmowane przez nas nie będą miały żadnego skutku poza katastrofą gospodarczą. Ostatnio nie chodzi tylko o zniszczenie przemysłu, ale też rolnictwa. Kolejne kraje w Europie Zachodniej wprowadzają limity produkcji rolnej, podyktowane klimatycznymi wierzeniami. Już traz skutkuje to licznymi protestami rolników szturmujących traktorami siedziby rządu w Holandii i w Niemczech. 

 

Jeśli klimatyści postarają się zmusić nas wszystkich do przejścia na wegetarianizm i zmniejszą odgórnie produkcję rolną, czego można się spodziewać, to albo będziemy w Europie głodować, albo będziemy kupować żywność z miejsc które są wolne od klimatycznego terroru. Należy się też spodziewać eksportu produkcji z UE poza jej granice, aby uciec przed wysokimi kosztami i emisjami CO2. Wygląda na to, że może się to okazać najważniejszą innowacją na jaką mogą wpaść przyparci do ściany unijni przedsiębiorcy. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

dwunożne nie lubią pustki

dwunożne nie lubią pustki dlatego wymyśliły sobie nwoą religię i to całkiem suto opodatkowaną ...jest wiele sposobów na ssanie energetycznej piany widać ten pomysł zaświtał w ich głowach ..ale czy to ostatni świt ludzkości ,..hmmm szczerze watpię  tak się zastanawiając to taki sofcik feminizmu w nowej wersji daj kobiecie palec to...

Portret użytkownika znawca

I jeszcze jedno pytanie :),

I jeszcze jedno pytanie :), Socjaliści EU z RP.

Jak już EU tzw. politykę klimatyczną doprowadzi do konstytucyjnego standardu

(Traktat Lizboński obowiązuje wszystkich i jest on de facto konstytucją dla zjednoczonej-socjalistycznej Europy),

gdzie nie będzie ona zwyczajowo przyjętą polityką

(np. organy władzy EU - KE lub RUE - ciągle wymyślają jakieś plany ramowe, operacyjne etc. - które są klasyfikowane jako stały element prowadzenia polityki ... np. tzw. władza charakteryzuje się takimi znamionami w ramach swej działalności ...)

a wprost - stanie się ona dorobkiem wspólnym (acquis communautaire) - prawa EU

(prawo to prawo - ale dorobek wspólny to integralna część wszystkich traktatów powołujących do życia EU - od którego nie da się odejść, ominąć go - ponieważ to on stanowi o sensie prawnym zunifikowanej, socjalistycznej Europy ... Smile )

i jak już na skutek takiego procesu - EU nakaże RP zlikwidować elektrownie węglowe - to skąd Socjaliści EU z RP zakupicie prąd dla obywateli i dla przedsiębiorstw ? 

Zakupicie prąd z francuskich elektrowni atomowych, czy może to Niemcy nadal będą spalać pokłady węgla brunatnego z dawnego NRD - czyli wyjdzie na to, że to od Niemców zakupicie ten prąd ... Smile ... ?

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

Portret użytkownika Taki

Polacy prosze otworzyc OCZY

Polacy prosze otworzyc OCZY Niemcy wcale nie zamierzaja zamykac swoich Kopalni -ONI tylko zamykaja te ktore juz sa Puste -----dlaczego chca kupic Kopalnie Krupinskiego ,,,bo najlepszy wegiel w Europie ?????? Polacy znowu Maja super DURNYCH ---Politykow ktorzy tylko mysla kieszenia ?????

mam nadzieje ze zanim Konfederacja nie przejmie Wladzy to Popisiory nie zdaza sprzedac Naszych Skarbow !!!!!!!

bo amerykanom chca oddac Polska miedz i weglowodany bez placenia zyskow dla Polski ---Idiota ...Juda juz podpisal jedna Ustawe ---to Debil ktory sie plaszczy przed amerykanami i jeszcze niedlugo z mycka na durnym lbie bedzie palil hanukowe Swieczki ----Makabra nawet Bog NAM  nie pomoze ???????

Strony

Skomentuj