Unia Europejska nakazała natychmiastowe zamknięcie kopalni Turów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Unia Europejska poprzez jeden ze swych organów - TSUE - wydała kuriozalny nakaz natychmiastowego zaprzestania eksploatacji kopalni węgla brunatnego w Turowie. Jest to pokłosie decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w ramach sporu z Czechami, którzy Polskę za Turów zaskarżyli.

Kilka tygodni temu funkcjonariusze partii rządzącej PiS cieszyli się z wirtualnych pieniędzy unijnych, a ich koalicjanci z Lewicy radowali się, że wraz ze wspólnymi podatkami przypieczętowano też federalizację Unii Europejskiej. Teraz przekonujemy się jak to jest być landem w nowej IV Rzeszy. Postanowienie TSUE nakazujące natychmiastowe zamknięcie kopalni Turów dowodzi tego jak bardzo utraciliśmy suwerenność. 

 

Aby uzmysłowić sobie co oznacza zamknięcie kopalni i elektrownii Turów warto wiedzieć o tym, że kombinat ten produkuje 1,5GW energii, co jest 4 wynikiem w kraju. Daje zatrudnienie pośrednie i bezpośrednie dla 70 tys. ludzi. Zamknięcie tej kopalni i elektrowni spowoduje załamanie polskiego bilansu energetycznego. Konieczny będzie zwiększony import elektryczności z krajów ościennych - w tym z Czech, które nas o Turów pozwały z powodów rzekomo ekologicznych.

 

Wypełnienie postanowienia TSUE o natychmiastowym zaprzestaniu działania kopalni oznacza, że może dojść do odcięcia dostaw prądu dla 4 mln osób. Politycy partii rządzącej od wczoraj atakują Unię Europejską , ale wcześniej sami zgadzali się na ekologiczne "zielone' absurdy w postaci tak zwanej "neutralności klimatycznej". Teraz gdy nadchodzą konsekwencje poddania się dyktatowi ekoterrorystów i klimatystów, wykazują oni zaskoczenie oczywistymi konsekwencjami ich własnych posunieć.

Jeśli zamkniemy kopalnię węgla brunatnego Turów, utrzymanie tam elektrownii będzie wymagało kupowanie go za granicą. Być może od Niemców, którzy właśnie otwierają nowe kopalnie i elektrownie węglowe. Zresztą w tej samej okolicy co polska kopalnia znajdują się aż cztery kopalnie odkrywkowe, które należą na dodatek do czeskiego miliardera Daniela Křetínsky'ego. Ich łączna moc produkcyjna jest sześć razy większa niż Turowa!

Trudno w obliczu tych faktów uwierzyć, że Czechom, skarżącym elektrownię Turów, rzeczywiście zależy tyko na środowisku. Zależy im przede wszystkim na własnym interesie czemu dali wyraz zaraz po ogłoszeniu wyroku TSUE, gdy zaproponowali, że dostarczą nam swój węgiel, tak jakby u nich takie wydobycie nie szkodziło środowisku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rumcajs

jechałem koło tej elektrowni

jechałem koło tej elektrowni Turek - widziałem taśmy długie jadący na nich węgiel nieustannie i jakoś dziwnym trafem nie czułem żadnych dymów ani smogów i innych smrodów z tym związanych czego nie mogę powiedzieć o domkach jednorodzinnych palących śmieciami plastykami w piecach jak tylko zacznie się ściemniać na dworze... (a zimą to aż ubrania cuchną palonymi śmieciami jak z psem się wychodzi!)

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika BG

SPRZEDAĆ TURÓW CZESKIEMU

SPRZEDAĆ TURÓW CZESKIEMU MILIARDEROWI, KTORY MA 4 EKO ELEKTROWNIE NA WĘGIEL BRUNATNY W NIEMCZECH , TUŻ PRZY GRANICY Z RP. OD RAZU BĘDZIE EKOLOGICZNIE I PROBLEM Z WODĄ ZNIKNIE !!! A CO DO POLAKÓW,  TO NASZA RA W UE JEST USTALONA, MAMY NI  NIE MIEĆ I WSZYSTKO KUPOWAĆ,  NA KREDYT OCZYWIŚCIE.  IMPERIALIZM ENERGETYCZNY NADCHODZ, BO PRZECIEŻ CZESI OD RAZU ZAPROPONOWALI SPRZEDAŻ NAM WĘGLA.  

Portret użytkownika Quark

Po pierwsze polski rząd NIE

Po pierwsze polski rząd NIE ZAMIERZA słuchać tych DURNIÓW ! Żadnej kopalni ani elektrowni w Polsce nie grozi zamknięcie - możemy spać spokojnie. A po drugie wystarczy jeszcze jedna "sroga" zima i niemcy znów będą skomleć o polski prąd - tak jak w zeszłym roku gdy ich "eko - elektrownie" nie zaspokajały popytu i rząd niemiec KUPOWAŁ Polski prąd ! 

A ja bym zrobił wtedy tak : O - takiego wała jak Polska cała ! .. i niech se korbą kręcą . Jak im dupy do krzesełek przymarzną to inaczej będą "szprechać" ! Twardym trzeba być a nie "miętkim" .

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Uważam, że decyzja TSUE jest

Uważam, że decyzja TSUE jest związana z programem "Zielonego Ładu" i dążeniem do uzależnienia Polski od importu energii elektrycznej z zagranicy, przy jednoczesnym przekazaniu zarządzania surowcami przez zagraniczne podmioty i zaprzestaniem ich wydobycia przez polskie firmy, co już się dzieje w zwiazku z zeszłoroczną nowelizacją Prawa Górniczego i Geologicznego, a także przepchniętą przez Sejm Umową o Zasobach Własnych UE (w czwartek będzie głosowana w Senacie). A Morawiecki trochę pomruczy, a i tak potulnie się dostosuje do tego haniebnego wyroku i stwierdzi, że nic się nie stało. Lech Kaczyński przehandlował Polskę podpisując Traktat Lizboński, a PiS kontynuuje jego działania. Być może Janusz Kowalski, odchodząc ze stanowiska wiceministra aktywów państwowych, przeczuwał co się może dziać.

Tymczasem dzisiaj doszło do pożaru elektrowni w Bełchatowie. Wydaje mi się, że jest to zamierzone działanie i ktoś mógł zlecić pożar:

https://www.rmf24.pl/goraca-linia/wasze-fakty/news-pozar-w-elektrowni-belchatow-zapalil-sie-tasmociag,nId,5248756#crp_state=1

Portret użytkownika ​euklides

Ja pi... no to pozwać Czechów

Ja pi... no to pozwać Czechów o te 4 elektrownie, o atomówki i ogólnie zrobić im wojnę legislacyjną pozywając o wszystko co popadnie. Kraj, który ma 40 milionów nie może sobie dać radę z 4 razy mniejszym sąsiadem, takich mamy "geniuszy" u koryta.

Portret użytkownika Moving Target

"KTO STOI ZA PRÓBĄ

"KTO STOI ZA PRÓBĄ PRYWATYZACJI PAŃSTWOWYCH LASÓW - USTALENIA" - (Wideo z 20-05-2021 + Linki w opisie pod filmem)

Podczas posiedzenia komisji środowiska miał być dziś (18-05-2021) omawiany w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o lasach, autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. 
Nieoczekiwanie jednak posłowie PiS wycofali go z porządku obrad...

Proponowane zmiany dopuszczały m.in. zamianę pod inwestycje dowolnych gruntów na tereny leśne o tej samej powierzchni. Projekt krytykują opozycja i ekolodzy...

https://www.youtube.com/watch?v=o7207VMmjwc

====

Portret użytkownika Kwazar

Właśnie płonie elektrownia

Właśnie płonie elektrownia Bełchatów.Ja nie powiem, pożary sabotażowe się zdarzają.A zamknąć mi tę kopalnie Turów !!! Bo wydarzy się jeszcze jakieś dywersyjne przez dywerstantów stworzone nieszczęście.

Portret użytkownika ARTUR

Każda elektrownia węgla

Każda elektrownia węgla brunatnego może pracować na mazucie i to nie tylko w trybie awaryjnym więc jest problem jedynie z kopalnią . Od zawsze pisałem że należało nie wstępować do Komuny Europejskiej a jeśli po sfałszowanych wyborach już tam jesteśmy to powinniśmy jak najszybciej opuścić to zgromadzenie niepełnosprawnych umysłowo . Lepiej z mądrym stracić jak z głupim zyskać .

Portret użytkownika Realista57

Unia każe - oj! - to trzeba

Unia każe - oj! - to trzeba słuchać. Ale mądrze i demokratycznie. Czyli najpierw niech Niemcy - jako lider i wzór "postępowej Europy"- niech zamkną wszystkie elektrownie węglowe - a potem spokojnie i racjonalnie to my po owocach tego eksperymentu ocenimy słuszność decyzji Pani Sędziny [która sobie wzorem Ludwika XIV rości pretensje "demokracja i prawo to ja"] - zdecydujemy suwerennie i zgodnie z Konstytucją [która Pani Sędzina łamie - hmmm? - gdzie gromkie protesty Wałęsy i demonstracje przeciw Pani Sędzinie innych "obrońców demokracji" z KOD? - transparentami i z koszulkami DEMOKRACJA?] - zdecydujemy przez demokratyczne i zgodnie z Konstytucją i zasadami praworządności i państwa prawa w ogólnokrajowym referendum - z mandatem prawnym i demokratycznym nieskończenie większym od uroszczeń Pani Sędziny. OK? A - proponuję, by Wałęsa i czołowi przywódcy KOD wygłosili orędzie do narodu w TVN przeciw łamaniu praworządności i Konstytucji RP przez Panią Sędzinę. Mogą też pokazać w TVN i oficjalnie wysłać jej koszulkę z napisem KONSTYTUCJA.

Strony

Skomentuj