Unia Europejska może zakazać papieru toaletowego

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Papier toaletowy jest jednym z najbardziej powszechnych produktów higienicznych, używanych na całym świecie. Niestety, zdaniem Unii Europejskiej, produkcja papieru toaletowego ma negatywny wpływ na środowisko naturalne, a konkretniej, na degradację lasów. Unijni decydenci zapowiadają walkę z popularną srajtaśmą.

 

Argumentacja zakazywaczy jest następująca. Produkcja papieru toaletowego wymaga ogromnych ilości drewna, a drzewa są wycinane w coraz większej ilości, aby zaspokoić zapotrzebowanie na ten produkt. Wycinka drzew przyczynia się do wylesiania, co oznacza, że wiele gatunków zwierząt i roślin traci swoje naturalne środowisko życia.

 

Według danych Unii Europejskiej, produkcja papieru toaletowego odpowiada za około 5% wycinki drzew w Europie, co zdaniem unijnych biurokratów jest bardzo dużą liczbą, biorąc pod uwagę, że papier toaletowy to tylko jeden z wielu produktów wykorzystujących drewno.

 

Aby zmniejszyć wpływ produkcji papieru toaletowego na środowisko naturalne, UE zachęca do stosowania alternatywnych rozwiązań, takich jak papier toaletowy z recyklingu lub alternatywnych materiałów, takich jak konopie czy bambus. Produkcja papieru toaletowego z recyklingu ma znacznie mniejszy wpływ na środowisko, ponieważ nie wymaga wycinki drzew, a produkcja papieru z alternatywnych materiałów jest bardziej ekologiczna i trwała.

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiktor Wektor

Zakazać trzeba ale produkcji

Zakazać trzeba ale produkcji papieru (srajtaśmy) barwionego, wybielanego, z nadrukiem i perfumowanego. Takie coś jak papier do podcierania musi być maksymalnie nieszkodliwe dla środowiska a przy tym zużywające minimalne ilości zasobów - w tym wody. Każda dodana do niego substancja wnika do wody i zmusza oczyszczalnie ścieków do zużywania większej ilości energii.
Oczywiście najlepiej by było gdyby zadziałała "niewidzialna ręka rynku", która sięgała by tylko po ten najprostszy i najbardziej ekologiczny papier szary.. co zmusiłoby producentów "wynalazków" do zaprzestania ich wytwarzania. Ale konsument głupi jest i nic go nie obchodzi poza tym by mieć się czym podetrzeć w "ekskluzywny sposób". Dlatego niestety ktoś "u góry" zaczyna brać się za ten problem po swojemu. A tu wszystko jest proste - wystarczy "głosować" dokonując odpowiednich wyborów i świat się sam zmieni na lepsze. I to dotyczy dosłownie każdej dziedziny życia. Bądź świadomym konsumentem - czytaj etykiety i wybieraj (rób,czyń, działaj itd.) to co jest najmniej szkodliwe. 

Portret użytkownika Stanlej

A ja myślałem że Unia a

A ja myślałem że Unia a własciwie jej chorzy członkowie mieli tylko pomysła na PROSTOWANIE BANANÓW a ONI dalej są chorzy umyslowo i kombinują za co mają wziąść kasiorkę>>choroba pod nazwą EKO dalej nabiera tępa

Portret użytkownika Chazarska logika

Największy prywatny

Największy prywatny akcjonariusz grupy Azoty, rosyjska spółka chemiczna Acron podała wyniki finansowe za ubiegły rok. Spółka zarobiła „na czysto” niespełna miliard dolarów.   Rozumiem ze te pieniadze sa na rzecz Ukrainy cha cha chazaria i ich teatr. 

Portret użytkownika Chazarska logika

Czy dalo.by sie zrobic portal

Czy dalo.by sie zrobic portal znz bez tych debili chazarkow gdzie bylaby normalna forma dyskusji i przekaz o zmianach na ziemi? Gdzie wyrzucono by ludzi z probleMEMAMI oraz wszelkiej masci ateistow plujacych na jedna religie ? Czy to jeszxze mozliwe ?

Strony

Skomentuj