Unia Europejska chce zastąpić Stany Zjednoczone w roli globalnego lidera

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kanclerz Niemiec Angela Merkel stwierdziła, że Europa nie może więcej polegać na Amerykanach w kwestii obronności. Jej wypowiedź potwierdza kierunek, jaki obierze sobie Unia Europejska. Niemcy i Francja to najwięksi zwolennicy Stanów Zjednoczonych Europy z własną europejską armią.

 

W czwartek, Angela Merkel ogłosiła, że nie można już liczyć na Stany Zjednoczone. Wypowiedziała te słowa między innymi w kontekście niedawnej decyzji Donalda Trumpa w sprawie zerwania umowy nuklearnej z Iranem. Merkel dodała, że to już najwyższy czas, aby Europa „wzięła swój los w swoje ręce”.

 

Zdecydowanie ostrzejszych i dość zaskakujących słów użył sam przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Jego zdaniem Unia Europejska powinna wręcz zastąpić Stany Zjednoczone w roli globalnego lidera. Oczywiście bez silnej gospodarki i zjednoczonej europejskiej armii nie będzie to możliwe.

Tymczasem Niemcy, które optują za kontynentalnymi siłami zbrojnymi, posiadają słabą, w większości rozbrojoną armię, która jest niezdolna do działań zbrojnych. Niedawno Spiegel Online powiadomił, że spośród 128 wielozadaniowych myśliwców Eurofighter wchodzących w skład Luftwaffe, tylko 4 faktycznie są gotowe do misji bojowych.

 

Zgrzyty między Stanami Zjednoczonymi a Europą widać już od dłuższego czasu i powoduje on, że Unia Europejska będzie się jeszcze bardziej "integrować". Najpierw powstanie europejska armia, która będzie stanowiła alternatywę dla NATO, a następnie Unia, która już nawet nie ukrywa swojego zamiłowania do komunizmu, przepoczwarzy się w twór przypominający Związek Radziecki. Będzie to oznaczało likwidację państw narodowych. Jaki los czeka Polskę?

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Rustler

1. Chiny Polsce broni jadowej

1. Chiny Polsce broni jadowej nie dadza dopoki Polska rzadzi niepolska ekipa POPiSu.

2. Od 1939 r. Polska nie rzadza Polacy.

3. Aby dojsc do wladzy, chocby koalicyjnie, narodowcy winni zawrzec tymczasowy pakt z diablem, np. komunistami.

4. Bron jest: czarnoprochowa. Dziala. W wojnie domowej w Stanach spowodowala 600 000 ofiar. Skuteczna.

5. Gdy Polsce w 1956 r. grozilo interwencyjne wtargniecie dywizji Armii Czerwonej, pod naciskiem dowodztwa WP zalogom duzych zakladow wydawano bron piechoty (FSO, PaFaWag). Kolo duzych miast zaczely powstawac okopy. Przygotowywano zapory przeciwczolgowe. O tym w Trybunie Ludu nie bylo nic. Dzisiaj w gadzinowkach o tym sie tez milczy.

6. Armia EU bedzie oparta na francuskiej jadrowej Force de Frappe i niemieckich dywizjach afrykansko-islamskich.

7 Juz jest natowskie porozumienie o swobodnym przemieszczaniu wojsk NATO przez granice panstw EU bez uprzedniej zgody wladz cywilnych. Aby temu zapobiec nalezy nie tylko obalic ustawe 1066 lecz takze wymowic te ugode natowska. PiS nie przepuszcza projektu ustawy obalajacej ustawe 1066. Jest on przetrzymywany i nie dopuszcza sie do glosowania nad nim. POPiS to zaprzysiegli niepolscy wrogowie narodu. Dwie rownolegle sciezki do jednej rzezni.

Portret użytkownika hyh

Nie do konca od 1939 r 

Nie do konca od 1939 r  Polski nie ma od czasow sanacji ...Trudno okreslic cos po wojnie bolszewickiej kiedy bydlaki dorwaly sie do wladzy. W Poznaniu i w Waerszawie probowali robic nadczlowieka ,kotry mial mordowac pod hipnoza albo jako zolnierz albo jako terminator... bez uczuc..

zgadzam sie z punktem 3 tylko NARODOWY KOMUNIZM lewacy maja duzy potencjal finansowy jak i ludzki  razem zrobic jedna Polske . Na wykluczenie i czystki przyjdzie czas pozniej a moze nawet sami przejda na Narodowy Komunizm przeciwnicy....Jest przepowiednia gdzie komunisci ich wychowankowie sami swoich wymorduja..

Co do czarnoprochowej to sa jakies zarty. ktos sieje zebysmy kupowali i ludzie to lykaja.

Przypominam nalezy sie zbroic NIELEGALNIE dla wladzy ale LEGALNIE dla narodu bo jak nas zaatakuja to nie mamy szans z nikim.. 

w przypadku wojny nikt nie patrzy na ZEZWOLENIE a tym bardziej od BYDLAKOW ktorzy je udzialaja czyli Policji , rzadu , wojska skorumpowanego pod obca flaga..

Czesc wojska przechodzi na strone ludu tylko jesli lud wywola powstanie ,jesli nie to wojsko walczy prawie zawsze z wrogiem jakim mu narzuci rzad... Jesli sie myle to prosze o podanie przykladu kiedy jak bylo powstanie to wojsko walczylo przeciw swoim rodzinom.

Nalezy poznawac kolegow z krajow Polonii gdzie moga kupowac bron legalnie i szmuglowac ja do Polski do Rodakow. Tak jak to robia Ukraincy... Rosjanie tez sprzedaja duze ilosci broni na czarnym rynku. Nigeria czy inne kraje afrykanskie maja jej duzo...

Polacy czekaja na wlasna zaglade.

nalezy zalozyc partie o charakterze NK i przejac wladze nie klocac sie... Narod podzielony podczas 2 w.s przegral bo mielismy dwoch wrogow zamiast jednego... A potem to juz totalnie poszedl w rozsypke i nie walczyl NSZ zdradzilo w powstaniu warszawskim narod .. i po wojnie po raz drugi...

 

 

Portret użytkownika 3plabc

No cóż, trzeba też się

No cóż, trzeba też się konsolidować z braćmi słowianami i stworzyć własną wersje UE i NATO. Unia drugiej prętkości? Jak już za bardzo będą ingerować w naszą suwerenność to zrobić exit, będzie śmiech jeśli strefa Euro upadnie, a my wyjdziemy z tego lepiej niż zachód.

Portret użytkownika NoMail

Odpowiadając na tytuł tematu,

Odpowiadając na tytuł tematu, liderem? czego? o.0
nie czytałem samej wypowiedzi pod Tytułem ale IMO
Chyba są ślepi że UE zaraz nie bedzie albo będzie ale Z.S.E.I.A.in.E.?
Liderem hahahahah... UE to ci dopiero..
EU (imo DEEU) doprowadziło na skraj bankrutctwa narodowego kraje członkowskie
i cały świat do wojny religijnej, przez bezmyślność i totalny brak myślenia przyszłosci krajów.
Beznarodowi ludzie nie myślą o przyszłości.
Przecież oni nawet nie mogą sobie dać rady z tym co sie dzieje I robią co chcą z kim chcą gdzie chcą w ilu chcą.. w UE a co dopiero.. xD trudno opisać ..

przecież nawet "obywatelom" nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa to co dopiero Armia UE zrobi? wystawi dłoń a potem następną, a jak to nie pomoże powie stop i napisze na ulicy kredą.. to taka Armia? Noo to braavo bravvo ..
gdyby to odemnie zależało to: przypomniał bym jak to IMLascy wiecznie mówią mową nienawiści o spojrzeniu choćby jednego innowiercy - jak to jest że rasizm" to tylko biali są rasitami?
czy może to juz moja fobia źle mój mózg widzi, a no tak nie jestem karmiony GMO'Bio półsrodkami otępiającymi.

miałem napisać krótko... xD

Strony

Skomentuj