Unia Europejska chce wprowadzić jeden typ ładowarki dla wszystkich smartfonów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Współczesne smartfony i inne powszechnie stosowane urządzenia wymagają korzystania z różnych ładowarek. Unia Europejska chce z tym skończyć i zapowiada wprowadzenie jednego standardu dla wszystkich smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, słuchawek, przenośnych głośników i konsoli do gier wideo.

 

W ciągu ostatnich 10 lat liczba ładowarek do telefonów komórkowych zmniejszyła się z 30 do zaledwie 3. To znaczny postęp, ale nie udało się zrealizować celu, jakim jest wprowadzenie jednej ładowarki dla wszystkich wymienionych wyżej urządzeń elektronicznych. Dostępne na rynku smartfony posiadają porty USB micro-B oraz USB-C - jest to najnowszy standard, który w ostatnich latach staje się coraz popularniejszy. Do tego smartfony Apple stosują standard Lightning.

Unia Europejska chce wymusić na producentach zmianę, a jedynym portem miałby być najnowszy USB-C. Pozwoliłoby to ładować wszystkie powszechnie stosowane urządzenia jedną, tą samą ładowarką, niezależnie od marki. Taka zmiana oznaczałaby przede wszystkim większą wygodę konsumentów i ograniczenie ilości elektroodpadów w środowisku.

 

Wniosek w tej sprawie musi najpierw zostać przyjęty przez Parlament Europejski i Radę Europejską. Następnie branża będzie miała czas na dostosowanie się do zmian. Okres przejściowy ma trwać 2 lata. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nasze smartfony, tablety, aparaty fotograficzne, słuchawki i inne tego typu urządzenia będziemy mogli naładować jedną ładowarką w ciągu 4 lat.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Brawo Unia

No to świetnie, już zaczynam

No to świetnie, już zaczynam wieżyć w dobrą unię, wbrew opiniom foliarzy ta unia nie jest taka zła no bo skoro tak zadba o ludzi aby mieli jedną ładowarkę. Jeszcze powinni ustanowić prawo żeby tylko jedna ładowarka przypadała na wioskę lub blok mieszkalny, a nie tak jak teraz że każdy ma w domu po kilkanaśnie ładowarek, to jest nie ekologiczne. Codziennie rano podawało by się ładowarkę przez płot do następnego sąsiada a potem spowrotem. Widać że jednak ci spece unijni nie na darmo mają głowę na karku. Polacy sami nic by nie wymyślili ani nic nowego nie zbudowali gdyby nie pomogła im unia. Także podziękować panom politykom że załatwili nam bidokom polakom wejściówkę do tego nowoczesnego europejskiego dobrobytu.

Portret użytkownika Set

Unia Europejska

Unia Europejska

miejsce, gdzie ślimak jest rybą, gdzie odkurzacz nie wciąga kurzu, gdzie żarówka nie daje światła, gdzie z kominów nie leci dym, gdzie mężczyzna nie ma testosteronu a kobieta nie potrafi gotować.

Portret użytkownika Quark

Jak oni chcą zmniejszyć ilość

Jak oni chcą zmniejszyć ilość "elektrośmieci" skoro tych ładowarek było jest i będzie tyle samo co smartfonów ? A każdy klient w sklepie kupując swojego bezguzikowego "przyjaciela" dostaje w komplecie zasilacz do niego pasujący , więc ... nie ma znaczenia ile rodzajów wtyczek jest na rynku . Czyli całe to zamieszanie jest TYLKO objawem kolejnej urzędniczej nikomu nie potrzebnej regulacji wprowadzającej więcej zamieszania niż pożytku . 

Ja mam lepszy postulat ! Skoro każdy kraj członkowski UE ma swój rząd i parlament to ich ogólnoeuropejski odpowiednik w Brukseli nie jest nikomu potrzebny ! Zatem proponuję jego rozwiązanie uwalniając nas podatników od kosztów jego utrzymania .

Portret użytkownika Namaste

Apple niektóre modele

Apple niektóre modele sprzedaje bez ładowarki. Coś tam słyszałem, że Samsung i Xiaomi  też już mają takie plany. Generalnie jak masz pasująca ładowarkę, to kolejna nie jest potrzebna i faktycznie jeden  standard byłby dobrym rozwiązaniem.  

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Strony

Skomentuj