Unia Europejska chce wprowadzić dodatkowy podatek na mięso, aby stało się bardzo drogie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Politycy unijni, opętani nową religią klimatyczną, nie ustają w próbach "wyrwania z posad bryły świata". Ich najnowszy pomysł to ratowanie planety przez dodatkowe opodatkowanie mięsa, tak aby było znacznie droższe niż obecnie i mniej dostępne. Według założeń to miałoby zmniejszyć jego spożycie a tym samym ograniczyć produkcję znienawidzonego przez tych ludzi dwutlenku węgla. To co wydawało się tylko mrzonkami vege-lewaków, zaczyna się ziszczać. W Parlamencie Europejskim właśnie rozpoczyna się dyskusja na temat takiego dodatkowego opodatkowania, które jest wprowadzane oczywiście dla naszego dobra. 

 

 

Jak wiadomo, Unia Europejska, odpowiadająca za około 11 proc. światowych antropogenicznych emisji dwutlenku węgla, postanowiła ratować klimat popełniając gospodarcze samobójstwo zwane "Nowym Zielonym Ładem". Strategia ta zakłada zniszczenie energetyki węglowej i radykalne obniżenie emisji gazów cieplarnianych, co ma pozwolić na osiągnięcie utopijnego celu - tzw. Neutralności Klimatycznej. Na drodze do tego stanęły nasze portfele. 

 

Jeden z forsowanych ostatnio przez lewicowych polityków pomysłów, zakłada dodatkowe opodatkowanie mięsa, tak aby stało się ono mniej dostępne i bardzo drogie. Oczywiście formalnie ma to się stać dla naszego dobra. Już 5 lutego, w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata na temat przyszłości branży mięsnej i cen mięsa w Europie. 

Prawie na pewno zostanie zaproponowana dodatkowa opłata, czyli po prostu podatek mięsny. Pieniądze mają rzekomo zrekompensować emisję CO2 podczas produkcji mięsa. według propozycji, które została poddana dyskusji po wprowadzeniu nowego podatku cena wołowiny i cielęciny poszłabym w górę około 2 zł za 100 g, dla wieprzowiny o 1,5 zł, a 73 gr za 100 g drobiu. Podatek w tej formie miałby funkcjonować do 2030 roku. 

 

Różne kwoty wynikają z tego, że zwolennicy ograniczenia spożycia mięsa wyliczyli sobie ile gazów cieplarnianych trzeba wyemitować aby je wytworzyć. Zdaniem pomysłodawców nowego podatku, zmniejszy on znacząco spożycie miesa. Oznacza to oczywiste straty dla hodowców, którzy z pewnością będą się starali przetrwać dodatkowo podnosząc ceny. Może to też doprowadzić do sytuacji, w której mięso stanie się towarem luksusowym.

 

Lewicowi politycy z UE nie ukrywają już nawet, że będą do tego dążyć tylko mają zamiar narzucić wszystkim modyfikację swojej diety. Wyliczono, że nowe podatki mięsne podwyższoną cenę wołowiny nawet o 67%, wieprzowiny o 57%, a drobiu o 30%, co daje rzekomo spadek emisji dwutlenku węgla na poziomie 120 mln ton rocznie. Unijni politycy cynicznie tłumaczą, że ograniczenie spożywania mięsa wpłynie pozytywnie na zdrowie obywateli UE, bo ich zdaniem jemy za mało warzyw. Oczywiście ta troska ma realny wymiar finansowy, bo wpływy z tego nowego planowanego podatku szacowane są na 32,2 mld euro rocznie. 

 

Unia Europejska przeszła w ostatnich latach wielką ewolucję i ze wspólnoty narodowej przepoczwarzyła się w superpaństwo o totalitarnych zapędach. Już nie chodzi tylko o wspólny rynek czy swobodę osiedlania się. Teraz UE to narzędzie przymusowej implementacji najbardziej szalonych i niebezpiecznych ideologii i niestety wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek tych szaleństw, a Unia będzie wkróce decydowała o każdej dziedzinie naszego życia.

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Trup

jeśli chodzi o mięso to i tak

jeśli chodzi o mięso to i tak nie ma już żadnego wyboru jeśli nie masz takowego od jakiś miejscowych rolników - patrz film u pana Adolfa Kudlińskiego na yt i słuchaj Marcina Bustowskiego - to mięo co teraz jest nie nadaje się nawet żeby karmić tym  zwierzęta. Mój pies jak je parówki i to jakieś droższe zawsze musiał odchorować trochę - nie wiedziałem co jest a to właśnie było od parówek...

Wiem co jem ale czy wiem co kupuję?

https://www.youtube.com/watch?v=-a2OmU2ANjw&t=4s

Covid fake i gówno prawda - uwaga nie szczepić się i nie robić żadnych wymazów zwłaszcza przez nos. https://www.youtube.com/watch?v=5Tt-ObO94QQ&t=1s

Portret użytkownika Muuu

Idioci ekologiczni nie

Idioci ekologiczni nie potrafią przyswoić sobie, że CO2 jest dobre i potrzebne i jest EFEKTEM a nie SKUTKIEM globalnego ocieplenia, które oczywiście nie jest spowodowane przez człowieka. Co i tak nie zmienia faktu, że mięso produkowane obecnie masowo w warunkach wołąjących i pomstę do nieba jest dla nas szkodliwe i powinniśmy je ograniczać jak się tylko da - i nie, nie ma czegoś takiego jak niedobór B12.

Portret użytkownika Pegaz

Czemu ma się rozpierdolić?

Czemu ma się rozpierdolić? Nie radzisz sobie z życiem? Więc jedz na wschód i zobacz jak zyją ludzie,twoje problemy sa niczym w porownianiu z ich problemami.Znam sporo Rosjan którym udało sie zwiać z ich raju i dziekuja Bogu za to,a wy wciaż narzekacie/.Zyd,amerykanin,niemiec,cały świat zły,markety,dolar upadlina do bani.....tylko narzekacie.A ja wam mówie ze ostatnie 10 lat to był najlepszy czas dla Rzeczpospolitej POlski,jeśli coś nie pasuje to kieruj sie na Moskwe i nie narzekaj,.

Portret użytkownika ARTUR

Brak mięsa dla drapieżnego

Brak mięsa dla drapieżnego ssaka jakim jest człowiek prowadzi do tragedii , wystarczy posłuchać o czym rozmawiają jarosze , weganie i wegetarianie . Brak tłuszczu zwierzęcego prowadzi do odmóżdżenia gdyż mózg jest bryłą cholesterolu czyli tłuszczu , brak nośnika w postaci tłuszczu zwierzęcego nie pozwala na przyswajanie wszystkich składników z jedzenia itd. . Pozwoli to jednak na zrobienie z ludzi ogłupiałych niewolników tak jak w dawnych czasach gdy jedynie panowie mieli nieograniczony dostęp do mięsa .

Portret użytkownika r.abin

Uwierzę w szczerość intencji,

Uwierzę w szczerość intencji, jeśli wpływy (z podatku) - pójdą na uprawę zdrowych roślin (bez gmo, pesty i herbicydów). Jak dotąd, roślinne towary - drożeją równo, a może bardziej. Sądzę, że będzie to c.d. - handlu powietrzem.

Strony

Skomentuj