Unia Europejska chce pozbawić państwa członkowskie suwerenności

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Budowa państwa o nazwie Stany Zjednoczone Europy przyspiesza. Najpierw stworzono problem w postaci kryzysu migracyjnego a teraz próbuje się go rozwiązać, tworząc Europejski Korpus Straży Granicznej. Powstanie takiej formacji oznacza, że państwa członkowskie będą musiały zrezygnować z suwerenności.

 

Unia Europejska kazała przyjmować uchodźców a teraz widząc ile sprawiają oni problemu, proponuje stworzyć europejską armię która zajmie się ochroną granic UE i będzie pilnować porządku. Realizacji tego projektu domagają się głównie Francja i Niemcy. Komisja Europejska ma przedstawić propozycję 15 grudnia, czyli za kilka dni.

 

Projekt Europejskiego Korpusu Straży Granicznej jest dość niebezpieczny dla poszczególnych państw. Oznacza on, że kraje członkowskie będą musiały zrezygnować z suwerenności, gdyż UE będzie mogła wysłać swoje wojska do dowolnego kraju gdy uzna że rząd nie potrafi dobrze przypilnować uchodźców. Taka interwencja będzie możliwa nawet jeśli władze nie wyrażą na to zgody. 

 

Dotyczy to także Polski, która jeszcze za rządów Platformy Obywatelskiej przyjęła tajemniczą ustawę 1066. Niestety nawet jeśli zostanie unieważniona przez PiS, europejska armia i tak będzie mogła wkroczyć do naszego kraju.
"Rządowy projekt ustawy o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:
 
Projekt dotyczy umożliwienia funkcjonariuszom lub pracownikom państw członkowskich UE i innych państw stosujących dorobek Schengen oraz państw trzecich udziału we wspólnych operacjach na terytorium RP (ochrona porządku i bezpieczeństwa publicznego, zapobieganie przestępczości, w trakcie zgromadzeń, imprez masowych, klęsk żywiołowych, katastrof)"

Jeśli propozycja ta zostanie przyjęta, Unia Europejska będzie mogła powołać około 2 tysięcy funkcjonariuszy i wysłać ich, wraz z niezbędnym sprzętem, do danego państwa członkowskiego. Już dziś można się spodziewać, że nie wszystkie kraje zgodzą się oddać władzę UE. Jedyną formą sprzeciwu wydaje się wystąpienie z tej "organizacji".

 

 

Źródło: http://www.wsj.com/articles/european-union-eyes-plan-to-beef-up-border-agency-1449763629

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Jeżeli PIS utrzyma

Jeżeli PIS utrzyma antyrosyjską polityke, trzeba rewolucji i odsunąć judeopolnusów od władzy. Judeogemanów (PO) powiesić na latarniach, powołać Narodowe Siły Zbrojne i zawrzeć sojusz z Rosją.
Pytam: Gdzie są polscy nacjonaliści? Obudźcie się Ojczyzna wzywa...

Portret użytkownika Zenek :)

"uwaga !!! dziś rozmawiałem z

"uwaga !!! dziś rozmawiałem z Polakiem służącym w NIEMIECKIEJ ARMII

2 godziny temu , facet poinformował mnie że – NIE JEDŹ NA ŚWITA DO POLSKI , POD ŻADNYM POZOREM !!!!

BO WYDARZY SIĘ COŚ TAKIEGO ŻE NIE BĘDZIESZ MÓGŁ WRÓCI , GRANICA ZAMKNIĘTA Z POWODU POWAŻNYCH ROZRUCHÓW WYWOŁANYCH PRZEZ …….. UWAGA !!! POLSKICH NAZISTÓW !!!

CZYLI CO ? NIE MAM POJĘCIA – Z IMIGRANTAMI ???/

A MOŻE BRATNIA INTERWENCJA UNIJNA NA ZAPROSZENIE PLATFORMY OBYWATELSKIEJ ??

PRZYPOMINAM ŻE PLAN WPROWADZENIA STANU WYJĄTKOWEGO NA ZAJUTRZ PRZEGRANEJ KOMOROWSKIEGO BYŁ GOTOWY , NA OSTATNI GUZIK DOPIĘTY ……….. DLA CZEGO WTEDY TEGO NIE URUCHOMIONO NIEWIADOMO

PS. WAŻNE WYRAŹNIE SUGEROWAŁ NADCHODZĄCY WEEKEND (tj 12-13 grudnia) JAKO SKRAJNIE NIE WŁAŚCIWY NA PODRÓŻ DO POLSKI !!

BĘDĘ BADAŁ TEMAT DZISIAJ CAŁY DZIEŃ Z RÓŻNYCH ŹRÓDEŁ"

(https://miziaforum.wordpress.com/2015/12/11/koniec-g-w-w-polsce-szechter-przechodzi-na-finansowanie-niemieckich-sl-specjalnych-zupelnie-jawnie-i-bez-w...)

W innym podobnym w tonie newsie jakaś pani ostrzegała przez ŻYDOWSKIM TERRORYZMEM W METRZE WARSZAWSKIM.... TEŻ W WEEKEND 12-13 grudnia więc pejsate nazi jak widać będzie próbować robić "charlie hebdo" i w Polsce... Wiadomym przecież iż za każdy akt terroru żydowskiego w Polsce ich gebelsowe szczekaczki i tak oskarżą Putina czy Łukaszenkę....

Portret użytkownika Taki

Ze wszystkimi Mozemy sie

Ze wszystkimi Mozemy sie dogadywac Najwazniejsze NIE DAC SIE WCIAGNOC. W. ZADNA ZAWIERUCHE. Pilnowac tylko Granic POLSKI.

Putin jest zajety ,Niemcy tez , zachod ma problem z Ruskimi ze im wode maci ,tylko Chiny. Cicho siedza i sie zbroja na Potege.
Jak pisze Nosterdamus. Zolta Rasa zaleje Syberie???
Jezeli Putin nie bedzie uwazal to moze byc DLA Niebezpieczne?!?!
Tylko Bog wie Co siedzi w Glowach. Ludzkich i zydostwa ?

Portret użytkownika pmpoznan

Z deszczu (ZSSR, komunizm)

Z deszczu (ZSSR, komunizm) pod rynne (UE) tyle w temacie... to wygląda tak jak by Polska wcale nie była niepodległym i wolnym krajem, po kiego grzyba była nam ta unia ojropejska?? bo dotacje sracje i inne duperele za które i tak nasz kraj musi płacić? Za chwilę znów Polska zniknie z mapy europy bo na to pozwolimy? Gdzie ta wolność skoro UE nam każe robić tak i tak bo tak jest zapisane w jakiś tam normach europejskich sralalala... jak nasz kraj jest niepodległy, skoro musimy robić tak jak UE nam zagra z góry? Śmierdzi to jak za komuny i rządów ruskich, a powiedzcie że tak nie jest? Dobrze że tej gównianej waluty jeszcze nie wprowadziliśmy bo jeszcze by to nas zupełnie pogrążyło w podległości UE. Ale polski rząd też nie jest idealny, każdy się trzyma tego koryta jak tylko może a od kąd jesteśmy w UE to dodatkowe koryto się pojawiło... i co? Co wybory to co raz to lepsze obiecanki z lewa i prawa, nie spełnimy wszystkiego bo banda musi jakoś żyć. Oni zarabiają krocie gdy szary polak zarabia 1400 zł lub mniej i ledwo starcza do pierwszego albo i nie. Na zakończenie tych wypocin... eee pierdzielić i tak z tego powstania nie będzie, bo żadne się nie udało... no może Wielkoplskie.
 

Strony

Skomentuj