UNESCO ostrzega przed globalnym niedoborem wody do 2030 roku

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Niedobór wody może stać się problemem globalnym już w 2030 roku. W jego wyniku, dojdzie do zniknięcia 40% zasobów wody pitnej. Wskazuje na to coroczny raport UNESCO z okazji Światowego Dnia Wody, który jasno wskazuje, że winę za taki stan rzeczy, ponosi cała ludzka cywilizacja.


Zdaniem ekspertów świat nie podejmuje żadnych wysiłków, aby chronić zasoby wodne Ziemi. Autor raportu przypomina, że nawet ​​dziś ponad dwa miliardy ludzi nie ma bezpośredniego dostępu do wody. W dobie pandemii, gdy higiena jest tak ważna dla zachowania zdrowia, skala problemu jest łatwo dostrzegalna.


W raporcie zaznaczono, że konieczne jest ponowne rozważenie kwestii prawidłowej oceny kosztów zasobów wodnych, opartej nie tylko na jej cenie rynkowej, ale także na korzyściach, jakie może przynieść jej dystrybucja. Autorzy raportu podkreślają, że w chwili obecnej, nie ma modelu, który pozwalałby na taką ocenę. Konieczne jest jednak wypracowanie zintegrowanego podejścia, które pozwoliłoby na rozważenie różnych aspektów użytkowania zasobów wodnych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Szatanista

Choć Jego wy śmiertelnicy nie

Choć Jego wy śmiertelnicy nie widzicie, oto On jednak wyciąga swą rękę do was ludzie:

"II Ezdrasza 16:(67) Oto Bóg jest sędzią, bój się go. Zaprzestań swych grzechów i zapomnij o swych nieprawościach, nigdy ich ponownie nie popełniaj; a Bóg będzie cię prowadził naprzód i ochroni cię od wszelkich ucisków."

Portret użytkownika Mojeimię44

Przeczytajcie i będziecie

Przeczytajcie i będziecie wiedzieć dlaczego brakuje wody. 

https://dobrapogoda24.pl/artykul/handel-woda-gielda-wall-street-zasoby-wody-pitnej-sprzedawane

Widzicie wszystko rozchodzi się o kasę w myśl zasady wszystko na sprzedaż. Jeżeli woda jest towarem to najlepsza jej cena jest wtedy kiedy jej brakuje. Cały mechanizm. I chociaż lać się będzie wam strumieniami za oknem to ciągle będą mówić, że jej brakuje. Najgorzej na tym wyjdą kraje 3 świata. Zapewne każda studnia, wodopój zostanie opodatkowany tak, że biedne ludy afrykańskie będą umierać z pragnienia a studni nie wywiercą bo ich nie będzie stać. U nas to można płachtę rozlożyć i deszczówki nałapać, ewentualnie znaleźć czysty strumyk lub czyste jezioro a w afryce będzie koszmar. 

Ps. Ostatnio zauważyłem, że jest wielu ludzi którzy się zmieniają. Np. piosenkarka Pink. Nie twierdzę, że to stała przemiana ale probuje i brawo jej za to. Zorganizowała zbiórkę dla UNICEF.

https://youtu.be/C2_-8HNSdRE

i nagrała piosenkę przy drzewie życia z ważnym przesłaniem. Trzymam za nią kciuki by wytrwała jak za każdego kto ma chęci zmieniać świat na lepsze. 

https://youtu.be/vGZhMIXH62M

Portret użytkownika MonikaByk

No wspaniały komentarz, tylko

No wspaniały komentarz, tylko bil gajc mowi że pomaga ludziom, on nie może kłamać bo ma dużo kasiory, i "zrobił" doskonały windols. Chyba trzeba być chorym psychicznie aby pomyśleć że tak wielki człowiek byłby w stanie zrobić coś złego ludźkości. 

Portret użytkownika baca

matiz wiemy że według

matiz wiemy że według żydowskich ekspertów z who, unesco i innych oenzetów żydom brakuje wszystkiego, wody, surowców, ropy, ba nawet jak byli sami w łaźni to brakowało im powietrza...

ale nie wiemy kto konkretnie świętuje światowy dzień wody?

no kto?

i na jakiej planecie bo na ziemi jest 3/4 wody?

której jeszcze nawet litra nie "zużyto" bo to planeta z obiegiem samofiltrującym i szczelnie zamkniętym?

na której co roku kolejne miliardy ton wody przybywa z komet i innych meteorytów spadających na ziemię?

 

 

Strony

Skomentuj