Umowa o wolnym handlu z USA przeniesie za ocean jurysdykcję sądów gospodarczych?

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Obecnie trwają ostatnie prace nad traktatem o wolnym handlu jaki ma zostać podpisany między Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi Ameryki. Cały czas trwają ostatnie ustalenia przed planowaną ratyfikacją. Wątpliwości co do zapisów mają Węgry reprezentowane przez Victora Orbana. Przywódca zwraca uwagę, że umowa przenosi jurysdykcję sądów do USA, co powoduje, że pozycja przedsiębiorców z Europy może być znacznie upośledzona.

 

Węgierski premier oświadczył, że w obecnej formie jego kraj nie poprze podpisania żadnej umowy handlowej między UE a USA. Polityk uznał, że osłabienie jurysdykcji węgierskich sądów w sprawach gospodarczych jest niedopuszczalne.

Nie mogę poprzeć żadnej umowy o wolnym handlu, która usuwa jurysdykcję w sporach handlowych z węgierskiego systemu sądowniczego i przenosi ją w odległe, nieznane nam miejsce, gdzie nie mamy w ogóle żadnych szans lub przynajmniej nie widzimy możliwości na sprawiedliwe wyroki - powiedział Victor Orban w radiowym wywiadzie

Węgierski premier od dłuższego już czasu nie podąża ślepo za tym co nakażą masoni z Brukseli tylko prowadzi realną politykę w której kieruje się interesem narodowym Węgier. Victor Orban nie podąża drogą ślepej rusofobii tylko stara się zabezpieczyć jakoś pozycję swojego kraju i mieszkających w nim ludzi.

 

Robi to na przykład stawiając odpór banksterom i prowadząc rozsądną politykę energetyczną. Jest on też uważany za najbardziej prorosyjskiego przywódcę kraju wchodzącego w skład Unii Europejskiej. Spotyka się przez to z częstym ostracyzmem.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Krystian

 Kto by nie zostal u nas

 Kto by nie zostal u nas prezydentem bedziee zmuszony do podejmowania decyzji wbrew sobie taka prawda. bedzie pod wplywem zasyfialego systemu i kupionych ludzi ktorzy zrobi wszystko co im od gornie sie kazee, wiec nawet jezeli na stanowisko prezydenta trafi bardzo odpowiednia osoba to i tak nic to nie zmieni w naszym kraju chyba ze bedzie to naprawde ponad ziemsko inteligentna osoba. potrzebna jest rewolucja.. zaczac produkowac nowa Walute DUKATY byc niezaleznym panstwem i zagranicznym firma tak utrudnic biznes by to polacy przejeli fabryki i firmy. reweolucja to nie tylko niszczenie mozna wszystko odzyskac sposobem.

Portret użytkownika 3plabc

Osobiście uważam, że to

Osobiście uważam, że to milowy krok do wprowadzenia NWO i konsolidaji Europy Zachodniej z Ameryką Pn. Co więcej nikt nie zważa na fakt, że amerykańskie firmy mogą zechcieć zacząć zalewać Europe swoimi towarami podbudowując swoją gospodarke i kolonizując rynek Europejski. Koszta produkcji w Meksyku ( na mocy NAFTA tam produkują firmy i korporacje z USA) są nadal dużo mniejsze niż w Europie zachodniej, a to stanowi dużą konkuręcje dla Polskiej gospodarki, do tego kwestia prawa patentowego, jurysdykcji sądowej, w dłuższym czasie obrotu GMO etc. Nic dobrego z tego nie będzie na dłuższą mete.

Tym My Słowianie różnimy sie od was chazarów, że potrafimy pomagać innym nie oczekując niczego w zamian!

Skomentuj