Umowa handlowa UE z USA to nowe ACTA? Trwają masowe protesty

Kategorie: 

Źródło: rfd.crizit.com

Setki tysięcy ludzi na całym świecie wzięło udział w ponad 500 protestach przeciwko umowie handlowej Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi. Jej przeciwnicy uważają, że wdrożenie zawartych tam regulacji jest w interesie korporacji transnarodowych oraz w celu ułatwienia dostępu amerykańskich towarów i firm do rynków europejskich.

 

Nasi władcy wyciągnęli wnioski z nieudanego wdrożenia postanowień ACTA i treść umowy TTIP (Transatlantic Trade and Investment Partnership) jest tajna. Mimo to do organizacji pozarządowych docierają sygnały, że celem nowego prawa będzie uprzywilejowana pozycja korporacji, na przykład poprzez konieczność rozstrzygania ewentualnych sporów handlowych przed amerykańskimi sądami. Istnieją też obawy, że USA zaleje Europę swoją żywnością GMO, która nie jest tam nawet w żaden sposób znakowana.

 

Do działań przeciwko umowie o wolnym handlu między USA i UE dołączyło ostatnio wiele ruchów społecznych, w tym organizacji ekologicznych i związków zawodowych. Największa demonstracja przeciwko TTIP odbyła się w Madrycie, gdzie według organizatorów, wzięło w niej udział około 50 tysięcy ludzi. Aktywiści wznosili okrzyki takie jak "Nie jesteśmy towarem - jesteśmy ludźmi!", "Nie będziemy płacić za to porozumienie", "Zatrzymajcie TTIP, bez względu na koszty", "To porozumienie to zamach" czy też po prostu "Nie dla pszenicy GMO".

Źródło: twitter

Protesty trwają również w Niemczech, Francji i wielu innych krajach, ale telewizje dezinformacyjne zapomniały o tym donieść. Licznie gromadzącym się manifestantom nie podobają się między innymi pomysły odnośnie obniżenia wymagań dla standardów żywnościowych i ochrony środowiska w przedsiębiorstwach.

Źródło: twitter

Tysiące demonstrantów nie zgadzają się na to, że istnieje ryzyko, iż TTIP w znacznym stopniu ograniczy nasze i tak już szczątkowe prawa obywatelskie otwierając furtkę do nadużyć ze strony korporacji amerykańskich, które zyskają prawo do rozstrzygania sporów prawnych z innymi podmiotami lub obywatelami i to na własnych zasadach, w obrębie jurysdykcji sądów za Atlantykiem.

 

Ponadto przeciwnicy umowy krytykowali to, że nie jest ona dyskutowana publicznie tylko proceduje się ją w sposób tajny, w zaciszu gabinetów biurokratów z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. Można podejrzewać, że tajność ustaleń ma jakiś cel, na przykład ukrycie przed opinią publiczną potencjalnie dla niej niebezpiecznych zapisów.

 

Chyba tylko nieliczni konsumenci telewizyjnej propagandy sukcesu, wierzą w to, że umowa TTIP będzie czymś pozytywnym, co w znaczący sposób poprawi konkurencyjność UE i USA. Wszystko wskazuje na to, że będzie ona wykorzystywana do pacyfikowania konkurencji dla transnarodowych korporacji. Z kolei poprzez otwarcie rynku unijnego na żywność GMO, umowa TTIP ma szanse stać się ważnym aktem prawnym mającym stymulować depopulację poprzez zwiększenie ilości przypadków chorób onkologicznych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika marko

MatkaPolka said 2015-05-02

MatkaPolka said

2015-05-02 (sobota) at 17:18:18
Warte przypomnienia, – na czym polega agresja na Polską – ta NIEWIDZIALNA WOJNA
Niemiec pierw ukradł nie swoje, a teraz dalej okrada i zniewala.
Wyższość „kultury niemieckiej” polega na lepszym okradaniu i zabijaniu i przekupywaniu – tak przez wieki całe nic specjalnie się nie zmieniło. Można to uzasadnić tysiącami przykładów
Prusak zawsze do tego wykorzystywał Żyda
ZACHODNIE BANKI WYWOŻĄ Z POLSKI MILIARDY
https://marucha.wordpress.com/2011/01/21/zachodnie-banki-wywoza-z-polski-miliardy
Oni wszyscy już byli i nadal są.
Wyrzućmy ich na śmietnik historii. Dla Polski nic dobrego nie zrobili. Ponad 8400 polskich strategicznych zakładów zniszczyli. Obcym służyli. Polskę zdradzili. Oni przehandlowali nam Polskę: staliśmy się ofiarą spisku.
Rząd Mazowieckiego UW od 12.09.1989. Rządził 16 m-cy, przygotował zbrodniczą ustawę o tzw. restrukturyzacji i prywatyzacji, która od 21 lat zabija naród i gospodarkę Polską.
Rząd Bieleckiego KLD od 12.01.1991. Rrządził 11 m-cy i 11 dni. Sprzedał obcym 1208 zakładów.
Rząd Olszewskiego ROP od 23.12.1991. Rządził 6 m-cy i 18 dni. Sprzedał 1 zakład. Zatrzymał prywatyzację. Został odwołany.
Rząd SuchockiejUD od 11.07.1993. Rządził 15 m-cy i 14 dni. Sprzedał obcym 21 strategicznych zakładów.
Rząd Pawlaka PSL od 26.10.1993. Rządził 16 m-cy i 12 dni. Sprzedał obcym 2269strategicznych zakładów.
Rząd Oleksego SLD od 7.03.1995. Rządził 14 miesięcy. Sprzedał 598 strategicznych zakładów.
Rząd Cimoszewicza SLD 7.02.1996. Rrządził 20 m-cy i 18 dni. Sprzedał 992 strategicznych zakładów.
Rząd Buzka AWS od 31.10.1997. Rządził 47 m-cy i 19 dni. Sprzedał 1311 strategicznych zakładów.
Rząd Milera SLD od 19.10.2001. Rządził 30 m-cy i 15 dni. Sprzedał 548 strategicznych zakładów.
Rząd Belki SLD od 2.04.2004. Rządził 17 m-cy i 29 dni. Sprzedał obcym 477 strategicznych zakładów.
Rzad Marcinkiewicza PIS 31.10.2005. Rządził 8 m-cy i 15 dni. Sprzedał 271 strategicznych zakładów
Rząd Kaczyńskiego PIS od 14.07.2006. Rządził 15 m-cy i 24 dni. Sprzedał 18 strategicznych zakładów.
Rząd Tuska PO rządzi od 7.11.2007. Sprzedał 724 zakłady.
Pozostało jeszcze 16 strategicznych zakładów.
Polska utraciła prawie bezpowrotnie cały majątek narodowy.
Jest zbrodnia. A kiedy będzie kara?
Polacy! Pokazałem fakty. Zaufajcie! Nie dajcie się manipulować. Bo sami sobie szkodzicie. Stajecie się kolaborantami. Szkodzicie Polsce. Swoje umysły przestawcie, na polski sposób myślenia.
Zdzisław Jankowski
Szewczak sciemnnia – utwierdza nas w przekonaniu, ze wszystko stracone – tak ma być i koniec
Polska utraciła prawie bezpowrotnie cały majątek narodowy.
Z tym stwierdzeniem zgodzić się nie można Ponieważ każda z tych transakcji jest jest KRYMINALNA jest wiec NIEWAŻNA. Żaden kontrakt nie jest ważny, jeśli jest niezgodny z prawem.
Najgorzej w tym wszystkim jest to, że wszyscy godzą się z tym i uznają, że tak ma być. A wystarczy oddać sprawę do sądu i lub napisać zawiadomienie o kradzieży do prokuratora
Zawiadomienie do prokuratora – złodziejka Kopacz k chce sprzedać nie swoje.
Paserka Merkel chce kupić od złodzieja.
POLSKA NIC NIE STRACIŁA. PRZESTĘPCÓW TRZEBA WSADZIĆ DO WIEZIENIA ZŁODZIEI I PASERÓW.
A „SPRZEDANY” MAJĄTEK – UPAŃSTWOWIĆ – PRZYWRÓCIĆ WŁAŚCIWY STATUS PRAWNY
{Komentarz MP Oni sprzedawali NIESWOJE – i dlatego każda taka transakcja jest kryminalna. Rząd jest administratorem, a nie właścicielem majątku państwowego. Taka samo jak sprzedaż np. samochodu lub domu sąsiada.
Na tej zasadzie Ja mam osobiście do sprzedania Deutche Telecom, Bundesbahn i Air France (TEŻ NIE MOJE)– Czy ktoś kupuje ? .
Zarówno sprzedający jak i kupujący popełnili przestępstwo – można o to zapytać dowolnego prawnika – sędziego lub adwokata.
Ponieważ każda z tych transakcji jest jest kryminalna jest wiec nieważna. Żaden kontrakt nie jest ważny jeśli jest niezgodny z prawem.
Najgorzej w tym wszystkim jest to, że wszyscy godzą się z tym i uznają, że tak ma być. A wystarczy oddać sprawę do sądu i lub napisać zawiadomienie o kradzieży do prokuratora
I JESZCZE JEDNA UWAGA – SPRZEDALI ŻYDZI KUPILI NIEMCY}
ZADŁUŻENIE POLSKI JEST 35 RAZY WIĘKSZE NIŻ ZA GIERKA
ZACHODNIE BANKI WYWOŻĄ Z POLSKI MILIARDY
Oni i ich poprzednicy budowali Polskę po 1918 i 1945 roku.
1956-1970 rok nadwyżka +3.5mld $ Władysław Gomułka PZPR
1970-1980 rok zadłużenie 20.7 mld $ Edward Gierek PZPR
Oni zadłużyli Polskę, która zapłaciła wysoką cenę wejściem do UE
{{Komentarz MP – Każde państwo posiada nieograniczona władzę emisji pieniądza – To największy przywilej i obowiązek rządu – właściwie rozumianej służby dla społeczeństwa. Dług jest fikcją. A jeśli już powstał to można dług można zlikwidować jednym pociągnięciem pióra – spłacając dług wszystkim obcym bankom i wygonić kryminalistów; jedyną instytucja uprawniona do emisji kredytu i pieniądza jest w Polsce NBP – inne banki działają niekonstytucyjnie kryminalnie} Czy to ktoś rozumie?
Gierek wydawał na inwestycje, które trzeba było płacić w obcej walucie ‘- złoty był niewymienialny. – spłacał towarem – barterem.}}
1989 rok zadłużenie 35.0 mld $ Gen. Woj. Jaruzelski WRON
1995 rok zadłużenie 42.3 mld $ Józef Oleksy SLD
2000 rok zadłużenie 69.5 mld $ Jerzy Bużek AWS
2003 rok zadłużenie 106.9 mld $ Leszek Miller SLD
2005 rok zadłużenie 122.4 mld $ Marek Belka SLD
2006 rok zadłużenie 166.8 mld $ Jarosław Kaczyński PIS-
2007 rok zadłużenie na III kw. 205.0 mld $ Jarosław Kaczyński PIS
2008 rok zadłużenie około 500.0 mld $ Donald Tusk, PO (kiedyś Unia Wolności).
Źródło Tygodnik „Nasza Polska” nr 1/668 z 6.01.2009
Mówił o większym zadłużeniu 750 mld poseł Jacek Kurski w programie Polsatu u Lisa. Oni bronią interesów 2% oligarchów. Naród ich nie interesuje. Knują plany własne – nie polskie…
Zapytajmy siebie samych? Jak to się stało?
W ciągu 21 lat, zdrajcy, okupanci i wrogowie zdołali doprowadzić Polskę do śmiertelnej zapaści substancji materialnej Narodu.
Wyróżniki tej zapaści:
– Ponad 20 milionów Polaków żyje poniżej minimum socjalnego
– Sześć milionów żyje w ubóstwie.
– Osiem milionów żyje w nędzy.
– Ponad 2 miliony jest bezrobotnych i pól miliona bezdomnych.
Taki los zgotowano Narodowi Polskiemu.
Z sentymentem wspominam moją młodość wielkich budów Socjalistycznej Polski – którą nazywam XX złotym wiekiem polskiej gospodarki, drugim Oświeceniem. Zaliczam do tego okresu Polskę międzywojenną. Patrząc na aspekt społeczny, było sprawiedliwiej w wielu dziedzinach życia, było biedniej, ale lepiej niż dziś. Nikt nie głodował. Młodzież miała stypendia. Wszyscy mieli prace. Rolnictwo było opłacalne. Nikt nie ważył się wyprzedawać dobra narodowego, bogactw narodowych własności Polaków.
Zdzisław Jankowski

Portret użytkownika Dr Piotr

Mogą sobie protestować do

Mogą sobie protestować do woli, a władza ma ich w dupie, tak samo jak w Polsce się to odbywa. Potrzeba stanowczości, rozlewu krwi, paru powieszonych na drzewie szmaciarzy, spalonych banków i siedzib korporacji, to wtedy da skutek..a tak to tylko jest spacerek z flagami i transparentami dla zdrowia.

Portret użytkownika Pio'76

Dzisiaj Anna Grodzka w TVN24

Dzisiaj Anna Grodzka w TVN24 podała do publicznej wiadomości, że wspomniana umowa zawiera jeszcze jeden bardzo niebezpieczny dla wszystkich państw w Europie wpis. Mianowicie, korporacje będą mogły skarżyć UE jak i poszczególne państwa za UTRACONE ZYSKI. Oznacza to, że jeśli korporacja uzna, że jakieś przepisy spowodowały, że dana korporacja nie zarobiła, lub zarobiła mniej niż by mogła, to będzie się mogła domagać odszkodowania od państw! Oznacza to w moim rozumieniu nic innego, jak ostateczną władzę korporacji nad państwami, a tym samym społeczeństwami. I to jest granica, którą jeśli ktoś przekroczy, musi spowodować rewolucję prowadzącą do zniszczenia obecnej formy kapitalizmu, a w tym mafii międzynarodowej nazywanej Goldman Sachs. Niestety bez przelewu krwi się to nie odbędzie, bo ta struktura za nic ma wszelkie wartości ludzkości, a swoje macki ma w rządach największych państw Zachodu i instytucjach międzynarodowych. To nienasycony smok, bestia gotowa pożreć wszystko nie licząc się z nikim i niczym. Ma swoich ludzi na wysokich stanowiskach w najważniejszych instytucjach, które także powinny nadzorować blokować nieetyczne praktyki GS. 
Czas na masowe protesty, aby nie doszło do podpisania paktu z diabłem!

Portret użytkownika Pio'76

Pomiędzy "nie znam", a "nie

Pomiędzy "nie znam", a "nie akceptuję" jest różnica. Każdy, nawet mało obyty człowiek wie kto to Anna Grodzka. Trudno temu zaprzeczać.
W swoim wpisie zwracam uwagę na kolejny element, który jest gwoździem do trumny dla wolności ludzi i w majestacie prawa ostatecznie wprowadza tą dyktaturę, o której wspominasz.
Poza tym nie bardzo rozumiem ton w jakim piszesz. Coś Ci się chyba nie podoba, ale jakoś pokrętnie do wyrażasz. 
Komunizm zakłada równość wszystkich i równy podział dóbr oraz własności. Dyktatura bankowo-korporacyjna ewidentnie nie spełnia tych postulatów. 

Portret użytkownika Phoenix Girl

Och, w raj to ja wierzę, ale

Och, w raj to ja wierzę, ale po ponownym przyjściu Chrystusa:) I jak mają się takie cyrki dziać jak jeden światowy rząd, spowszednienie takich kretyństw jak pedofilia, zoofilia (nekrofilia pewnie stoi za nimi w kolejce), może chipy i nie wiadomo co jeszcze to ja mówię "dawaj Szatan!"
niech da z grubej rury, im szybciej, tym lepiej
Co nie znaczy oczywiście że w międzyczasie będę się złu z założonymi rękami przypatrywać. Ale ze złem nie można wygrać złem. Nigdy.

Strony