Ulewy w Bułgarii spowodowały śmierć przynajmniej 11 osób

Kategorie: 

Ekstremalna pogoda uderzyła na Bułgarię. Burzom towarzyszyły potężne ulewy, które w bardzo krótkim czasie spowodowały między innymi zalanie miasta Warna. W niektórych miejscach poziom wody urósł szybko aż o metr.

 

Służby ratunkowe starają się pomagać ludziom, którzy zostali uwięzieni w domach. Większość domów jest pozbawionych elektryczności. Są też duże problemy z zaopatrzeniem w żywność. Na ulicach stoi wiele zalanych samochodów.

 

W mieście Warna zginęło przynajmniej 11 osób w tym pięcioletnie dziecko. Drogi zmieniły się tam w potoki. Ogłoszono stan wyjątkowy spodziewając się nowej fali powodziowej spowodowanej trwającymi opadami. Końcowy bilans ofiar nie jest jeszcze znany.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj