Ulewy spowodowały, że duża część Europy znalazła się pod wodą

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Bardzo poważne powodzie występują w kilku krajach europejskich jednocześnie. W Pradze trwają ewakuacje ludności. W środkowej części Czech poziom wód nadal rośnie a ogromne opady nie ustępują. Ogłoszono stan klęski żywiołowej na obszarze prawie całych Czech a także w kilku landach niemieckich. Trudna sytuacja jest jednocześnie w Polsce, Niemczech, Austrii, Słowacji i Norwegii.

 

Wygląda na to, że jest to powódź na skalę kontynentalną. Hydrolodzy tłumaczą nagłe wezbranie rzek specyficznymi warunkami, gdy po śnieżnej zimie przyszła mokra wiosna i stopień wilgotności gleby jest nadal tak wysoki, że wchłanianie nie jest odpowiednie, co przy obfitych ulewach potęguje wielkość fali.

Ulewy to robota dwóch ośrodków o wysokim ciśnieniu atmosferycznym, które zablokowały na dużej wysokości wir cyklonowy nad kontynentem europejskim i nie pozwalają, aby przeniósł się na wschód. W ciągu najbliższych kilku dni, wzorce pogodowe w regionie nie ulegnie zmianie i czekają nas nowe ulewne deszcze. 

W Czechach są już cztery ofiary śmiertelne. Bardzo wiele dróg jest zalanych. Meteorolodzy ostrzegają, że fala kulminacyjna jeszcze nie nadeszła. Zamknięto słynny Most Karola. Turyści znajdujący się w stolicy Czech mają wyjątkowego pecha. Jedna osoba zginęła w Austrii. Najgorsza sytuacja jest tam w części środkowej i zachodniej. Podobnie wygląda sytuacja w Niemczech i w Norwegii. Trwają ewakuacje ludności i mozolna walka z niszczycielskim żywiołem.

Ciężka sytuacja jest na Dolnym Śląsku. Jak zwykle opady kumulują się szybciej w górzystym terenie i rzeki przybierają tam bardzo szybko. Krytyczny poziom wody został przekroczony w kilkudziesięciu miejscach.  Większość zbiorników wodnych ze względu na ulewne deszcze wypełnione jest powyżej normalnego poziomu wody. Najtrudniejsza sytuacja jest na rzece Bóbr w okolicach Kamiennej Góry. Widmo powodzi zawitało też do Jeleniej Góry oraz zniszczonej niedawno przez powódź Bogatyni.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Zenon

Wygląda na to, że jest to

Wygląda na to, że jest to powódź na skalę kontynentalną. Hydrolodzy tłumaczą nagłe wezbranie rzek specyficznymi warunkami, gdy po śnieżnej zimie przyszła mokra wiosna i stopień wilgotności gleby jest nadal tak wysoki, że wchłanianie nie jest odpowiednie, co przy obfitych ulewach potęguje wielkość fali.

Portret użytkownika robal

Mam nadzieję ,że będziecie

Mam nadzieję ,że będziecie mówic komu się tylko da kto i co stoi za tymi powodziami i manipulacja pogodą - inaczej skutki nie ominą nikogo ,bez względu czy mieszka na górce w w betonowej dżungli na piątym piętrze.Czy ma mało czy dużą fure pieniędzy Więc nie oglądajcie seriali tylko parasol i na miasto -do znajomych i telefonów -BIEGIEM MARSZ.

Portret użytkownika kaszana bociek

A co tam powodzie i klęski

A co tam powodzie i klęski żywiołowe oraz ludzkie tragedie.Byle knurom POokrągło korytowym żyło się długo i dostatnio,a ich tuskinsyny jeszce jako larwy mogły kupić drogie hawiry i mieszkanka oraz jeździć wypasionymi furami.To wszystko oczywiście za ciężko zrabowane lub wyłudzone pieniądze.POkazać narodowi różne bzdety i inne owsiki,zatańczyć z kutafonami i wszystko hula jak trzeba w tym do bólu zaprzanym Ubekistanie.Jakby co to POwódź i tak tym zasrancen nie grozi.Dał nam przykład Turek jak postępowaqć mamy.

Portret użytkownika czy warto

więcej chemtrails  i będzie

więcej chemtrails  i będzie spoko,ciekawe kogo się boicie kto zakazał o tym mówić i dlaczego usuwacie tego typu posty na temat  chemtrails dziś rano o 5;00 oblecieli i powolutku pełno chmur pojawiło si a potem w południe powtórka i ulewy burze pozalewały dookoła cześć Polski,zaczyna się powtórka z 2007r morze poruszyli byście ten temat aby ludzie dowiedzieli się prawdy i napisali kto to pryska po co i dla czego i jakie to skutki ma na nas i przyrodę, wy trzęsiecie portkami i  tego typu  tematu unikacie
a my wszyscy i wy sami potem cierpimy pomyślcie o sobie i naszych dzieciach

Portret użytkownika razsierprazmlot

w swinoujsciu dzisiaj masowo

w swinoujsciu dzisiaj masowo opryski i to nad centrum miasta pionowe zygzaki ukosne x itd szkoda gadac ale slonce i cieplo jest dlatego znow nato przylecialo posyfic i zatruc wyspe Sad a wieje przesadnieeeeeeeeeeeeeeee

Portret użytkownika aaaaoooo

Czy zauważyliście zmiany w

Czy zauważyliście zmiany w chemitrails? Od wiosny nie widziałem ani jednejj smugi którą można by nazwać chemitrails. Powstają za samolotami smugi kondensacyjne które bardzo szybko znikają i nie tworzą się z nich chmury. Mieszkam w północno wschodniej części USA. W poprzednich latach tych chemitrails była cała masa, bardzo często przesłaniały całe niebo i ciężko było zobaczyć niebieski kolor nieba, a teraz niebo czyściutkie aż miło patrzeć. Ale za to w tym roku już dwa razy widziałem efekt halo, czyli tęczę dookoła słońca. Może ktoś wie dlaczego nagle znikneły Chemitrails i czy w Polsce jest to samo? Ja domyślam się tylko że coś się zmieniło w atmosferze i ludzie którzy chcieli sterować zmianami klimatycznymi przestraszyli się tego i zaprzestali sprejować niebo. Całkiem to możliwe patrząc na to co się obecnie dzieje: Powodzie prawie w całej europie, zima na przełomie maja i czerwca we Włoszech i Francji, bardzo liczne i mocne tornada w stanach i dużo więcej nietypowych zachowań aury od zimy tego roku.

Portret użytkownika robal

Dali sie zwiesć Ci ,którzy

Dali sie zwiesć Ci ,którzy myslą ,że nie ma juz oprysków.Są i to o wiele więcej ,tylko za wszelką cenę staracie sie widzieć smugi ,a one już wcale nie muszą być widoczne jak wcześniej. Nazwijmy to "zmianą technologii" na mniej widoczną - bardziej skuteczną.
Przyczyna eksteremalnych zjawisk pogodowych jest tylko jedna.
Grupa  posiadająca finansowe i technologiczne możliwości ,wykorzystując niewiedzę i chciwość podległych im służb wprowadza właśnie ostateczny plan depopulacji i zniszczenia ziemskiego ekosystemu.
Poprzez uwalnianie codziennie do atmosfery milionów ton metalicznych i toksycznych substancji umieszczonych w ładowniach wszystkich samolotów pasażerskich świata i systemów z tym skojarzonych całkowicie zawładnęli procesami pogodowymi, geologicznymi  i zdrowiem istot żywych na Planecie. Powstrzymać ten  proces można jedynie poprzez całkowite zatrzymanie ruchu lotniczego i zniszczenie tych środków transportu.
 

Portret użytkownika łysy

ja w Warszawie widuję

ja w Warszawie widuję chemtrails regularnie kilka razy w tygodniu... siedzę w temacie chemtrails naprawdę parę ładnych lat i umiem odróźnić oprysk od zwykłych smug kondensacyjnych...
także
chłopaki pryskają nieprzerwanie...

Portret użytkownika zzz

Nie wiem, czy nie zmienili

Nie wiem, czy nie zmienili technologii na mniej widoczną. Teraz też latają ale smugi są mniej widoczne i znikają szybko.Jednak cześć chmur wygląda sztucznie (proste smugi) Gdzieniegdzie brudny szary osad po deszczu. Jak tylko przebija słońce to latają i znowu jest warstwa chmur. Kto nie wierzy jego sprawa. Przy ostatniej powodzi w 2010 ojciec Tomoń z Jasnej Góry pisał też o smugach. Prawie zjedli go żywcem. Zmiany pogodowe w części na pewno są naturalne ale w wielu przypadkach są wynikiem manipulacji. Przypominam, że pogoda zadecydowała o losie wielu bitew. Samo przepowiadanie pogody było by zbyt proste dlatego kluczem okazała się jej skuteczna zmiana. Gdyby była ładna pogoda to być może w Europie było by to samo co w Turcji. A tak ludziska siedzą w domu i jest spokój.

Strony

Skomentuj