Ukraińskie wojsko rozbiło elitarną czeczeńską jednostkę i utrzymało kontrolę nad Kijowem oraz Charkowem

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Całą noc trwały walki na Ukrainie. Rosjanie znowu próbowali zdobywać Kijów, ale bez większych sukcesów. Ciężkie starcia mają miejsce w Charkowie i w Sumy na wschodzie Ukrainy a także na południowym wschodzie kraju.

Kijów nadal się broni. W ciągu ostatnich godzin miała tam miejsce nowa bitwa o lotnisko w Hotomelu, na zachód od stolicy Ukrainy. Obiekt przechodzi z rąk do rąk od początku tej wojny. Najnowsze doniesienia z tego strategicznego miejsca wskazują na to, że znowu doszło tam do ciężkich walk w których wzięli udział tzw. Kadyrowcy, czyli Czeczeńscy żołnierze Ramzana Kadyrowa, wysłani na front ukraiński w celu wsparcia Rosjan.

 

O ile wierzyć doniesieniom ukraińskim, ich siły specjalne Alfa, wyeliminowały Czeczenów z armii rosyjskiej w Hostomel. Walczą tam również ukraińskie bataliony ochotnicze, które podobno zachowały się bardzo okrutnie wobec Kadyrowcow. Fanatyczni czeczeńscy bojownicy Kadyrowa mieli budzić grozę, z zginęli w pierwszej walce.  

Na dodatek właśnie w tych walkach zginął czeczeński watażka oraz przyjaciel Kadyrowa, generał Magomed Tuszajew, były dowódca 141 Pułku Zmotoryzowanego Czeczenów. Rosjanie jeszcze nie zdementowali informacji o likwidacji czeczeńskiego generała.

 

Ukraińcy nadal kontrolują większe miasta w kraju. Ciężkie walki trwają w Charkowie, który jest zdobywany przez elitarne rosyjskie jednostki. Widziano już rosyjskie jednostki w centrum miasta, ale to nie oznacza, że je kontrolują, ponieważ ukraińskie wojsko stosuje masowo taktykę zasadzek skutecznie niszcząc kolejne kolumny wojsk rosyjskich. Mimo to przewaga Rosjan może być zbyt duża i prędzej czy później dwumilionowy Charków znajdzie się w okrążeniu, a to może doprowadzić do szybszego zamknięcia pierścienia okrążenia wokół Kijowa.

 

Wojna Rosji z Ukrainą trwa już czwarty dzień i nie można powiedzieć, aby sytuacja na froncie wskazywała na to, że konflikt ten zbliża się do zakończenia. Wręcz przeciwnie, wszystko wskazuje na to, że to może potrwać dłużej niż tydzień. Kluczowe wydaje się utrzymanie linii zaopatrzenia - co dotyczy obu walczących stron. W Internecie pojawiają się nagrania przedstawiające rosyjski ciężki sprzęt unieruchomiony w wyniku braku paliwa. Ukraińcy wpuszczają celowo rosyjskie kolumny pancerne, a potem atakują kolejne z zaopatrzeniem, powodując wytracenie impetu Rosjan. 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Reasumując, to co napisałem

Reasumując, to co napisałem.Wojna, to jest takie KRWAWE coś, co jest oczywistym w poniesieniu strat. Jak codziennie, strat nie ma ich ogółem z 10 tysięcy poległych,setki jednostek sprzętu itd. To reszta jest tylko strzelaniną na ogródkach !!!! To trzeba KONIECZNIE zrozumieć ! A ta """"WOJNA"""" Taką wlaśnie tragiczną na siłę chce być. ALE.....quarfa NIE JEST !

Portret użytkownika Kwazar

A....a.aaaa GÓWNO prawda ! A.

A....a.aaaa GÓWNO prawda ! A....aaaale to jest wojna Jutro ONI a pojutrze WY ! Wojna to jest takie coś, że jak się ponosi straty ( t jest takie ekonomiczno matematyczno obliczenie. Jak ze 30 tysia nie ginie dziennnie to BARDZO jest OK ! ) to,te straty następnym razem są uzupełniane z nowym podejściem BEZWZGLĘDNOŚCI do wroga i NO ! No i  itd...NO !

Portret użytkownika demodemo

tearz na powaznie bez hipotez

tearz na powaznie bez hipotez. Polacy , zostaliśmy sami , idzie szeroką falą pomoc zbrojna przez Polskę zgodnie z umową z brytolami i tym samym zostaliśmy kozłem ofiarnym jak w 1939. Nato będzie walczyć do ostatniego Polaka i ukrainca prozachodniego bo proruscy  mają wyjebane i przechodza na stronę ruskich.

teraz fakt - dlaczego dekret o cofaniu mężczyzn w wieku 18-60 lat został wprowadzony z opóźnieniem ? Żeby ci co mieli spier...ić mogli spier..lić a kto spierd..ił - ci , których szuka ruska armia czyli bohaterowie tego co mu grób w monachium w powietrze wysadzili ( kto wie to wie kogo był to grób )

Mamy w PL teraz problem z tymi bohaterami bo nastanie czas terroru w imię tegoż całego naszego obozu z wiejskiej pochodzących z tamtąd korzeniami.

dbajmy o siebie Polacy i organizujmy się w imię przyszłości naszych dzieci ale ani kropli za tą obcą juntę.

Portret użytkownika ARTUR

Ukraina czy też Polska nigdy

Ukraina czy też Polska nigdy nie były celem tej wojny , celem jest Europa zachodnia z jej stoczniami i przemysłem dlatego należy patrzeć na tło wydarzeń , czy może w tle widzimy już jednostki Korei Pn. ? Jeszcze nie , na razie to rozmowy i ustawianie transportu na 300 000 żołnierzy , po 100 000 na każdy front + ok . 200 000 Rosjan do pilnowania działań wojennych . Zapłatą jest łup wojenny jak u Czeczenów / co zdobędziesz to twoje / np. sklep lub bankomat jak w Charkowie .

Portret użytkownika pilip

hehe ruski trollu, okradanie

hehe ruski trollu, okradanie sklepu z jedzenia to łup wojenny? powiedz wprost, jak wygląda rosyjska logistyka w tej wojnie. mało filmów, jak rosyjski żołnierz prosi o paliwo?XD 

wojn ruskie trolle, won z putinowską propagandą.

Strony

Skomentuj