Ukraińskie służby zapobiegły zamachowi na Putina

Kategorie: 

funnyordie.com

Rosyjskie i ukraińskie służby specjalne na początku roku aresztowały mężczyzn, którzy zeznali potem, że planowali zamach na chyba już ponownie Prezydenta Putina. Wybory w Rosji są 4 marca a do próby zamachu miało dojść już dzień później.

 

Informację o rzekomym zamachu na Putina od rana podaje rządowa telewizja kontrolowana przez Kreml. Zlecającym śmierć Putina ma być czeczeński watażka Doku Umarov, który planował zabicie Putina w dzień po wyborach przypadających na przyszłą niedziele.

 

Ślad prowadzi do Odessy, czarnomorskiego portu ukraińskiego. Dwóch mężczyzn próbowało zbudować ładunek wybuchowy, tak zwanego "ajdika" i jak to często bywa ładunek im eksplodował przypadkiem 4 stycznia 2012. Jeden z nich zginał drugi przeżył i został aresztowany on wsypał pozostałych. To od nich pochodzi ta opowieść o zamachu na Putina. Znaleziono u nich podobno nagrania z przejazdów konwojów z Putinem, wszystko wskazuje na to jakby rzeczywiście przygotowywano się do zamachu.

 

Jeden z konspiratorów Adam Osmayev, Czeczen mówi wyraźnie, że ich celem był Premier Putin. Umarov stał się takim rosyjskim Bin Ladenem. To jego uważa się za odpowiedzialnego za atak bombowy na moskiewskie lotnisko Domodedovo. Gdyby teraz doszło do jego resume usiłowanie zabójstwa Putina no to zobaczymy jak skuteczne są rosyjskie służby i kiedy usłyszymy o jego śmierci.

 

Oczywiście wszyscy komentatorzy zauważyli zgodnie, że w tej wielkiej sensacji, jaką się z tego robi tydzień przed wyborami może tkwić element strategii wyborczej Putina. Niedawno był tam Dzień Obrońców Ojczyzny, mocno patriotyczne rosyjskie święto. Odbyło się wiele Marszów Niepodległości i nikogo nie pałowano bynajmniej. Budowano atmosferę wodza Putina i nowej silnorękiej "demokracji" rosyjskiej. Teraz taki przekaz medialny o zagrożeniu może konsolidować wahających się czy poprzeć Putina. Należy docenić, że jest to o wiele bardziej kulturalna metoda wzbudzania strachu niż wysadzanie własnych budynków mieszkalnych. Postęp i więcej kultury politycznej zauważalny jest nawet w Rosji.

 

 

Źródło: http://www.google.com/hostednews/ap/article/ALeqM5g0m3YqjNoZT6KukUWuHTYcD6tO6w?docId=d91def71ab72448e8ce86ab36221502c

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika edmund

kiedy byłem dzieckiem bawiłem

kiedy byłem dzieckiem bawiłem się niewypalami na poligonach;
robiłem własny prymitywny proch ze znalezionej siarki, sadzy z komina i kupionej w spożywczaku saletry; ładunki pędne do petard; budowalem małe rakiety.
mimo, że byłem smykiem, to nigdy nic mi w łapkach nie wybuchło - a biorac pod uwagę dziecięce materiały i technologie miało prawo.
 
Dziś jestem "duży", mam zupełnie inne zainteresowania, ale jak słyszę, że zawodowi "terroryści", prawdopodobnie byli saperzy, a nie domorośli czytelnicy "Anarchist Cookbook", używając stabilnego trotylu i profesjonalnych zapalników łapki sobie odstrzeliwują, to się uśmiecham.
 
Ale taki mamy dzis poziom propagandy.

Portret użytkownika polyp

@zardoz, jest tak jak

@zardoz, jest tak jak napisałeś.Ale każda władza nie tylko ta w rosji wykorzysta dla swoich celów możliwe wpadki niedoszłych terrorystów,przestepców czy też innych biznesmenów.Amatorzy (desperaci) którym "przypadkowo" wybucha ładunek nie mogą zabić członka KGB i GRU,  zbyt wielu go pilnuje a pilnujacych jego osoby pilnują kolejni pilnujacy.Napewno nie chodzi o to o czym piszą. Chodzi o nową ofensywę Rosji w Czeczeni, muszą mieć jakiś pretekst/poszlakę.Na 100% informacja mająca wprowadzić "tłuszcze" w błąd.Pozdrawiam.

Portret użytkownika baca

tutaj dorzuce jeszcze jeden

tutaj dorzuce jeszcze jeden filmik (sprzed zawalenia)-najciekawsze jest to jacy naprawde są Slowianie w realnej potrzebie, czyli kiedy wladze ich porzuca na pastwe losu:http://www.liveleak.com/view?i=7b6_1330402231jezdze po swiecie juz kupę lat i jeszcze nie widzialem wrednego Rosjanina zawsze ale to zawsze oni sa zyczliwi i pomocni jak cholera-tych zlych chyba juz dawno ktos "zyczliwy" pozabieral z ulic i poupychal w telewizory, hmmm.Slowianie muszą sie trzymac razem, pamietajcie o tym!

Skomentuj