Ukraińskie służby ostrzegają przed możliwością przejęcia elektrowni atomowych przez powstańców

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Bandy rewolucjonistów zajmują kolejne budynki na Ukrainie. Nikt nie ma pewności, czy następne nie będą bardziej strategiczne obiekty takie jak elektrownie atomowe. Szef kontrwywiadu Ukrainy, Iwan Wysocki twierdzi wprost, że bezpieczeństwo energetyczne kraju jest zagrożone.

 

Sektor energetyczny Ukrainy na razie działa, ale sytuacja u naszych wschodnich sąsiadów zmienia się bardzo szybko i nic nie jest tam do końca pewne. Policja przyznaje, że dochodzi do wielu przypadków telefonów z pogróżkami. Niektóre z nich brzmią szokująco, ponieważ anonimowi rozmówcy grożą wysadzeniem instalacji nuklearnych.

 

Na wszelki wypadek strażnicy elektrowni na Ukrainie mają zgodę, aby strzelać przy próbach przejęcia zakładów tego typu przez powstańców. Warto wspomnieć, że kilka dni wcześniej zajęto gmach Ministerstwa Energetyki w Kijowie. W kraju tak bardzo doświadczonym przez katastrofę nuklearną w Czarnobylu, aż trudno uwierzyć w to, że ktoś mógłby dokonać aktu sabotażu o tak daleko idących konsekwencjach. Jednak nie można wykluczyć tego, że jakieś grupy postanowią wywrzeć presję w taki właśnie sposób. Mogą to być zarówno jacyś desperaci z Ukrainy jak i z poza.

 

Nie trzeba chyba dodawać, że gdyby doszło do kryzysu, w którejś z czterech ukraińskich elektrowni atomowych to skutki ewentualnego skażenia radioaktywnego z pewnością dosięgłyby naszego kraju. Miejmy jednak nadzieje, że te niepokojące doniesienia to tylko element twardej gry politycznej, a nie zapowiedź czegoś bardzo niedobrego dla nas wszystkich.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika janprester

Chwała Mielniku! chwała

Chwała Mielniku! chwała Bandery ! tak jeszcze witają się banderowcy żyjący na Ukrainie Zachodniej t.j.sąsiadującą z Polską. W knajpach mają swoje specjalne sale gdzie stoją sztandary ukraiński z tryzubem i niemiecki-faszystowski z hakenkrojcem.Gdy wejdziesz do takiej knajpy to masz pozdrowić wszystkich okrzykiem ,,chwała Bandery,chwała Mielniku" bo inaczej możesz mieć poważne kłopoty.   Tacy banderowcy wymordowali  dziesiątki tysięcy Polaków w bestialski wręcz okrutny sposób,którego nikt z Was nie może sobie nawet wyobrazić. Wten sam sposób wymordowali ukrywające się u Polaków całe rodziny żydowskie!!!          Dzis rząd POLSKI  zamiast niesć pomoc biednym swoim rodakom w Polsce i chorym dzieciom, ubogim w przytółkach i bezdomnym,to daje pomoc i wsparcie banderowskim pomiotom ,którzy z tryzubem na sztandarze,czapce,kasku czy chełmie niszczą odbudowane z gruzów miasta. Mądry Putin patrzy na to i się smieje -a niech  niszczą, ,,EUROPA IM DA WOLNOŚĆ I DOBROBYT '' za darmo bez prac ot tak  bo oni walczą o ten dobrobyt na EUROMAJDANIE. Najgorsze czeka Polaków  gdy podzielą Ukrainę na wschodnią i zachodnią.ta zachodnia będzie przy Polsce.Niechaj ta wspaniała EUROPA przygarnie ta Zachodnią Ukrainę -   dziką-banderowską nacjonalistyczno-f........ą a będzie miała Polska wspaniały wrzód na d....e.!   Ukraińcy w Tarnopolu w knajpie mówili ,że granica w przyszłości będzie od żródeł Wisłoka na Sanok,Jarosław-Nisko po Sanie dalej na Krasnystaw i Włodawę.TE ZIEMIE muszą wrócić do Samoistnej Ukrainy a LACHÓW tam nie będzie !  Tak patrzę i myślę tych-   ukraińców coraz więcej w Polsce,odbudowują cmentarze ,pomniki,      nagrobki,swoje krzyże.Dalsza kolej to będa ginąć polscy synowie,córki,    ojcowie z bagnetem czy nożem w plecach lub z podciętym gardłem.     Jest stare i mądre przysłowie:,,Ten kto ma krótką pamieć i miękkie serce  ten ma twardą d..ę  a po rozum przyjdzie się po niewczasie.                  Tylko ten PUTIN może utrzymać za morde tą wściekłą nacjonalistyczno- faszystowską dzicz.  Przekonają się o tym niedługo pierwsi Polacy a potem pozostali członkowie europy.                               Janprester

Portret użytkownika Zenek

Spóźnione ostrzeżenie.

Spóźnione ostrzeżenie. Nazistowski STUXNet jest w nich conajmniej od momentu bandyckiego wysadzenia Fukushimy przez żydów. Nawet już parę razy miały awarie z tego powodu.
 
PS. A propo STUXNeta to właśnie "polska armia" postanowiłą sfinansować tym pustynnym terrorystom jego kolejną, jeszcze bardziej antyhumanitarną wersję. Po latach będzie, iż to "Polacy wysadzili Fukushime". Wszystko dzięki zdradzieckim działaniom takich trepów bez .... kusiek jak w okresie międzywojennym robili to piłsudczycy (syjonistyczni dywersanci dziś traktowani jako "bohaterowie") którym "zawdzięczamy", podobnie jak dzisiaj, w 1939 roku całkowity brak sprawnej operacyjnie armii.
 
 

Portret użytkownika Mateusz

Zapamiętajcie to do końca

Zapamiętajcie to do końca życie! Kaczynsky popierał opozycję na Ukrainie w tym BANDEROWCÓW, którzy w przeszłości masowo mordowali Polaków a teraz protestują z czerwono-czarnymi sztandarami. Zdrada narodu i kraju nigdy nie będzie zapomniana zdrajcom! W dodatku ten faryzeusz polskości ma czelność nazywać się patriotą i człowiekiem prawicy. Wstyd!

Portret użytkownika euklides

Energetyka jądrowa jest

Energetyka jądrowa jest bezpieczna tylko przy założeniu, że nie wydarzy się żaden kryzys. Niestety rozmaite kryzysy przytrafiają się co kilka lat. To nie jest technologia na dziś. Nasza cywilizacja rozwija się technicznie, ale pod innymi względami stoi w miejscu albo wręcz się cofa.

Portret użytkownika olo manolo

Nasza cywilizacja owszem

Nasza cywilizacja owszem rozwija sie technicznie, ale bardzo powoli.

Wiekszosc tzw. odkryc to nowe zastosowania starych (nieraz baaardzo starych) technologii, ktore odkryte byly w czasach gdy to prywatni sponsorzy finansowali nauke. A sponsorowali bo mieli nadzieje na odkryciach zarobic i zarabiali. Maszyny parowe (kolej,przemysl), prad, radio, silnik elektryczny, polprzewodniki, komputery - na szybko przychodza mi na mysl.

Stagnacja spowodowana jest upolitycznieniem nauki. A stalo sie to dlatego, ze panstwo w duzej mierze przejelo z rak prywatnych finansowanie badan. Urzedas czy polityk placi nie ze swoich pieniedzy, na ewentualnych dobrych wynikach nie zarobi - nie zalezy mu tak bardzo. W dodatku podatny jest na lapowki i moze pieniadze kierowac nie tam gdzie sa najbardziej potrzebne.

Teraz bardziej licza sie uklady niz talent, zaspokojenie oczekiwan urzedasow i politykow niz odkrycie czegos nowego, ciepla posadka niz ryzyko.

Strony

Skomentuj