Ukraiński żołnierz w Donbasie został zaatakowany bronią laserową

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Kevin Doncaster/CC BY 2.0

Ukraińskie media podają, że 1 października, powiązani z Rosją rebelianci użyli broni laserowej przeciwko Straży Granicznej w Donbasie. Żołnierz z uszkodzonym wzrokiem trafił do szpitala.

 

Zdarzenie miało miejsce w godzinach popołudniowych w punkcie obserwacyjnym niedaleko linii frontu w pobliżu miasta Marjinka. Ukraiński żołnierz zauważył jasny błysk żółtego światła, dobiegającego z terenów okupowanych przez wroga, a gdy obserwował je przez lornetkę, poczuł silny ból w oczach.

 

Żołnierz został zabrany do szpitala w Pokrowsku. Badania okulistyczne wykazały uszkodzenie siatkówki prawego oka. Jego funkcjonalność spadła o 80%.

 

Był to już piąty atak na ukraińskich żołnierzy z użyciem broni laserowej. W latach 2016-2018, co najmniej sześciu strażników granicznych zostało zabranych do szpitala z poważnymi uszkodzeniami oczu. Po zastosowanej terapii, wzrok poszkodowanych żołnierzy powrócił niemal do pełnej sprawności.

 

Stosowanie laserów w działaniach wojennych przeciwko człowiekowi jest zakazane na mocy Protokołu ONZ z 1995 roku. Systemy laserowe, w zależności od mocy, mogą trwale uszkadzać wzrok lub powodować rozległe poparzenia. Mimo zakazów, coraz więcej państw na świecie rozwija działa laserowe do zastosowań bojowych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Arya

Mam sie nawrócić na

Mam sie nawrócić na chrześcijaństwo? Chrześcijanie spożywają ludzkie ciało i piją ludzką krew. Nie wiem jak dla ciebie, ale dla mnie kanibalizm i wampiryzm są wystarczająco obrzydliwe bym sie nigdy nie chciał nawracać.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Exart

Czym? Dalej jesteś takim

Czym? Dalej jesteś takim samym niewolnikiem złudnych idei, jak wszyscy. Pan, czy nie pan - to nie problem. Problemem jest pomylone postrzeganie rzeczywistości. Nie ma ucieczki, tak długo jak długo bawimy się klocuszkami wytworów własnych umysłów. Otaczamy się fasadą pisakowych zameczków i dalej nie sięgając wzrokiem czynimy ich widok nas okalający całym swiatem. Niczym się nie różni zamrożony we własnych ideach, tych niby narzuconych, tradycyjnych - katolik od niby to przebudzonego, "świadomego" poganina. To takie samo marionetkowe dno własnego fałszu.

 

Jesteś oszustem, samemu sobie, ale siebie przecież nie oszukasz. To nie jest nic warte: umrzesz. Cały ten wybieg dający pozorne oparcie, poczucie kontroli nad nieoswajalną rzeczywistością zawiedzie - tylko to się liczy, tylko to jest prawdą. Reszta to gówno, a posramy się nim - wszyscy Wink

 

Kim jest wolny człowiek? Czy to ten którego nic nie powstrzyma przed dokonaniem wyboru, w równym stopniu tego głupiego, zgubnego?? A może to czlowiek świadomy? Ale któż to znowu taki, na ile jest świadomy, na ile jest, jak chcesz to rozsądzić? Czy pozytywne skutki jego działania dziś i jutro są równie dobre dziś co za tysiąc lat, jest w stanie sam to przewidzieć? Kto go ma za świadomego? On sam? - najprędzej to głupiec. I czym jest ta wolność wyboru? A może to zjednanie, zjednoczenie ze wszystkim definiuje wolność?? Ono jest niepraktyczne, chocby było nie wiem jak bardzo rzeczywiste, nic z niego nie wynika. Kiedy tłuczesz się z przeciwnikiem, już jesteście zjednani, wasza bójka jest forma tejże jedności i nic ponad to, a szukanie czegokowleiek ponad to co już jest, jedności innej niż taka to bezsens.

 

Wszyscy odczuwamy, każdy ma coś do doświadczenia. To absolutny cel życia i zarazem jest to kompletnie pozbawione jakiegokolwiek sensu. Tu nie ma miejsca na wolność inną niż pogodzenie się z rolą niewolnika, jakim każdy jest wobec rzeczywistości jaka mu się przytrafi.

 

Idź pogadaj z drzewami, czy jaka tam praktyka mydlisz sobie oczęta.

 W niczym nie jestes wyżej ani bardziej od tych których masz za mniej i  niżej. Nie jestes bardziej wolny, oni nie są bardziej spętani. Wobec ostatecznego mianownika każdy jest tak samo w dupie i nic nie ma do powiedzenia. "Wolny", ale ci się przysniło. Jest jedna dola, dola dla wszystkich, dola ODCZUWANIA. I nic z niej Cię nie ominie, wolna istoto.

Portret użytkownika Robert 46

Rzeczywiście, śmieszna ta

Rzeczywiście, śmieszna ta konwencja. Wg niej lepiej jak by owi ludzie zostali zabici z broni palnej niż oślepieni nawet na jakiś czas ...

Pozwolę sobie jednak skomentować twoją stopkę, która mnie niepokoi. Pan Bóg zstąpił z nieba i wziął ludzkie winy i grzechy na Siebie poprzez mękę i śmierć na krzyżu. Nie wyklucza to jednak kary ostatecznej, gdy człowiek Tę Bożą Ofiarność odrzuci. Twój wywód ,,Gdyby Bóg zstępując na Ziemię, zamiast karać wziął winę na siebie, zaiste byłoby to rzeczą boską'' jest dla mnie irytujący.

Portret użytkownika mirmił

Bo widzisz , w interesie

Bo widzisz , w interesie "podżegaczy wojennych" jest to by na nich ludzie ginęli lub co najmniej odnosili rany ,które za stosowną opłatą będzie można leczyć.. A jaki kto ma pożytek ze ślepca ?

Portret użytkownika Robert 46

Zwierzęta (np. dinozaury) nie

Zwierzęta (np. dinozaury) nie mają duszy, więc nie grzeszą. Człowiek, żeby uzyskać odkupienie musi za swoje grzechy żałować. Potrzebna jest do tego pokora i wiara w Boże Miłosierdzie. Judaszowi tych intencji zabrakło i dlatego się pogrążył, mimo tego, że miał wyrzuty sumienia...

Strony

Skomentuj