Ukraiński oligarcha Ihor Kołomojski poszedł na wojnę z prezydentem Petrem Poroszenką

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Zachodnie media w przeciwieństwie od rosyjskich w ogóle nie wspominały dotychczas o roli jaką w bieżącym kryzysie na Ukrainie odegrał oligarcha żydowskiego pochodzenia Ihor Kołomojski. Do zeszłej środy mało kto o nim słyszał, a to jego bojówkami są bataliony ochotnicze między innymi Azow i Ajdar. Kołomojski urósł w siłę i właśnie dochodzi do starcia z Poroszenko, którego stawką będzie być może przejęcie władzy na Ukrainie.

 

Ihor Kołomojski był Gubernatorem obwodu dniepropietrowskiego. W zeszłym tygodniu grupa uzbrojonych ludzi pracujących dla niego próbowała zająć siedzibę ukraińskiej spółki Ukrnafta. W zeszłą środę został zdymisjonowany przez prezydenta Poroszenko. Bez zbytniej przesady można powiedzieć, że to początek nowej wojny oligarchów. Obaj są miliarderami pochodzenia żydowskiego i obaj są bardzo potężni na Ukrainie. Kołomojski dysponuje nawet prywatną armią, która walczyła z Rosjanami w Donbasie.

 

To właśnie Kołomojskiego wskazują rosyjskie media w kontekście spalenia żywcem 48 osób w Odessie 2 maja 2014 roku. Zdaniem licznych rosyjskich mediów to jego bojówkarze doprowadzili do tej masakry. Zastępy neobanderowców, którzy muszą mieć świadomość antysemickich poglądów polakożercy Stepana Bandery, wykonujący rozkazy prezesa Zjednoczonej Wspólnoty Żydowskiej na Ukrainie, to doprawdy widok egzotyczny. Jednak właśnie z czymś takim mamy do czynienia na Ukrainie. Kołomojski ma pieniądze, które przeznaczał dotychczas na wojnę na wschodzie kraju. Opłacał najemników zagranicznych, w tym Polaków, oraz żołnierzy batalionów ochotniczych min. Azow i Ajdar, którzy jakkolwiek trudni do kontrolowania wydają się być mu wierni.

 

To właśnie ci ludzie odegrali kluczową rolę w powodzeniu operacji przejęcia władzy zwanej buntem na Majdanie. Władimir Putin wciąż sugeruje, że część z tych rzekomo spontanicznych bojowników o wolność było szkolonych w Polsce. Potem ludzie ci znaleźli się na froncie i teraz zaprawieni w bojach nacjonaliści ukraińscy mogą być wykorzystani do walk między oligarchami.

 

Narastająca niechęć do aktualnego prezydenta Poroszenki może być zarzewiem kolejnego konfliktu o władzę, który może się skończyć obaleniem obecnej władzy i zastąpieniem jej nową. Jeśli Ihor Kołomojski zyska wsparcie USA, to wkrótce może zostać nawet nowym prezydentem.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Niech oni się za łby biorą, a

Niech oni się za łby biorą, a luidzie nie powinni się w to włączać, bo to nie ludzi interes, a oligarchów  więc niech się biją, ale sami ze sobą, a nie wysyłaja na wojne głupich ludzi, którzy nawet nie wiedza o co walczą.

Portret użytkownika Młody

"Ugrupowanie Ukraina"- napisy

"Ugrupowanie Ukraina"- napisy PL włączane
 

 
Wykład Siergieja Daniłowa. On jest autorem (rekonstruktorem starej wiedzy) systemu pieniężnego dla Noworosji. Bony towarowe są już wydrukowane. Oligarchowie bardzo się boją tego rozwiązania - Noworosja ma być w dalszym ciągu kolonią prywatnych firm.

Portret użytkownika Zenek :)

ŻYD kołomojski PLATYNOWY

ŻYD kołomojski PLATYNOWY SPONSOR walczących na Ukrainie, z rosyjskimi podludżmi (oficjalne wypowiedzi ukraińskich "polityków" jak ŻYD jaceniuk), NEONAZISTOWSKICH BOJÓWEK złożonych w 99% z UKRAIŃSKICH ZYDÓW przeszkolonych wojskowo w REZANIU PODLUDZI w iSSraelu.

Ale oficjalnie żydom z nazizmem jest nie po drodze. Przynajmniej tak mają myśleć otumaniane żydowską propagandą głupie goje.

A GOJE GŁUPIE WIĘC W TO WIERZĄ .... DZIWUJĄC CZEMU ICH CIAGLE NAZIŚCI MORDUJĄ W INTERESIE ŻYDÓW.....

Swoją drogą już są zakłady na stronach śledzących tamtą walkę tych dwóch żydków o zachodnie dotacje (o możliwość ich DEFRAUDACJI), za ile miesięcy i kołoświński i patroszenko, jak o nich tam piszą obydwaj skończą z ołowiem od snajpera za niszczenie planów budowy ŻYDOBANDEROWNI na terenach kradzionych właśnie Ukraińcom na ZADŁUŻANIE PAŃSTWA hiperinflacją.

Portret użytkownika achiles

Ławrow dzisiaj podczas

Ławrow dzisiaj podczas negocjacji ZACHODU Z IRANEM W LOZANIE, będąc spytanym przez jednego z dziennikarzy, czy jest optymistą, przed rozmowami, odpowiedział, że nikt mu nie płaci za optymizm, a pragmatyzm. na co KERY odpowiedział, że widocznie mało, mu płacą, czyli dla ŁAWROWA. I wszystko w temacie. 

Portret użytkownika WzK

W ciągu zaledwie kilku lat

W ciągu zaledwie kilku lat media społecznościowe stały się nie tylko jednym z najważniejszych narzędzi komunikacji, ale też kluczowym elementem gospodarki i polityki. Okazuje się, rządy krajów, a zwłaszcza Rosji doskonale sobie z tego zdają sprawę. Doskonale wiedzą też, jakinternetowy "trolling" i mowę nienawiści przekładać na nowe formy walki politycznej.
Ostatnio rosyjski profesjonalny blogger, Marat Burkhard, ujawnił mediom, że pracował w"fabryce trolli", która prowadziła na Twitterze i Facebooku pro-putinowską propagandę. Armia zawodowych internetowych trolli zalewa codziennie internet tysiącami komentarzy z fałszywych kont.
Były rosyjski "troll" ujawnia, że pracował na wycieńczających 12-godzinnych zmianach i zarabiał w przeliczeniu około 2800 złotych miesięcznie. Pracownicy mieli zakaz zaprzyjaźniania się ze sobą czy nawet odzywania się do innych.
Burkhard zdradził w wywiadzie dla Radia Wolna Europa, że firma ma siedzibę w nowoczesnym budynku w centrum Petersburga i działa przez całą dobę. Pracownicy łączą się w 3-osobowe zespoły, które mają za zadanie wspólnie uczestniczyć w sterowanych dyskusjach.
Jeden z nas był "tym złym", który nie zgadza się ze wszystkimi i krytykuje władzę. Dzięki temu tworzyliśmy poczucie autentyczności w naszych wypowiedziach. Pozostała dwójka wchodziła w dyskusję: "Nie, nie masz racji. Wszystko jest zupełnie w porządku." Tworzyliśmy iluzję prawdziwej aktywności na forach.
Internauta zdradził też, że zespoły dostawały zadanie tworzenia zmyślonych newsów i wirusowego rozprzestrzeniania ich po sieci. Często otrzymywały zestawy ok. 5 słów kluczowych, które miały zawierać ich wypowiedzi. Za ich brak pracowników spotykały ciężkie sankcje ze strony przełożonych.
Jedną z takich wykreowanych wiadomości była afera obyczajowa w Indiach. Kiedy Barack Obamaudał się tam z wizytą, w sieci pojawiła się informacja, że wypluł gumę do żucia na ziemię.
Musieliśmy napisać po 135 komentarzy na ten temat, używając mocnych sformułowań - wspomina Burkhard. Mogliśmy pisać cokolwiek chcieliśmy, byle używać wielokrotnie słowa "Obama", a potem zalać to falą wulgaryzmów.
Inną sfingowaną informacją rozpuszczaną w sieci było rzekome poparcie większości Niemców dla Putina i jego polityki oraz krytykowanie Merkel. "Trolle Putina" pracują nie tylko na rosyjskich stronach społecznościowych, zajmują się także propagandą w innych krajach.
Po dwóch latach pracy w "fabryce" Burkhard postanowił rzucić pracę i poinformować świat o polityce Putina. Porównał ją z pracą Ministerstwa Prawdy z powieści 1984 George'a Orwella:
Uznałem, że nie mogę zaangażować się w tak absurdalną pracę - wyjaśnia. Na dłuższą metę to nie miało sensu. Pracowałem w Ministerstwie Prawdy, czyli Ministerstwie Kłamstwa.

Portret użytkownika 44

Taki jeden co się zwał

Taki jeden co się zwał Burhard 1,5 roku temu rąbnął mi moje auto w nocy z parkingu w Warszawie i porządnie zdemolował w środku. Choojek rozpruł, pociął całą instalację. Znalezione przez policję w jakiejś dziupli po miesiącu od zgłoszenia. Wcześniej jeszcze opie..olił 15 aut.
Warszawka to już taka parchownia, że tylko taktycznym nukiem dałoby się tą zarazę stamtąd wysmażyć.

Portret użytkownika Zenek :)

O, HASBARA BRZYTWY SIĘ

O,

HASBARA BRZYTWY SIĘ CHWYTA

zdradzając publicznie SWOJE TECHNIKI MANIPUJACJI....

NIE IDZIE WOJOWANIE W OKOPACH NIE? WOJOWNICY RASY PANÓW DOSTAJĄCY SROMOTNY ŁOMOT OD NOWOROSYJSKICH GÓRNIKÓW, ROLNIKÓW, ROBOTNIKÓW. Jakie to biblijne..... Tam też hasbara wyła do nieba o zesłanie wojska, prawdziwego wojska bo te miejscowe żydowskie to..... wyło... Kilka tysięcy lat wyła.....płacąc sąsiadom daniny... i wkrótce też zacznie tylko doleci Król Północy ze swoim wojskiem ....

Strony

Skomentuj