Ukraińska elektrownia atomowa w Zaporożu znowu uległa awarii

Kategorie: 

Źródło: Internet

Kilka tygodni temu w Polsce pojawiły się pogłoski o awarii w ukraińskiej elektrowni atomowej w Zaporożu. Potem wszystko zostało potwierdzone przez ukraińskie władze, ale zastrzeżono, że nie ma mowy o rozległym skażeniu. Właśnie poinformowano o kolejnej awarii w tej elektrowni. Ukraińskie władze twierdzą, że zdecydowano o wyłączeniu jednego z bloków energetycznych tej wielkiej elektrowni atomowej.

 

Jest to największy zakład tego typu w Europie i jeden z największych na świecie. Skoro w odstępie kilku tygodni dochodzi tam do drugiego incydentu warto zadać pytanie o to, co takiego się tam dzieje. Najnowszy problem dotyczył bloku numer 6. Poinformowano, że został on odłączony dzisiaj w godzinach porannych na skutek problemów z generatorem. Władze elektrowni zapewniają, że incydent nie wiązał się z jakimkolwiek skażeniem środowiska.

 

Mimo, że media głównego nurtu zapewniają nas o wyśrubowanych standardach bezpieczeństwa, których rzekomo przestrzegają Ukraińcy. Poradzieckie elektrownie atomowe stanowią poważne zagrożenie. Niejasne jest na przykład to, jakiego paliwa zamierza używać ukraiński Energoatom, bo jak wiadomo relacje z Rosją, dotychczasowym dostawcą paliwa, są delikatnie mówiąc szczątkowe.

 

Chodzą pogłoski, że będą je dostarczać Amerykanie, a to może się okazać bardzo niebezpieczne, ponieważ radziecka technologia, może źle znosić takie eksperymenty. Poza tym w owładniętym wojną kraju, każda elektrownia atomowa może się stać celem ataku, na przykład rakietowego, a to w prosty sposób spowoduje ryzyko kataklizmu porównywalnego z Czarnobylem.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

http://www.radmon.org narazie

http://www.radmon.org narazie nic się nie dzieje u nas... Zresztą uważam że jeśli by się coś naprawdę działo to takie informacje nie wypłyną od tak sobie do wszystkich serwisów żeby trąbić o tym we wszystkie mańki... Jak jest coś poważnego to jest zupełnie odwrotnie - cisza jak makiem zasiał. Za przykład może nam służyć Czarnobyl zaraz po i do dzisiaj Fukushima Daiichi na którą jest założony knebel medialny. Po prostu jak by się coś groźnego działo to nic byś o tym nie wiedział aż do momentu kiedy ktoś coś by wykrył i miał odwagę to upublicznić - bo jeśli nawet by tak było to z pewnością nie jest to zerowe ryzyko gadać o czymś takim ludziom i robić koło dupy lobby atomowemu który ma łapska dosłownie wszędzie...

Portret użytkownika dorsz

Ja sie zastanawiam jakim

Ja sie zastanawiam jakim cudem przecietna dlugość życia chyba na przelomie 30-40 lat wydłuzyła się ostatnio o 9 lat. Bo jak czytam wiekszośc tych waszych wpisów to mam wrażenie ze dawno juz powinnismy wymrzec. Co i raz to depopulacja, ukryte zagrozenia, spiski zydomasoneri i inne debilizmy.
A najgorsze jest to ze wiatr mamy z polnocy ostatnio, jak ta fala promieniowania z Zaporoża do nas dojdzie chyba przez Chiny Biggrin ehhh

Portret użytkownika kosa

Żadnym cudem. Tylko brak

Żadnym cudem. Tylko brak logiki. To pokolenie naszych dziadków wyselekcjonowane przez wojnę i ojców wymiera w wieku po 80. Współczesne pokolenie odchodzi już po 60. Czasem tzreba się przejść na cmentarz rybko.

Portret użytkownika dorsz

Trujesz az w d...e

Trujesz az w d...e łypie.
Wiesz ja to forum sledze tak dla rozrywki od dlugiego czasu. Powiem ci ze jakbym myslal tak jak ty i wierzyl w te wszystkie bajki to bym sobie w leb palnał. A na swikecie bylo by pare mln ludzi bo rfeszta y juz nie zyla tyle zagrozen na kazdym kroku.
Nie mówię ze czesc spraw nie jest niepokojaca, ze trzeba miec oczy szeroko otwarte ale bądzmy powazni i merytoryczni. Inaczej to sie superekspress robi

Portret użytkownika 777

"media głównego nurtu

"media głównego nurtu zapewniają nas o wyśrubowanych standardach bezpieczeństwa" media zapewniają nas że w Polsce jest normalnie, a wszyscy widza że jest bieda, nędza i szaleństwo władzy ! Ukraina to niebezpieczny poligon zachodnich szaleńców zachodniej europy rządzonej przez niemieckie posthitlerowskie państwo !

Strony

Skomentuj