Ukraińska armia przegrywa wojnę w Donbasie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Armia ukraińska, która rozpoczęła niedawno ofensywę na terytorium samozwańczych separatystycznych republik Donieckiej i Ługańskiej, jest w poważnych opałach. Praktycznie na żadnym fragmencie frontu nie osiągnięto widocznych postępów, a wręcz przeciwnie żołnierze stracili kolejne obszary i dostali się w okrążenie.

 

Ofensywa na wschodzie Ukrainy wydawała się początkowo sukcesem, ale szybko okazało się, że wojska tak zwanej Noworosji wspomagane przez wojska rosyjskie, zaczynają kontratakować. Na skutek tego doszło do przejęcia przez separatystów lotniska w Doniecku, które było bronione od wielu miesięcy przez Ukraińców. Miało to jednak raczej wymiar propagandowy, bo zrujnowany port lotniczy nie nadaje się już do użytku.

 

Dużo poważniejszym problemem jest sytuacja w okolicy Gorłówki i Debalcewa. Utrzymanie tej ostatniej miejscowości jest szczególnie ważne, ponieważ prowadzą przez nią kluczowe drogi, które umożliwiają połączenie sił z republik Ługańskiej i Donieckiej. Z dostępnych informacji wynika, że wojska ukraińskie znalazły się tam w okrążeniu.

 

Bardzo to przypomina scenariusz z poprzedniej ofensywy ukraińskiej, która skończyła się zamknięciem wielu tysięcy żołnierzy w tak zwanym kotle pod Iłowajskiem. Tym razem sytuacja może być jeszcze gorsza dla znajdujących się w okrążeniu żołnierzy ukraińskich.

 

Nie widać szans na szybkie zawieszenie broni, ponieważ separatyści poczuli swoją siłę czego dowodem jest powiększenie kontrolowanego terytorium o kilkaset kilometrów kwadratowych. Na nagraniach prezentowanych w sieci widać, że w niektórych przypadkach prorosyjscy bojownicy zdobywają sprzęt porzucony przez Ukraińców, w tym czołgi i bojowe wozy piechoty.

 

Dzisiaj poinformowano, że podobną mobilizację planują władze samozwańczych republik. Chcą oni powołać pod broń również 100 tysięcy żołnierzy. Przekonamy się dopiero za jakiś czas czy ogłoszone dzisiaj plany mają szanse na realizację czy też skończą się równie dużym fiaskiem jak mobilizacja ukraińska.

 

Reasumując sytuacja na froncie wschodnim nie wygląda dobrze dla Ukraińców, a prorosyjscy separatyści zyskują przewagę poszerzając kontrolowany obszar. W polskich mediach zaczyna się już otwarcie mówić o wysyłaniu na tą wojnę naszej broni i naszych żołnierzy. Ma to rzekomo pozwolić utrzymać front z dala od naszych granic, ale bezpośrednie zaangażowanie militarne Polski na Ukrainie będzie też oznaczało, że staniemy się stroną w konflikcie i skandowane przez separatystów groźby, że ruszą na Kijów, Lwów i Warszawę mogą się ziścić.

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jangiweont

poprawka. banderowskiej armii

poprawka. banderowskiej armii NATO właśnie zostaje wymierzana i egzekwowana kara śmieci za swoje masowe zbrodnie wojenne wobec ludności cywlinej Dombasu.
teraz z Polskiego podwórka:
widzimy że w Polsce banderowska mafie migrujące z b. ukrainy dokonują zamachu stanu w celu przejęcia władzy i legalizacji dojenia tubylców. to będzie łatwe bo "polskie" elity są bezwolnymi strachliwymi kukłami. banderowskie mafie mają bardzo skiteczne metody zastraszania. banderowscy mordercy zdobywali doświadczenia w zbrodniach politycznyc i pospolitych, porwaniach wymuszeniach i haraczach oraz handlu narkotyków na wielką skalę. dla nich nasza policja to pikuś. planują, że nastepny polski parlament będzie w większości obsadzony przez banderowskie kukiełki a sprawieliwość dziejową widzą w tym, że zamiast orła bedą wisiały widły. na pierwszy ogień idą partie polityczne. zastraszaniem i korupcją przejmą władzę a niepokorni zamilkna lub znikną.
widać jak do nas Polaków odnoszą się na forach.
już teraz bandrowcy, którzy przed wojskiem uciekli do Rosji obiecując zabijać zwykłych obywateli po jednej osobie w różnych miastach kraju. obiecują wysadzać metra i autobusy.
www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=016ggL2s528
Rosjanie ciepliwie powyiskują te wszy. ciekawe co na to "nasi" umiłowani przywódcy

Portret użytkownika heroes3

Kłamstwo w tytule. Mały test

Kłamstwo w tytule.
Mały test na obiektywność.
Prawda jest taka, że to Sowieci przegrywają. Terroyśsci są w panice a Sowieci chwytają się czegokolwiek aby zaczarować rzeczywistość propagandowo.
To jest wojna propagandowa i NIC co wychodzi z sowieckich źródeł NIE jest prawdą. Podejmują rozpaczliwe próby zmiany nastawienia do Ukraińców w Polsce, usiłują uniemożliwić ewentualne pogodzenie Polaków z Ukraińcami wykorzystując do tego sprawę rzezi wołyńskiej. Ale prawda jest taka, że rzeź wołyńska wobec okropności doznanych przez Polaków od Sowietów przez ponad trzysta lat plus pięćdziesięcioletnie okradanie Polski od konća ostatniej wojny to było NIEWIELE!
Posłuchajcie Wiktora Suworowa w filmach "Transformacja" albo "Marsz wyzwolicieli" : " Sowieci są niezdolni do zaoferowania czegokolwiek innego niż przemoc, kradzież i propaganda w przestrzeni cywilizacyjnej. Oni nie umieją współistnieć, potrafią się tylko rozprzestrzeniać jak wirus. Poprzednia doktryna światowej rewolucji została przemalowana przez ideologa Dugina lecz jest ona dalej aktualna i jest to neoimperializm sowiecki". Zawiera ideę panslawizmu (tylko dlaczego pod przewodnictwem Rosji a nie Polski?) która jest podobną bzdurą jak bełkot hitlerowskiej propagandy na temat niższości jakichś narodów. 
Ten portal sprzyja propagandzie sowieckiej, wabi ludzi ciekawych świata i łudzi pozorami obiektywności. Jednak jest nieobiektywny i zauważyło to wielu ludzi w ostatnich miesiącach.
Proszę wszystkich rozsądnych Polaków aby zapoznali się z faktami. Przed kilkoma minutami w TV Republika był program o działalności internetowych trolli wynajmowanych przez tzw. agencję informacyjną. Faktem jest że Rosja lub ZSRR prowadzi podobną działalność od trzystu lat posługując się dezinformacją, przekupstwem, szantażem i groźbami. To jest dla niej "Być albo nie być".
 

Portret użytkownika Korpoturek

Jak dla mnie to chyba

Jak dla mnie to chyba wypowiedź Ukraińskiego SBU, ewentualnie jednego z oszołomów z niezalezana.pl gdzie cenzura ciężko pracuje nad jednomyślnością. Rosjanie jacy są, wiemy, nikt ich tu nie chce. Ale też nikt normalny u nas nie popiera banderowskiej swołoczy, niszczącej miejsca pamięci, oddającej pamięć zbrodniarzom i niszczącej Polską mniejszość na Ukrainie. Te ścierwa mają, na co zasłużyły. Co do agencji "dezyinformacyjnej" w internecie, taką samą posiada USA, Chiny, Izrael, Francja i nawet banderowcy z Ukrainy. Nic nowego. Tyle, że ukraińskie są tak słabe jakościowo i wymyślają takie bajeczki, że się chce żygać. Do póki żyje ostatnia osoba pokrzywdzona przez rzeź na wschodzie - żadnego pojednania z tymi banderowcami.

Portret użytkownika rgb

"Faktem jest że Rosja lub

"Faktem jest że Rosja lub ZSRR prowadzi podobną działalność od trzystu lat posługując się dezinformacją, przekupstwem, szantażem i groźbami".
Jedynym gwaranrtem "pokoju" na Ziemi jest y"SS"raelska kolonia zwana USA sterowana przez syjonistycznych zbrodniarzy.

Portret użytkownika excar

Tak na marginesie to Obamba

Tak na marginesie to Obamba przyznał sie dzisiaj do sterowania "zmianą władzy" na Ukrainie więc chłopcy przestańce robic jakieś wkręty o dobrym demokratycznym rządzie i prezydencie na Ukrainie.Narzucono temu nieszczęsnemu krajowi po prostu syndyka masy upadłosciowej i tyle

Portret użytkownika excar

No nie wiem ,na zachodzie s,a

No nie wiem ,na zachodzie s,a Niemcy ,którzy też są w sporej części Słowianami. Oni zresztą też padli ofiarą potężnego ludobójstwa zaraz po wojnie. A przed wojną w latach trzydziestych zostali poddani takim samym zabiegom propagandowym jak gejropa teraz .Miało to za zadanie zniszczyć kręgosłup moralny tego narodu.Udało się to na tyle skutecznie że Niemcy są liderami w promowaniu i występowaniu u nich wszelkich dewiacyjnych zachowań.Ale  w swojej masie to dobrzy i pracowici ludzie ,więc syjonistyczny atak nie był w 100% skuteczny. Nie mam powodu ich obrażać i tego nie robię .Coś sie kolego pomyliłeś. Ale brukselskie bagno to juz chętnie sponiewieram pisemnie

Portret użytkownika achiles

Najważniejszą plotką z

Najważniejszą plotką z wczoraj jest: "od lat w Polsce uczą się języka polskiego oficerowie i podoficerowie sil zbrojnych USA." Tłumacząc na nasze, USA od lat przygotowują się do wojny na terenie Polski, wojny, w której oficerowie USA będą dowodzić polską "armią" i prowadzić manipulację społeczną (jak na U). W tym kontekście należy całkiem inaczej spojrzeć na wydarzenie smoleńskie - czy czasem nie jest elementem tej samej układanki. Wiele innych poszlak też na to wskazuje, łącznie z tym, że ani władze, ani tzw. komisja parlamentarna, nie dąży do odkrycia prawdy, tylko sprzedaje społeczeństwu dwie przeciwstawne fikcje.

Rosyjski ekspert wojskowy Igor Korotczenko:
„Infrastruktura dowodzenia NATO w istocie wysuwa się na styk granic z Rosją. Zostaną stworzone nowe bazy, nowe lotniska wojskowe, nowe grupy wojsk. Zimna wojna stopniowo zaczyna przechodzić w stadium gorące. I oczywiście ten proces jest bardzo niepokojący. To nie Rosja, ale właśnie Pakt Północnoatlantycki powiększa zgrupowanie wojsk, które może być postrzegane jako ugrupowanie sił inwazyjnych.”

Ambasador na Ukrainie Geoffrey Pyatt podczas wywiadu dla ZN.UA o obecnym reżimie w Kijowie:
“Przypuszczam, iż wypowiadam się w imieniu wszystkich swoich kolegów z tzw. Wielkiej Siódemki, oraz naszych europejskich partnerów, jeśli powiem, że jesteśmy żywo zainteresowani zwycięstwem tych demokratycznych władz”

Portret użytkownika achiles

Mieszkanka Mariupola Ludmiła

Mieszkanka Mariupola Ludmiła Surikova http://novorossia.today/z-mariupola-pulk-azow-jako-trzecia-sila-konfliktu/ :
Moi znajomi często pytają mnie o to, kto dokonał ostrzału rakietowego miasta, kto zestrzelił boeinga MH17, kto ostrzelał autobus pod Wołnowachą. Spotykam się z tym, że ludzie oczekują prostej odpowiedzi, a ona taka nie jest. Okazuje się, że władza ukraińska w Mariupolu to tylko mit. Prawdziwą kontrolę sprawuje “Azow”, pułk oskarżany o neo-nazistowskie sympatie. Ukraińcy, a także opołczeńcy,nie mają nic wspólnego z ostrzelaniem autobusu pod Wołnowachą, ani też zniszczeniem malezyjskiego Boeinga.
Wszystkie te prowokacje są dziełem międzynarodowego legionu NATO jakim jest pułk Azow, jak to słusznie zauważył prezydent Rosji.
To tzw. bataliony terytorialne,aczkolwiek (pułk) Azow nie jest jedynym. Likwidowany Ajdar,Donbas….W rzeczywistości to nie są oddziały ukraińskich nacjonalistów, ale szwadrony międzynarodowe złożone z najemników,zatrudnionych przez rząd USA i Kołomyjskiego.
Wykonują one pracę z której muszą się wykazać,więc zabijają na oślep, aby więcej zarobić. Mają specjalne wytyczne mówiące,że należy zniszczyć pro-rosyjskich mieszkańców, zdyskredytować przy tym Rosję, oraz doprowadzić do znacznych zniszczeń przemysłu, aby ten nie dostał się kiedyś w rece Milicji Donbasu. Oni nie wykonują poleceń Kijowa tylko SBU, które od dawna jest tylko wydziałem CIA. Najemników instruują grupy robocze NATO i Izraelai to oni są prawdziwymi sprawcami ostrzeliwania zamieszkałych miast,wysadzania autobusów, mordowania cywilów i wielu porwań. To oni prowokują zrywanie zawieszenia broni, aby utrzymać ciągły konflikt,który zapewnia im dopływ gotówki.
To oni strzelają w plecy ukraińskim chłopakom, jeżeli ci nie chcą walczyć.
Powyższy tekst jest subiektywną opinią i nie musi pokrywać się ze zdaniem redakcji Noworosji

Portret użytkownika jaron22

Dziwi mnie tylko jedna rzecz.

Dziwi mnie tylko jedna rzecz. Dlaczego wszyscy myślą, że wojna z Rosją będzie się toczyć jedynie za pomocą czołgów, artylerii i piechoty, Przecież wiadomo, że Ruscy nie mają szans w wojnie konwencjonalnej z Zachodem. W momencie gdy rozpoczniemy z nimi konfilkt na Warszawę, Kraków, Gdańsk Katowice i Wrocław zaraz spadną bomby atomowe.  PRzecież wiadomo, że oni zaraz bedą używać atomówek by zastraszyć Anglię Francję i Niemcy. Każdy pomyśli dwa razy zanim narazi swoich obywatelii na śmierć w Ogniu atomowym. Polacy się pchają na pierwszy ogień, a potem z tego kraju nic nie zostanie. Wszyscy zaś poklepią sie po plechać i znów zaczna robić ze sobą interesy. Będzie po wojnie. Nasi rządzący albo są tak głupi, albo są agentami WIADOMO KOGO. Smutne to ejst niestety ale taka przyszłość chyba nam się szykuje.

Strony

Skomentuj