Ukraińska armia odzyskała kontrolę nad terenami, które separatyści zajęli w 2015 roku

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons/Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)/OSCE Special Monitoring Mission to Ukraine

Ukraińska armia zrobiła postęp o milę w kierunku tak zwanej „szarej strefy” wzdłuż drogi Bakhmut w Donbasie. W wyniku tych działań ważna strategicznie droga do Luhańska, jak dotąd kontrolowana przez separatystów, oraz wioska Zholoboka, znajdują się teraz w zasięgu ukraińskiej artylerii. Informacje te podała ukraińska telewizja TSN Tyzhden.

 

Według dowództwa Ukraińskich Sił Zbrojnych nie można uznać tego postępu na froncie za działanie ofensywne. Zgodnie z porozumieniem mińskim terytorium to od początku powinno znajdować się pod jurysdykcją państwa Ukrainy – włącznie z wioską Zholoboka, która wciąż pozostaje pod kontrolą separatystów.

 

Są to terytoria, które zostały utracone w styczniu 2015 w wyniku ciągłych ataków grup rebeliantów. Zmusiło to wojska Ukrainy do odwrotu w ogniu walki. Jednakże po ponad dwóch latach wojsku udało się je odzyskać bez oddawania chociażby jednego strzału.

 

Ukraińskie Siły Zbrojne zabezpieczyły i ufortyfikowały nową pozycję w odległości kilkuset metrów od terenu zajmowanego przez separatystów. Oswobodzone ziemie będą musiały zostać oczyszczone z kopalń, w których siły przeciwników Ukrainy testowały amunicję oraz ładunki wybuchowe, w tym miny.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika nazwisko

Są nowe wiadomości o walkach

Są nowe wiadomości o walkach powstańców ługańskich z Ukrowehrmachtem w okolicach Żełoboku. Ukraińcom nie udało się zająć tej miejscowości, ale utrzymują domy jej mieszkańców pod ciągłym ostrzałem artyleryjskim. Pomimo trzech natarć na pozycje powstańcze, Ukrowehrmacht nie zdołał ich zająć. Rzecznik powstańców, ppłk. Andriej Maroczko ocenił straty Ukrowehrmachtu na ponad 30 zabitych. (http://rusvesna.su/recent_opinions/1496903233 ). Artykuł można przetłumaczyć za pomocą www.translate.google.com.

Portret użytkownika U_P_Adlina

łykasz włodi tę banderowską

łykasz włodi tę banderowską propagandę, która już wielokrotnie okazywała się stekiem bzdur. Tych, których nazywasz "ukraińce" to banderowskie bojówki nazi-junty z kijowa, która przejęła władzę w nielegalnym zamachu stanu, więc kto tu jest dziczą ? Natomiast Powstańcy Donbasu bronią swojego demokratycznego wyboru i są wspomagani przez Rosję i dzięki Bogu, bo twoi nazi-ziomale wymordowaliby ich jak Polaków na Wołyniu. Zapomnij o powrocie Donbasu pod okupację nazi-junty kijowskiej. Pomarz sobie. Tylko tyle możesz.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika nazwisko

Serwus UPAdlina. Pełna racja.

Serwus UPAdlina. Pełna racja. Dodam, że hitlerowska Ukraina wprowadziła zmiany w stylu umundurowania i w wojskowych dystynkcjach na wierny wzór Wehrmachtu. Były o tym dwa artykuły na Kresach.pl, które obecnie zmieniły format na o wiele mniej ciekawy i mniej efektywny. Witryna ta zubożała i prawie wszyscy piszący tam wspaniałe komentarze polscy patrioci ją opuścili. Pozdrawiam.

Portret użytkownika nazwisko

Przy the okazji posłychajcie

Przy the okazji posłychajcie jak Ukrainiec w polskim autobusie znieważa naród polski, wyzywając Polaków od ‘polskich świń j….ych’. Obecni tam Polacy winni byli zastosować wobec tego ukraińskiego wroga Polaków i bydlaka ujęcie obywatelskie, nie wypuścić go z autobusu i wezwć policję. Znieważanie narodu polskiego jest czynem karalnym według Art. 133 KK. Ujęcie czyli zatrzymanie obywatelskie jest dozwolone przez Art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego.

https://www.youtube.com/watch?v=ZAkcDNzZ_2c

Portret użytkownika nazwisko

Posłuchajcie. Ukrainiec,

Posłuchajcie. Ukrainiec, popłuczyna po akcji ‘Wisła’, wychowany w Polsce, gdzie otrzymał darmowe polskie wykształcenie, nie ma ukraińskiego akcentu. Ma tylko biologiczną ukraińską nienawiść do Polski i Polaków.

Portret użytkownika nazwisko

Odpowiedż użytkownikowi

Odpowiedż użytkownikowi ‘Medium’: jak wiadomo, ukończenie szkoły powszechnej było i jest obowiązkowe po 1945 r. Można więc jednoznacznie wnioskować, iż ten cham otrzymał darmowe polskie wykształcenie. Słowo ‘wykształcenie’ nie odnosi się jedynie do ukończenia studiów wyższych. ‘Wykształcenie: … ukończona nauka, odbyte studia w szkole, uczelni.’ (Mały Słownik Języka Polskiego, PWN, Warszawa 1974, str. 930).

Strony

Skomentuj