Ukraińska armia odbiła Słowiańsk - rosyjskie wojsko w gotowości czeka na granicy

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Od początku kwietnia bastionem powstańców walczących o niepodległość tak zwanej Noworosji, było miasto Słowiańsk. Dzisiaj zostało jednak przejęte przez Gwardię Narodową i armię ukraińską. Nie wiadomo zbyt wiele o stratach po obu stronach frontu.

 

Według oficjalnej ukraińskiej propagandy to Petro Poroszenko wydał rozkaz "zatknięcia ukraińskiej flagi" w Słowiańsku. Nie doszło jednak do wielkiej bitwy miejskiej, tylko separatyści w kolumnie liczącej ponad 200 czołgów i wozów BWP, opuścili Słowiańsk.

Źródło: Twitter

Niektórzy z nich przybrali cywilne ubrania i wydostali się z miasta. Wygląda na to, że mieli przed sobą znaczne siły i ryzyko wykorzystania ciężkiej artylerii przeciwko nim. Ich wycofanie to zbawienie dla ludności cywilnej zabijanej setkami przez nieudolnych operatorów ostrzału ze strony Gwardii Narodowej.

 

Formacja ta jest w duże mierze banderowska i służą tam rozmaici renegaci z zachodniej Ukrainy. Z kolei armia ukraińska działa niemrawo i tylko fakt, że oficjalnie nie wprowadzono jeszcze stanu wojennego powoduje, że za liczne przypadki odmowy wykonania rozkazów nikogo jeszcze nie rozstrzelano. Czarną robotę robią głównie gwardziści, co powoduje wiele animozji między oboma ukraińskimi formacjami walczącymi na tej wojnie.

Źródło: Twitter

Zresztą fakt, że we wschodniej Ukrainie nie ogłoszono stanu wojennego jest swoistym kuriozum i brak tej decyzji jest zapewne związany z powodami politycznymi, ponieważ wtedy nie można by było mówić o tym konflikcie w kategorii "operacji antyterrorystycznej" i trzeba by było nazywać to po imieniu wojną domową.

 

Wydaje się, że dzisiejsze przejście Słowiańska w ręce ukraińskie będzie miało znaczenie jedynie propagandowe, ponieważ z doniesień ze strony separatystów wynika, że można raczej mówić o przegrupowaniu sił w celu przygotowania kontrataku. Co więcej wiele wskazuje na to, że nieprzejednana postawa prezydenta Poroszenko może wywołać w najbliższym czasie zdecydowaną reakcję Rosji.

 

Na granicy z Ukrainą cały czas zgromadzone są siły zbrojne będące w stanie gotowości. Być może to przegrupowanie powstańców, zwanych przez Kreml "milicją Noworosji", jest właśnie zapowiedzią oficjalnego już włączenia się w ten konflikt przez Moskwę.

 

W tej chwili wszystko zależy od tego co zrobi Putin, a brak z jego strony zdecydowanej reakcji spowoduje, że projekt Noworosja może się zakończyć niepowodzeniem. Jest bardzo prawdopodobne, że w najbliższych dniach usłyszymy o strefie zakazu lotów nad wschodnią Ukrainą, co może zostać zarządzone przez Rosję. Putin już od dłuższego czasu robi rzeczy, które od dawna już robili Amerykanie, a strefa zakazu lotów to przecież żelazny punkt programu każdej wojenki USA.

 

Problem ze wschodnią Ukrainą polega na tym, że miejscowa ludność wcale nie chce, żeby ją "wyzwalali" neobanderowcy. Oni w ostatnich dniach doświadczyli od nich tylko ataków artyleryjskich i rakietowych. Doniesienia o ofiarach wśród ludności cywilnej są rugowane z naszych mediów, ale fakty są takie, że nieudolny, lub celowy, ostrzał ze strony Gwardii Narodowej spowodował setki, jeśli nie tysiące ofiar. Jest też ponad 100 tysięcy uchodźców.

 

Wiele wskazuje na to, że docieramy do punktu zwrotnego w tym konflikcie i albo separatyści zostaną wyparci, a ich ośrodki zlikwidowane, albo wojna na wschodzie Ukrainy wejdzie w jeszcze krwawszą fazę gdy dojdzie do rzeczywistych starć donieckiej milicji i neobanderowców oraz armii ukraińskiej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Medium

admin napisał:Wydaje się, że

admin wrote:
Wydaje się, że dzisiejsze przejście Słowiańska w ręce ukraińskie będzie miało znaczenie jedynie propagandowe, ponieważ z doniesień ze strony separatystów wynika, że można raczej mówić o przegrupowaniu sił w celu przygotowania kontrataku.
Też tak myślę. Proszę kadr z wstawionego filmiku:

 

Portret użytkownika milosz137

wszystko zalezy od boga ???

wszystko zalezy od boga ??? ble ble LUDZIE !!! WIĘCEJ MŁODZIEZY W ROSJI WIE KTO TO BYŁ HETMAN ŻÓLKIEWSKI A W POLSCE NIE SPOTKAŁEM NIKOGO KTO BY WIEDZIAŁ O ZDOBYCIU MOSKWY PRZEZ HUSARIE . ZA TO UCZĄ NAS O GENDER – ROZPAD SPOŁECZEŃSTWA NA BANDĘ BEZMÓZGICH ROBOTÓW MYŚLĄCYM TYLKO O – ZUPA , D…PA I CHŁUPA . JAK MÓWIŁ BILL HICKS – CO MÓWIĄ W WIADOMOŚCIACH ? WOJNA ? PRZEŁĄCZ NA AMERYKAŃSKICH GLADIATORÓW .
WY TEZ PRZEŁĄCZCIE NA PAMIĘTNIKI Z WAKACJI ALBO BABĘ Z BRODĄ BO CZYTANIE KSIĄŻEK JEST NUDNE A WIEDZA I MYŚLENIE UCIĄŻLIWE . NIE MA ŻADNEGO PRZEBUDZENIA LUDZKOŚCI , SĄ TYLKO PRZEBUDZENI WEEKENDOWI I TYLKO NA CHWILĘ
wojny robią amerykanie !!!
http://www.altermedium.net/pod-wietnam-usa/

Portret użytkownika inka

Na samym poczatku konfliktu

Na samym poczatku konfliktu napisałam na którymś forum że chocby ich tak setkami zabijali Putin nie wkroczy. Że będa szpitale polwe wzdłuz granicy i obozy dla uchodźców ale nie wkroczy. BO NIE MOŻE. A nie moze dlatego że wie że ONI TEGO CHCĄ. I nie moze dac się sprowokowac. Ile było gadki co to on nie zrobi - perorowała i Angela i Cameron ze nie wspomniec o Kerrym i Obamie... Oni wszyscy wiedzieli czego Putin chce , co zrobi co mysli czego się boi...i co? I NIC. Wiec co trzeba by zrobić by sprowokowac Putina? Zacząc zabijac ludzi. Ale Putin jest szachistą i zna pojęcie gambitu. Jak masz do wyboru  to wybierasz. ON go de facto nie ma. Dac sie wrobic w role tego co wywołał III WŚ?  I tak retoryka jest cąły czas pod tytułem" agresja Rosji" co by nie zrobił i tak jest winien - wkracza czy nie, mówi cos czy milczy...jest winien bo sobie tak na zachodzie wymyslili. A odrebna kwestią jest tylko to ze byc możę zyjemy znowu w swego rodzaju pakcie R-M. który ou stronom kupuje czas na przygotowanie się do większej wojny. OBY NIE

Portret użytkownika Zenek :)

    No to Putin popełni

 
 
No to Putin popełni polityczne harakiri. Cóż taki jest los zaprzedanych szeklom kurdupli. Rabinowych poddupków mamiących się przed lustrem byciem "światowym politykiem".
 
A teraz pora na spełnienie kolejnej przepowiedni ... i zrównanie Rosji z ziemią skoro zostałą sprzedana przez ich niego Putlera wrogom.
 
A potem kolejnego i kolejnego kraju az się wyzbędziecie nazizmu i judaizmu ze swoch kamiennych ipodowych serduszek.
 
 

Portret użytkownika saturas13

ile już razy słowianie

ile już razy słowianie przewali swoja krew ,bracia zabijali braci a w tle zawsze stały syjońskie psy które kierowały tym wszystkim.Chciałbym żeby putin okazał się kimś kto pragnie  zjednoczyć słowiańską nację , ale niestety pewne wydarzenia mogą niepokoić ,zwłaszcza ta zażyłość z syjonistami.Rosja jest ostatnim krajem który jest w stanie połączyć słowian,nasz żydowski rząd zmusza nas do ucieczki z naszego kraju ,grabi nas i zadłuża pożyczkami których nikt z was nie widział.Umieramy jako nacja ,kobiety nie chcą rodzić  dzieci z obawy  że nie będą w stanie ich wychować My Polacy wymieramy ,Słowianie odchodzą w zapomienie,wszędzie wmawia się nam i nazywa europejczykami ,zaciera się karty historii i rozmywa nasze tradycje Dzieci nie uczy się o wielkich Polakach Ktoś ma plan na eksterminację słowian i realizuje go na naszych oczach Ani wojny , ani zabory nie zniszczyły Polaków i ich ducha ,a zobaczcie co zrobił marionetkowy rząd i dyrektywy uni gejropejskiej.3 miliony polaków wyjechało,wielu narzeka na kraj ojców i nie chce już do niego wracać,umysły zostały tak zatrute ,ze większość uważa że nic nie zmieni ,tylko że ten cały spisek jest robiony naszymi rękami.Czy widzicie żydów strzelających do nas ,nie to krzywdzi brat brata z powodu zręcznej manipulacji Przez odcięcie korzeni sprawili że wielkie słowiańskie drzewo umiera Szkoła teraz nie uczy ,ona ma programować na jeden tok myślenia ,wszędzie tylko propaganda i jaka to unia jest wspaniała Na tablicach rejstracyjnych znaczek gejropy ,w paszportach to samo Kim jesteśmy dziś i kim będziemy jutro.                       
co do wejścia sił rosyjskich na ukrainę sądzę też ,że tak się nie stanie Ukrainę czeka wielka bieda Całe miasta zniszczone ,przemysł w rozsypce Jeśli putin teraz wejdzie propaganda zrzuci wszystko na niego A głodny i zdesperowany człowiek jest łatwym celem manipulacji Ukraina musi sama zrozumieć co się naprawdę dzieje Dajmy im tą unię ,zadłużą ich jak nas ,wprowadzą reformy których efektem będzie zniszczenie rodzimego przemysłu ,w zamian dostaną markety i żydowskie banki, urządzą im parady gejowskie,a zagraniczne fabryki żywności będą ich karmić śmieciami i jeszcze słono za to będą musieli zapłacić Przyjdzie czas że się ockną jak powoli budzą sie polacy Ukraina to wielki rynek i teraz po zniszczeniach będzie potrzebował wszystkiego ,jedzenia ,maszyn do roli ,materiałów do odbudowy.Różnej maści manipulatorzy już czekają zacierająć ręce na zyski Rosja nie może wejść bo potem przez wieki będą nienawidzieć rosjan,i winić ich za zniszczenie kraju Muszą sami walczyć o swoje racje ,tak samo Polacy bo nikt za nas tego nie zrobi Najpierw musimy wyzwolić nasze umysły i zacząć postrzegać prawdę,wolność wciąż czeka

Portret użytkownika zamtrak

tak dla porzadku: Lwow zawsze

tak dla porzadku: Lwow zawsze byl, teraz jest i w przyszlosci bedzie polskim krolewskim miastem. To, ze Polacy stanowia w nim mniejszosc zawdzieczamy tylko i wylacznie masowym wywozka ludnosci rdzennie polskiej, ale w zadnym mierze nie umniejsza to rangi faktu polskosci tego miasta. Polacy trwaja tam i czekaja, az nad miastem zalopoce znowu bialo-czerwony proporzec! Pamietajcie o tym wszyscy i nie szafujcie opiniami ze Lwow nie jest polski! Bo to jest jak wyrzekanie sie swego dziedzitwa i zdrada mieszkajacych tam Rodakow!

Portret użytkownika dera

Lwów jest polski, jak Wrocław

Lwów jest polski, jak Wrocław niemiecki. Nie my jednak ustalaliśmy porządek tego świata. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że jakakolwiek próba zmiany istniejącego układu wiąże się ze śmiercią tysięcy ludzi. Chcesz oddać życie za Lwów ?

Strony

Skomentuj