Ukraińska armia odbiła Słowiańsk - rosyjskie wojsko w gotowości czeka na granicy

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Od początku kwietnia bastionem powstańców walczących o niepodległość tak zwanej Noworosji, było miasto Słowiańsk. Dzisiaj zostało jednak przejęte przez Gwardię Narodową i armię ukraińską. Nie wiadomo zbyt wiele o stratach po obu stronach frontu.

 

Według oficjalnej ukraińskiej propagandy to Petro Poroszenko wydał rozkaz "zatknięcia ukraińskiej flagi" w Słowiańsku. Nie doszło jednak do wielkiej bitwy miejskiej, tylko separatyści w kolumnie liczącej ponad 200 czołgów i wozów BWP, opuścili Słowiańsk.

Źródło: Twitter

Niektórzy z nich przybrali cywilne ubrania i wydostali się z miasta. Wygląda na to, że mieli przed sobą znaczne siły i ryzyko wykorzystania ciężkiej artylerii przeciwko nim. Ich wycofanie to zbawienie dla ludności cywilnej zabijanej setkami przez nieudolnych operatorów ostrzału ze strony Gwardii Narodowej.

 

Formacja ta jest w duże mierze banderowska i służą tam rozmaici renegaci z zachodniej Ukrainy. Z kolei armia ukraińska działa niemrawo i tylko fakt, że oficjalnie nie wprowadzono jeszcze stanu wojennego powoduje, że za liczne przypadki odmowy wykonania rozkazów nikogo jeszcze nie rozstrzelano. Czarną robotę robią głównie gwardziści, co powoduje wiele animozji między oboma ukraińskimi formacjami walczącymi na tej wojnie.

Źródło: Twitter

Zresztą fakt, że we wschodniej Ukrainie nie ogłoszono stanu wojennego jest swoistym kuriozum i brak tej decyzji jest zapewne związany z powodami politycznymi, ponieważ wtedy nie można by było mówić o tym konflikcie w kategorii "operacji antyterrorystycznej" i trzeba by było nazywać to po imieniu wojną domową.

 

Wydaje się, że dzisiejsze przejście Słowiańska w ręce ukraińskie będzie miało znaczenie jedynie propagandowe, ponieważ z doniesień ze strony separatystów wynika, że można raczej mówić o przegrupowaniu sił w celu przygotowania kontrataku. Co więcej wiele wskazuje na to, że nieprzejednana postawa prezydenta Poroszenko może wywołać w najbliższym czasie zdecydowaną reakcję Rosji.

 

Na granicy z Ukrainą cały czas zgromadzone są siły zbrojne będące w stanie gotowości. Być może to przegrupowanie powstańców, zwanych przez Kreml "milicją Noworosji", jest właśnie zapowiedzią oficjalnego już włączenia się w ten konflikt przez Moskwę.

 

W tej chwili wszystko zależy od tego co zrobi Putin, a brak z jego strony zdecydowanej reakcji spowoduje, że projekt Noworosja może się zakończyć niepowodzeniem. Jest bardzo prawdopodobne, że w najbliższych dniach usłyszymy o strefie zakazu lotów nad wschodnią Ukrainą, co może zostać zarządzone przez Rosję. Putin już od dłuższego czasu robi rzeczy, które od dawna już robili Amerykanie, a strefa zakazu lotów to przecież żelazny punkt programu każdej wojenki USA.

 

Problem ze wschodnią Ukrainą polega na tym, że miejscowa ludność wcale nie chce, żeby ją "wyzwalali" neobanderowcy. Oni w ostatnich dniach doświadczyli od nich tylko ataków artyleryjskich i rakietowych. Doniesienia o ofiarach wśród ludności cywilnej są rugowane z naszych mediów, ale fakty są takie, że nieudolny, lub celowy, ostrzał ze strony Gwardii Narodowej spowodował setki, jeśli nie tysiące ofiar. Jest też ponad 100 tysięcy uchodźców.

 

Wiele wskazuje na to, że docieramy do punktu zwrotnego w tym konflikcie i albo separatyści zostaną wyparci, a ich ośrodki zlikwidowane, albo wojna na wschodzie Ukrainy wejdzie w jeszcze krwawszą fazę gdy dojdzie do rzeczywistych starć donieckiej milicji i neobanderowców oraz armii ukraińskiej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Medium

admin napisał:Wydaje się, że

admin wrote:
Wydaje się, że dzisiejsze przejście Słowiańska w ręce ukraińskie będzie miało znaczenie jedynie propagandowe, ponieważ z doniesień ze strony separatystów wynika, że można raczej mówić o przegrupowaniu sił w celu przygotowania kontrataku.
Też tak myślę. Proszę kadr z wstawionego filmiku:

 

Portret użytkownika milosz137

wszystko zalezy od boga ???

wszystko zalezy od boga ??? ble ble LUDZIE !!! WIĘCEJ MŁODZIEZY W ROSJI WIE KTO TO BYŁ HETMAN ŻÓLKIEWSKI A W POLSCE NIE SPOTKAŁEM NIKOGO KTO BY WIEDZIAŁ O ZDOBYCIU MOSKWY PRZEZ HUSARIE . ZA TO UCZĄ NAS O GENDER – ROZPAD SPOŁECZEŃSTWA NA BANDĘ BEZMÓZGICH ROBOTÓW MYŚLĄCYM TYLKO O – ZUPA , D…PA I CHŁUPA . JAK MÓWIŁ BILL HICKS – CO MÓWIĄ W WIADOMOŚCIACH ? WOJNA ? PRZEŁĄCZ NA AMERYKAŃSKICH GLADIATORÓW .
WY TEZ PRZEŁĄCZCIE NA PAMIĘTNIKI Z WAKACJI ALBO BABĘ Z BRODĄ BO CZYTANIE KSIĄŻEK JEST NUDNE A WIEDZA I MYŚLENIE UCIĄŻLIWE . NIE MA ŻADNEGO PRZEBUDZENIA LUDZKOŚCI , SĄ TYLKO PRZEBUDZENI WEEKENDOWI I TYLKO NA CHWILĘ
wojny robią amerykanie !!!
http://www.altermedium.net/pod-wietnam-usa/

Portret użytkownika inka

Na samym poczatku konfliktu

Na samym poczatku konfliktu napisałam na którymś forum że chocby ich tak setkami zabijali Putin nie wkroczy. Że będa szpitale polwe wzdłuz granicy i obozy dla uchodźców ale nie wkroczy. BO NIE MOŻE. A nie moze dlatego że wie że ONI TEGO CHCĄ. I nie moze dac się sprowokowac. Ile było gadki co to on nie zrobi - perorowała i Angela i Cameron ze nie wspomniec o Kerrym i Obamie... Oni wszyscy wiedzieli czego Putin chce , co zrobi co mysli czego się boi...i co? I NIC. Wiec co trzeba by zrobić by sprowokowac Putina? Zacząc zabijac ludzi. Ale Putin jest szachistą i zna pojęcie gambitu. Jak masz do wyboru  to wybierasz. ON go de facto nie ma. Dac sie wrobic w role tego co wywołał III WŚ?  I tak retoryka jest cąły czas pod tytułem" agresja Rosji" co by nie zrobił i tak jest winien - wkracza czy nie, mówi cos czy milczy...jest winien bo sobie tak na zachodzie wymyslili. A odrebna kwestią jest tylko to ze byc możę zyjemy znowu w swego rodzaju pakcie R-M. który ou stronom kupuje czas na przygotowanie się do większej wojny. OBY NIE

Portret użytkownika Zenek :)

    No to Putin popełni

 
 
No to Putin popełni polityczne harakiri. Cóż taki jest los zaprzedanych szeklom kurdupli. Rabinowych poddupków mamiących się przed lustrem byciem "światowym politykiem".
 
A teraz pora na spełnienie kolejnej przepowiedni ... i zrównanie Rosji z ziemią skoro zostałą sprzedana przez ich niego Putlera wrogom.
 
A potem kolejnego i kolejnego kraju az się wyzbędziecie nazizmu i judaizmu ze swoch kamiennych ipodowych serduszek.
 
 

Strony

Skomentuj