Ukraińscy Żydzi oskarżają Poroszenkę o wykorzystywanie tragedii Holokaustu do gloryfikacji OUN i UPA

Kategorie: 

Źródło: https://twitter.com/poroshenko/status/921628735442423808

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko popełnił błąd, tweetując obrazek, który rozgniewał szefa Ukraińskiego Komitetu Żydowskiego. 21 października 1947 roku zaczęły się deportacje nacjonalistów, tworzących struktury OUN i UPA, z zachodnich regionów Ukrainy na Syberię. Poroszenko podsumowała tweeta wpisem „Pamiętamy" i połączył go ze zdjęciem pozornie pokazującym grupę takich przesiedleńców.

Prezydent Ukrainy napisał: „Dzisiaj, 70. rocznica masowych deportacji ludności zachodniej Ukrainy na Syberię i północne rejony byłego ZSRR”.

 

Eduard Dolinsky, dyrektor Ukraińskiego Komitetu Żydowskiego, odpowiedział na Facebooku, że to zdjęcie nie ma nic wspólnego z wydarzeniami, o których mówi Poroszenko. Fotografia przedstawia w rzeczywistości Żydów, których w 1942 roku Niemcy zabrali z getta w Łodzi do obozów zagłady.

 

Oburzony Dolinsky, aby wytknąć Poroszence błąd, opublikował kopię oryginalnej fotografii, która przechowywana jest w Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie. Pomimo oczywistej pomyłki, tweet Petro Poroszenki wciąż jest dostępny na jego profilu.

 

https://twitter.com/poroshenko/status/921628735442423808

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Post hitlerowskie państwo

Post hitlerowskie państwo ukraińskie to niebezpieczny zlepek ideologii hitlera i szaleństwa pogańskich rytuałów ! Ukraińskie hitlerostwo może znowu mordować jeśli zajdzie taka potrzeba ! Zło jest dla ukraińskich polityków narodowymi symbolami ! To straszne co się dzieje u ukrińców ! Podobne rzeczy dieją się na świecie bo skrajne lewactwo przejmuje idee hitlera i chce niszczyć innych którzy mająpoglądy odmienne, zwłaszcza chrześcijan ! hitleryzm NWO jest rządzony przez szajkępedofili na najwyższch stołkach, rządzą też holywoodem który już jest nazwany pedowłudem !

https://www.infowars.com/lawyer-conspiracy-of-abuse-allows-pedophiles-to-rule-hollywood/

Musimy sięmodlić do Jezusa i Ducha Świętego oraz organizować więcej różańców na granicy by odeprzeć atak demonicznego NWO nowych hitlerowców !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj